Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajja

korniki-proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość kajja

proszę o rade jak skutecznie zwalczyc korniki w letniskowym domku,bo czuję,że po zimie nie będę miała gdzie pojechać .Dodam,że orientowałam się w sklepach ze środkami ochrony,i dostępne preparaty są horrendalnie drogie a o ich skuteczności świadczy tylko zapewnienie sprzedawcy.Proszę o porady praktyków,bo jestem załamana-cały dom jest z drewna,łącznie z tarasami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gala
Korniki likwidowałam terpentyną, ale na małej powierzchni.Nie wiem czy na tak dużych powierzchniach sprawdzi się ta metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja
chciałam ocieplic ten dom przed zimą i co teraz w związku z kornikami??Z zewnątrz oczywiście,ale boje się,że te robale nie znikną wszystkie i zjedzą mi domek pod tym ociepleniem.Co radzisz ,skoro piszesz,że drewniane budownictwo nie jest ci obce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja
kubatury nie znam,ale domek ma ok.100m2,jest piętrowy i wybór materiału do ocieplenia chciałam skonsultować z fachowcem,a jak pojawiły się korniki-na razie zauważyłam je tylko w łazience na dwóch deskach,oglądałam wszystkie i nic nie widziałam-sprawa ocieplenia zeszła na dalszy plan.Domek jest zbudowany z półbali drewnianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś tato mój opowiadał mi o walce z drewnojadami, jaka się prowadzi powszechnie w USA - a tam budownictwo drewniane bardzo powszechne. Otóż przyjeżdża specjalistyczna firma, cały domek szczelnie ofoliowuje i zagazowuje trucizną. Robale giną w jej oparach docierających wszędzie. Naprawdę nie wyobrażam sobie, jak malując tylko moznaby wykończyć robale we wszystkich niedostępnych lub trudnodostępnych miejscach... W mojej wsi stoi stareńki poniemiecki kościółek - konstrukcja szachulcowa. Nadgorliwy ksiądz zatynkował piekne ściany, a robaków nie zniszczył... No i teraz kościółek się pięknie sypie... A jest pod nadzorem konserwatora zabytków :( Powinnaś chyba porozmawiać właśnie z konserwatorami - oni wiedzą najlepiej, jak ratować drewniane budowle. Stawka wysoka, więc zapytać warto - kobitki z kafeterii maja dobre chęci, ale czasem wiedzy brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajja
dopiero dziś tu zajrzałam i dziękuję bardzo farmerko za radę,dowiem się czy i u nas jest możliwe takie zagazowanie korników-dla mnie to najlogiczniejsze wyjście,bo boję się,że sama nie dotrę wszędzie i zostawie sobie gdzieś te robale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli chcesz dowiedziec sie wiecej na temat szkodnikow radze zajrzec na strone www.korniki.mazowsze.pl i na www.szkodniki.waw.pl znajdziesz tam naprawde mnostwo informacji na temat roznych szkodnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry sposób na kornika to mocznik nawóz który używają rolnicy trzeba go rozpuścić w wodzie i za pomocą opryskiwacza spryskac drzewo kornik sie wyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sevira
Witam serdecznie. Mam problem z jakimiś drewnojadami :) ogolnie mieszkam w mieszkaniu ale w poprzednim roku mąż przywiózł od moich rodziców którzy mają domek jednorodzinny kilka desek które wzmocniły łóżko (dzieci skakały i polamaly stelaż). Od jakiegoś czasu słyszałam dziwne chrobotanie, ale myslalam ze to może gniazdko kontaktowe. Dziś mąż się wsluchal i to te deski chroboczą. Nie widzę żadnych dziurek w drewnie. Co to mogą być za stwory? Słychać wyraźne chrupanie Niezależnie od pory dnia. Na szczęście oprócz szafki nocnej nie mam w sypialni żadnych mebli ale nie wiem czy grozi coś innym pomieszczeniom. Jak to dziadostwo wycenić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sevira
Wytępić przepraszam pisze z telefonu i atokorekta czasem mnie wykańcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sevira
Właściwie, to już nie ważne, bo rozmawiałam z moim tatą, zapewnił mnie, że to kornik i nie ma oprócz tych desek w łóżku nic do zjedzenia, wiec mamy sobie dać spokój. Nazwałam go Maurycy i tak sobie będziemy żyli razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłapię dziobem
ale się pośmiałam - wyobraziłam sobie te legiony korników zżerające domek i dzięcioła, który z nimi walczy hahaha dzięki za poprawę nastroju - odwdzięczam się poradnikiem https://sklep.vidaron.pl/blog/czym-zabezpieczyc-drewno-przed-kornikami/ też miałam z paskudnikami problem i jak się ich pozbyłam to malowałam wszystko i pomogło, nie wróciły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Preparaty na pewno nie droższe jak domek ;) No nic, skoro nie chcesz żadnych preparatów coś podejrzewam że będzie potrzeba skontaktować się ze specjalistami. Swoją drogą, wszystkie preparaty te prawdziwe, od korników stosuje się na surowe drewno. Inne są nie skuteczne ;) W twoim wypadku już tylko specjaliści raczej mogą pomóc. Ja mam drewniane poddasze iż mężem kupiliśmy średni impregnat, który zaowocował nam robactwem. Nie mogliśmy sobie poradzić, dlatego przedzwoniliśmy do tej firmy z polecenia przyjaciół www.bigers.pl/ . Jeśli problem nie zniknie, radze szybko zareagować. Firma bardzo nam pomogła, mija kolejny rok bez szkodników, na pewno mamy nauczkę na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi1977
Skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Tanio i skutecznie wytępią Ci korniki i będziesz miała spokój. Ja skorzystałam z oferty http://www.carsekt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też korzystaliśmy z usług www.bigers.pl są niezastąpieni, a do tego nie drodzy. Bardzo skutecznie wyzbyli się wszystkich niechcianych szkodników u mnie w mieszkaniu, bardzo polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zjadacz drewna
Cześć kajja- jakiś czas temu również miałem problem z kornikami na strychu. Okazało się że zadomowiły się w belkach podtrzymujących cały dach. Również myślałem nad Bigersem ale zdecydowałem się na inną firmę Carsekt po pierwsze są liderem na rynku ( z tego co czytałem są na rynku ponad 15 lat. Jak masz problem z kornikiem, spuszczelem czy jakimś inny robalem lub gryzoniem oni Ci pomogą, do tego nie zdzierają z człowieka ostatniej złotówki naprawdę można się dogadać. Zobacz sobie ich stronkę www.carsekt.pl tam też jest kontakt do ich specjalistów, na pewno Ci pomogą. Ja jestem z nich zadowolony i każdemu mogę śmiało polecić! Daj znać mam gdzieś numer do ich specjalisty który się ze mną kontaktował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić firmę Prestige DDD z Opoczna. Profesjonalnie rozprawili się z szkodnikami w moim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.prestige-ddd.pl to ich stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystałem z usług firmy Corneco http://www.corneco.pl Bardzo dobra firma i skuteczna. Widziałem ich wystąpienia w TV i przyznam, ze jest to jedna z bardziej rzetelnych jaka znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli mogę się wtrącić to też widziałem ich wystąpienie w Tv ale mój kolega zna się trochę na zwalczaniu szkodników gdyż miał z nimi duży problem i stwierdził że te wypowiedzi były nie spójne wiec nie wiem czy są tacy super. Bardziej ufam swojemu znajomemu. On zaufał jakiejś firmie w mazowieckiego to chyba był właśnie Carsekt- http://www.carsekt.pl/ jak pisał zjadacz drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponoć że ta metoda przy użyciu żelu Xilix jest najskuteczniejsza tutaj znalazłem też trochę informacji na ten temat: http://www.xilix.pl/ na tej stronie jest też link do Carsekt co o niej sądzicie ?? http://www.carsekt.pl rozumiem że oni zwalczają szkodniki drewna za pomocą Saurus-a i żelu Xilix ktoś już tego próbował????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja próbowałem - wykonanie prac za pomocą Xilix ma w swojej ofercie kilka dobrych firm od zwalczania szkodników drewna, łatwo poszukać, znalazłem też informację że mogą go używać wyłącznie profesjonale firmy. Pomogło bez problemu i w przeciwieństwie do gazowania, nie trzeba było zawijać całego domu.... Myślałem też nad mikrofalami, ale okazało się, że nie dają efektu zabezpieczenia na później, więc tak czy inaczej skończyłoby się na Xilix... jak dla mnie zadziałało bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma CARSEKT o której tu mowa ostatnio spalila dom mojemu znajmemu swoją praca i taki jest efekt ich wiedzy. Odradzam UWAGA na tych pseudo ekspertów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czym spaliła dom, rozpylaniem pary o mikrokropelkach, czy rozkładaniem trutki na szczury? Masz jakieś szczegóły, zdjęcia? Ja bym tak nie oczerniał w internecie ludzi. Popatrz co się dzieje ostatnio z Willą Karpatia po takim oczernianiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do gościa z wczoraj
Czyżby ta nieudolna firma radnego z Nowego Miasta Lubawskiego musiała promować siebie poprzez oczernianie największej konkurencji? Skupcie się chłopaki na swojej pracy, może kiedyś będziecie choć w połowie tak dobrzy jak Carsekt. W waszym przypadku to i tak będzie ogromny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem żadna firma, ale dla zasady może dostanę zdjęcia po pracy mikrofalówki firmy Carsekt. Jak uda mi się to podeśle w linku. Nie oczerniam nikogo. Informuje tylko o stanie faktycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam firmę z Mińska Mazowieckiego. To najlepsi specjaliści w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam

Polecam spejalistę stosującego nowy i nietoksyczny środek http://ochronadrewna.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×