Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ladasag

Lepiej pomalowac meble kuchenne czy okleić????

Polecane posty

Gość Ladasag

Może ktos ma jakies doświadczenia? Boje się p. że okleina będzie się odklejać. Bedę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie pomalować!Tapeta wygląda dziadowsko ! Tylko musisz najpierw dobrze zmatować drzwiczki papierem ściernym, dobrze odtłuścić ( rozpuszczalnikiem do farb). Malować wałeczkiem dobrą farbą akrylową (np. duluź - bardzo bogata paleta barw). Newralgicznym punktem są okolice uchwytów - niestety zachodzi niebezpieczeństwo zdzierania farby paznokciami przy otwieraniu. Ja pod uchwyty podkleiłam wikolem okrągłe , korkowe podkładki pod szklanki. Fajny efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzz
to zależy od rodzaju drzwiczek i twojego gustu. Z wszystkiego można zrobić cudo lub wiochę. Jak drzwiczki mają rowki to tapeta odpada , bo szybko się dziury zrobią . Zaletą tapety jest szybkie i czyste jej przyklejanie. Pod farbę trzeba najpierw zmatowić powłokę wierzchnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milucha
Pomalować zdecydowanie,może gruntem,dobrą farbą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA
Szafki warto pomalować ale nie warto malować drzwiczek, bo pr edzej czy póżniej się powycierają. Drzwiczkikup nowe nie kosztują aż tak dużo a szafki będą wyg ladały jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz.... pojęcie \" nie tak drogo\" bardzo względnym jest...:) Zwłaszcza porównując koszt założenia nowych drzwiczek z ceną puszki farby ... Nie wiemy, jakimi walorami rozporządza Ladasag...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladasag
Dzięki za wpisy. :) Drzwiczki są gładkie. Jeśli tapeta to zastanawiam się czy nie będzie odchodzić, jeśli farba to jaki kolor do kuchni??? Może ktoś podpowie??????????? Drzwiczek nie chciałabym kupować, bo za rok, dwa będę zmieniac meble więc się nie opłaci ale chciałabym coś zmienić przez ten czas tym bardziej, że są jeszcze niezniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzz
Żeby tapeta nie odchodziła musisz zrobić co najmniej 2cm zakładki do tyłu nie licząc kantów. tapeta powinna kończyć się po wewn. str. drzwiczek. Do kuchni pasują wszystkie kolory , tylko lepiej omijać pstrokate , bo szybko się opatrzą . Ja na działce zrobiłam w kolorze mięty , a z boku 10-cio cm. pas w kwiaty. Też wyszło nieźle. Tapeta powinna być gładka w dotyku. W porowatych szybko osiada brud , a wiadomo , że w kuchni wszystko się brudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladasag
Dzięki :) Na początku myslałam o tapecie ale teraz zastanawiam się nad pomalowaniem ale jeszcze nie zdecydowałam. Jeśli ktos jeszcze ma jakieś doświadczenie w tym względzie to prosze o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gospochaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dośwaidczenie, jaaa!!!:-D:-P Jestem w podobnej sytuacji, za rok lub dwa zakup nowych mebli, więc po remoncie postanowiłam reaktywować stare. Ja okleiłam tapetą drewnopodobną ciemnobrązową i wyglądają cudnie i \"ekskluzywnie\":-D Mam z całkiem gładkimi drzwiczkami. Odtłuściłam jakimś ajaxem, odkręciłam uchwyty i zawiasy. Szlifierką zdarłam nierówności i grudki.Wymierzałam dodając na zakładkę tyle żeby po oklejeniu kantów i brzegów tapeta zaszła na wewnętrzną część drzwiczek jakieś 3cm. Trochę to trwało (niedługo w sumie) ale zrobiłam to perfekcyjnie bo taka już jestem:-P Okleiłam też szuflady, wygląda ślicznie!!!:-D Ale trochę dłubaninki było. Nikt się nie domyśla że to tapeta dopóki nie otworzy szafki. Wygląda jak porządny mdf z fabryki:-D Tylko cokoły i boki mam jasne ale wygląda ładnie. Tanie tapetki na allegro (40zł. za 15mb.) Klej trzyma świetnie. ja użytkuję już 2 miesiące:-P:-D i nic nie odłazi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A ja oklejałam i malowałam.Na blat dałam okleinę ( ślicznie wyszło), a reszte pomalowalam.Najlepiej wychodzi jak sie maluje małym wałkiem z gąbki.Trzeba tylko uważać, żeby nie dac na gąbkę za dużo farby, bo wyjdą zacieki. Sróbuj pierwsze pociągniecie zrobic w mniej widocznym miejscu. JA moje pierwsze zrobiłam centralnie na przodzie.Miałam póżniej kupe zcierania papierem ściernym i od nowa.Moje mebelki są żólto- niebieskie, ale gdyby miała teraz je pomalować, zdecydowałabym sie na np, zielony.Niebieskie kuchnie są juz troche oklepane.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ladasag
Dzięki dziewczyny :) Pochodzę po sklepach, rozejrzę się za okleinami i farbami i zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotkaaa
ja nie malowałam ale myślę że przy częstym myciu kuchni to sie pościera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×