Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oliśka

Dziewczyny czy ACE zabija pleśnie i grzyby? TO WAŻNE!!!!

Polecane posty

Gość Oliśka

Chodzi mi o słomki w kubeczkach dla dzieci, które o środka zachodzą brudem i czasami pleśnią. Są one dość drogie więc wolałabym nie wyrzucać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
wyrzucac - dzieci moga pic bez slomki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliśka
Wiesz, ja mam na myśli kubeczki ze słomką, które zbieram na podwórko. Oczywiście, że w domu mała pije bez słomki. Z tych kubeczków ze słomka nie wyleje mi się picie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz je myć
w wybielaczu??????????????????? Kobieto, wystarczy zwykły płyn do naczyń albo zmywarkę se kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onk3
kobieto przeciez taniej kubić nowy kubek niz ace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliśka
Kurcze dziewczyny, jak mam umyć słomkę w środku???!!!! Chce wlać do niej ace a potem wygotować! Proszę, czytajcie ze zrozumieniem!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież to silny wybielacz
substancja chemiczna ,nigdy by mi nie przyszło takie coś do głowy,z daleka od spożywki z takimi substancjami a ty chcesz w tym myć coś?Przegięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcesz je myć
to raczej Ty przeczytaj co chcesz zrobić :P wybielacz to silna trucizna, skąd masz pewność, że plastik nie wejdzie w jakać reakcję z tym preparatem? Weź patyk do szaszłyków, nawiń na niego waty i wyczyść nalot ze słomki od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliśka
Dzieki. Faktycznie nie pomyślałam o tej reakcji z plastikiem. Myslałam, że jak wygotuję później, to nic złego się nie stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież słomki wcale nie sa takie drogie opakowanie 100 szt. kosztuje w supermarkecie poniżej 2 zł a ace napewno więcej Poza tym ace napewno wchodzi w reakcję z tak cienkim plastikiem z jakiego są te słomki zrobine a i pod czas wygotowywania też słomki nie zachowja swojej formy tylko się marszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliśka
Chcę tylko powiedzieć, że chodziło o specjalny kubek ze SPECJALNĄ słomką - nie taką zwykłą. Jest ona karbowana i dlatego ciężko ją domyć patyczkiem. Koniec tematu. :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
jestem przeciwna wszelkim takim plastikom - pomysl o swoich dzieciach - co im zostawiasz jako spadek - smietnisko slomek, kubkow workow plastikowych ..... i sie nie wkurzaj - nie okreslilas jaki to rodzaj tej "slomki" - a w ogole to nie wiem po co komplikowac sobie zycie - wchodzisz do McDonalda masz milion slomek za darmoche - .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuta
E tam. Przesadzacie. Domestos czy Ace to całkiem bezpieczne środki do dezynfekcji. I z mojego bogatego w kontakty z tymi substancjami doświadczenia wiem, że nawet z pospolitą słomką w reakcję nie wejdą (co najwyżej mogą usunąć barwnik ze słomki, jeżeli słomka takowym jest pokryta, a nie wykonana bezpośrednio z kolorowego plastiku). Ja bym przepłukała słomkę strzykawką z Domestosem (mój ulubiony), obojętnie czy rozcieńczonym czy nie, następnie odstawiłabym na 10 minut a potem dokładnie wypłukała pod bieżącą wodą. Z gotowaniem już bym się nie bawiła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje drogie, ace zawiera chlor, który jest raczej trucizną i nie polecam do dezynfekcji słomki z którą później będzie miało kontakt dziecko. W aptece mozna dostać np. Abacil, srodek do dezynfekcji w szpitalu. poza tym radziła bym dbać o higiene słomki na biezaco a nie doraznie, kiedy juz \"zarosnie\" pleśnią. Najlepiej ten kubeczek wyrzucić i kupic nowy i o niego dbac. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polelum
Wszystko cokolwiek ma cos wspolnego z plesnia nadaje sie tylko na smietnik. Mylse ze zdrowie twojego dziecka jest bezcenne. W tym kontekscie zupelnie niewazne ile kosztowaly jakies slomkowe kubki. Proste jest piekne i zdrowe. Zadnych chemikaliow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×