Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość falanelaa

Jak to jest ze zmywarka, do niej nie uzywa sie płynow do naczyc?

Polecane posty

Gość falanelaa

gdzies czytalam o jakichs innych specyfikach ktore sie stosuje do zmywarek,,,to zwykły płyn do naczyn nie stosuje sie do zmywarek? czytałam o jakoms tez nabłyszczaczu, co to jest i czy mozna go uzywac do mycia recznego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zmywarek
są specjalne kostki myjące wraz z nabłyszczaczem, Nie wolno tego stosowac do mycia recznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie ile lat ma
autorka tego topiku....... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siakaś jedna
pwnie jest w odpowiednim wieku na kupno zmywarki:P ,ale nie jest z technika za pan brat:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem dlaczego
smiejecie sie ze mnie,u mnie w domu nie było zmywarki , mama wychowywała nas sama , a było nas 4 dzieci, ja mam 17 lat, i niedługo w wakacje musze isc do pracy ktora bedzie polegała na obsłudze zmywarki. Nigdy nie obsługiwałam zmywarki, nie wiem jak działa, stad moje pytania .Pytam bo skad moge wiedziec jakiego płynu sie uzywa, wiem tylko tyle co reklam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra*dobra
nablyszczacz jak juz nazwa sugeruje nablyszcza zmywane przedmioty i przyspiesza proces schniecia.. nie nadaje sie do zmywania recznego ze wzg. na kwasowosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córciu! Do mycia w zmywarkach stosuje się specjalne proszki - są bardzo aktywne chemicznie, więc nie polecam Ci ich do mycia ręcznego. Te prochy są właśnie w formire proszku do wsypywania porcjami do zasobnika zmywarki lub w formie tabletek- kostek. Te kostki są dwu lub trzy składnikowe i one już mają ten nabłyszczacz w swoim składzie. Sam nabłyszczacz też mozna kupić w kartonikach w formie proszku. Kostki najprostsze w stosowaniu. ... Tak niedawno, czy raczej bardzo dawno temu i ja miałam 17 lat i kłopoty z ugotowaniem np. kalafiora w wodzie z octem - mama przez telefon (dzwoniła z pracy) kazała mi ten nieszczęsny kalafior wsadzić do wody z octem ( wtedy wyłażą z niego ewentualne gąsienniczki). Więc go wsadziłam, a potem usiłowałam ugotowac w tej samej wodzie :) Rzecz niemozliwa oczywiście, oczywista dla każdej gospodyni, a dla nastolatki stawiającej pierwsze samodzielne kroki w kuchni WCALE NIE ! Nie łam się , falanelaa! Dasz radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam w domu zmywarki, ale używam takiej w pracy - do jednego cyklu zmywania stosuję calgonit (kostka z nabłyszczaczem w formie perełki) - wkładasz to do pojemniczka wewnątrz zmywarki. Dodatkowo sól - specjanie do zmywarki, którą wsypuje się do innego pojemnika wewnątrz, u mnie akurat zakręcanego. Pamiętaj, aby naczynia oczyścić z dużych resztek jedzenia i okruchów a kubki, szklanki, dzbanki umieszczać do góry nogami. Potem nastawiasz program i gotowe. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ta sól to czemu ma słuzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia Pelagia
sól zmiękcza wodę by się kamień nie osadzał działa jak calgonit w pralce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ta sól to czemu ma słuzyc
a co robic jak nie ma sie zmywarki,tylko myje sie recznie, aby tez naczynia błyszczały i nie osadzał sie kamien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja do zmywarki
stosuje proszek Robot b. dobry i tani w uzyciu oraz nabłyszczacz POLECAM :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×