Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurdeeeeee

HELP plackii ziemnieczane mi przywierają

Polecane posty

Gość kurdeeeeee

Pomozcie co robic???? dodalam łyzke jogurtu do startych ziemniaków moze to byc przez to???? Co teraz zrobic? zaraz mąż wraca z roboty a tu obiad sie pali:(((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba patelnię masz do bani
albo za słabo rozgrzałas olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdeeeee
patelnie rozgrzałam bo skwierczało, a patelnia nowa:( wy tez dajecie jogurtu troche to ciasta? tzn do tych ziemnaików??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dodaje troche mleka
żeby ciasto nie czerniało, jaką masz patelnię teflonową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy
jajko dodalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurdeeeee
Patelnie mam teflonową, jajko dodałam tylko nie wiem czy ten jogurt potrzebnie dodałam, nigdy nie dodawałam, ale kolezanka mi powiedziała ze sa z jogurtem lepsze. Kuźwa zamorduje ją chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tratwa
dzwon do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może za dużo tego jogurtu
wlałaś, zetrzyj jeszcze parę ziemniaków i dodaj do ciasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajna mala
A ile dajecie mąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm zaciekawil mnie
ten jogurt... A moze ta kolezanka myslala o polaniu jogurtem plackow jak juz beda usmazone? Tak jak ja polewam je gesta smietana. Bardzo prawdopodobne, ze przez ten jogurt przywieraja. Przeciez same ziemniaki maja sporo wody, a jak dodalas jeszcze jakis plyn... Co do maki === dodaje tyle, zeby konsystencja byla wlasciwa. Na kg ziemniakow 2-3 lyzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dodaję maślankę do startych ziemniaków (naturalnie i inne składniki) i nie wiem od czego zależy, że się plACKI PRZYPALAJĄ. Już wypróbowałam wszytskie możliwości i jedyne wytłumaczenie moim zdaniem jest takie: że ma na to wpływ gatunek ziemniaków. Mój mąż ściera ziemniaki, więc się go pytam jak się ścierają i on mi mówi, że np. dobrze - to ja wiem, że będą się źle smażyły... W każdym razie moim zdaniem jagurt tu nie zawinił Pozdrawiam i SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mysle
ze dałas za mało maki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jeszcze jedna rada - nalej na patelnię wody i zagotuj. Niby nowa, ale może wyświechtana jakimś świństwem?? Wyszoruj dobrze, za pierwszym razem nalej więcej oleju - powinno pomóc. Mnie się zdarza przywieranie naleśników i placków jak smażę wcześniej np. pieczarki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bagarmosen
a ja dodaję śmietanę! utarte ciasto ziemniaczne odcedzam i dodaję śmietanę - jak szaleć to szaleć! a uciebie pewnie patelnia ! patelnia! ja zafundowalam sobie żeliwna a w diabły wyrzucilam wszystkie wynalazki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tari-Tari
Nie myj patelni płynem do mycia naczyń! Poprostu po kazdym użyciu przecieraj papierowym ręcznikiem. Ewentualnie dodaj do placków mąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimiiiii
Moje placki ziemniaczane. ! kg startch ziemniakow, 2 jajka,2-3 lyzki maki,sol,pieprz do smaku i 1 cebula strata. Klasc na mocno rozgzany olej po 1 lyzce masy. Na upieczone placki klasc gesta, zakwaszana smietane i lekko posypac cukre. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje placki które nie przywierają jeszcze mi się nie zdarzyło : - ziemniaki - jedno jajko -mąka - cebula na gorący olej są bardzo dobre i nie przywierają nie wiem nic o maślankach, jogurtach??? Takie jak podałam są tradycyjne i może dlatego niz się z nimi nie dzieje na patelni???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yakk
Polecam dodać do placków podsmażone wcześniej parówki i pieczarki, mozna dodać czosnku i mocno przyprawić, wymieszać dokładnie całą masę i smażyć... pychotka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola_mm
To na pewno wina patelni można przepalić na patelni nieco soli i dopiero smażyć. Powinno pomóc. No i druga sprawa, trzeba patelnię dokładnie myć, nawet jeśłi jest teflonowai niby nic nie przywiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×