Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Błękitny motyl

Proste danie na ciepło,sałatka na przyjęcie urodzinowe.......

Polecane posty

Gość Błękitny motyl

Co robicie do jedzenia wyprawiając urodziny? Proszę o sprawdzone przepisy,które smakują gościom :-) Coś łatwego,coś na szybko,na ciepło.. Jakie sałatki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzane kanapeczki, schodza bardzo szybko. po prostu, dluga bagietke kroisz na kromki, wrzucasz wedliny, jakis ogorek, na to duzo zoltego sera i zapiekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Dziękuję :-) Może jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Proszę pomóżcie... Czy wy nie przyjmujecie gośći??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjmujemy
dajemy im paluszki i piwo. chyba, ze nie ma paluszkow. czasami nie ma tez piwa, ale to sie zawsze da jakos zalatwic (akademiki, te sprawy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Piwo i paluszki hmm to nie u mnie w rodzinie ;-) Sałatka Gyros ok. Krowo mogę prosić o przepis? Kiedyś robiłam,ale już nie pamiętam jak .. Co to jest bogracz? Jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Przepraszam,że głowę zawracam,ale będę miała 18 osób. I muszę trochę rzeczy zrobić do jedzenia.. a brak mi weny twórczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjmujemy
salatka gyros jest prosta i faktycznie smaczna skladniki: - podwojna piers z kurczaka - opakowanie przyprawy do gyrosu - kilka korniszonow - kukurydza - duza cebula - kapusta pekinska - majonez - ketchup kurczaka kroisz w kostke, obtaczasz w przyprawie i odstawiasz na jakies pol godzinki, pozniej smazysz i wrzucasz do miski. cebulke kroisz w kostke i podsmazasz/szklisz na masle. rozkladasz ja na kurczaku, polewasz ketchupem i rozkladasz na tym pokrojone w kostke korniszony, pozniej posypujesz kukurydza, smarujesz majonezem, a na koniec kladziesz na wszystko drobno posiekana kapuste pekinska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dam swoją - prosta, szybka. ludzie lubią: ananas, kukurydza, szynka (kurczak wędzony, pieczony może być) do tego majonez, ew. sól pieprz i - to jest cały sekret - prażone ziarno słonecznika (tak sporo; 100g na puszkę kukurydzy i ananasa; wędliny tak ze 30 dag na to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjmujemy
ja bym chyba poza tym jakies krokiety zrobila, moze z pieczarkami? albo sprobuj szpinak w ciescie francuskim - 500 g szpinaku mrozonego, rozmrazasz i dusisz z 5 zabkami czosnku, troche soli i pieprzu do smaku, ewentulanie odrobina smietany (ale nieduzo, bo to musi byc geste). cisto francuskie kupione w sklepie kroisz na kwadraty, na srodek kazdego kladziesz troche zoltego sera i ltyzeczke szpinaku, robisz z tego taka sakiewke (i tak sie rozwali, ale to nic), smarujesz woda lub jajkiem i do piekarnika. 220 stopni, 30 min. (az zbroazowieje) ps. zartowalam z tym piwem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Bardzo dziękuję 🌼 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Jak koleżanka wpada to spokojnie piwo i coś do piwa,ale jak rodzina przyjedzie to już siedzimy... rozmawiamy... (a nasza rodzina może tak długo ;-) ) i to normalne,że ludzie zgłodnieją...zresztą mnie i męża też zawsze goszczą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze Gyros robię z tego przepisu: http://wiecek.biz/salatka_gyros.html ;) Jest naprawdę pyszna. Jeśli chodzi o bogracz to jest coś podobnego do gulaszu. Tutaj przepis: http://www.kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2554 Tylko dużo trochę z tym roboty :( Ja nie daję tłustego mięsa bo nie lubię. Zazwyczaj po obgotowaniu rozdrabniam mięso na małe kawałki, jakoś tak bardziej mi podchodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
święta krowo bardzo dziękuję 🌼 Sałatkę zrobię, nad bograczem pomyślę... jeśli będę miała czas i siłę to zrobię ;-) Może masz jeszcze jakiś przepis na sałatkę? Zna ktoś przepis na sałatkę z makaronem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o makaronową to jadłam kiedyś taką: kolorowe świderki al dente 3 kolorowe papryki w kostkę smażony boczek pokrojony w kostkę ser żółty w kostkę do tego pieprz i majonez a co do innych sałatek to polecam moje trzy ulubione lekkie sałatki na sałacie lodowej pierwsza: na półmisku kładziesz porwaną sałatę lodową, na to doprawiony podsmażony kurczak pokrojony w kostkę,polewasz to finezyjnie sosem czosnkowym,na to ser żółty pokrojony w kosteczkę, znowu trochę sosu,a na wierzch malutkie grzanki czosnkowe(grzanki robię sama-chleb bez skórki smaruję masłem z dodatkiem czosnku, kroję na drobną kosteczkę i wrzucam na kilka minut do rozgrzanego piekarnika z termoobiegiem) sos czosnkowy to majonez+śmietana+czosnek druga sałatka: sałata lodowa,na to podsmażony w kostkę kurczak, na to połówki winogron,na wierzch kilka,kilkanaście połówek orzechów włoskich, całość polana sosem (majonez+kwaśna śmietana+kilka rozdrobnionych orzechów włoskich link do winogronowej: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2bf00bfdce22692.html trzecia sałatka: sałata lodowa, do tego smażone pokrojone w paski niewielkie kawałki piersi z kuraka w chrupiącej panierce (ja robię z płatków kukurydzianych), do tego papryka w kostkę, a całość polana sosem (musztarda ruska lub sarepska+płynny miód+oliwa/olej słonecznikowy)na wierzch posypałam jeszcze pestki dyni i sezam link do sałatki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e222d5a5ed84d7f.html wszystko do tych sałatek możesz sobie przygotować wcześniej i schować do lodówki, przed imprezką wrzucasz tylko wszystko na półmiski i gotowe sałatki polecam z czystym sumieniem, bo są pyszniutkie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiec moze tak
Napewno kawa i ciasto Pozniej jakies krakersy paluszki Chipsy Zimna plyta :Ogorek,pomidor,ser,szynka,salatki,jajka,koreczki A na cieplo bigos i kielkbaska na cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Ulotna chwilo! Dziękuję bardzo super te twoje przepisy. Dziękuję za zdjęcia 🌼 ale na tych zdjęciach stół suto zastawiony u Ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjmujemy
ja znam przepis na pyszna salatke makaronowa... gotujesz jakis w miare drobny makaron, dorzucasz pokrojone w kostke pomidory, ogorka, troche papryki, kukurydze i jakas szynke drobiowa. sol, pieprz majonez i zrobione. poza tym jesli ocieple potrawy chodzi, to mozesz zrobic chili con carne, jest super-proste, robi sie samo, a zawsze wszystkim smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błękitny motyl
Właśnie tak 3-4 lata temu też często robiłam chili con carne to był hit u mnie ;-) Ale będzie już trochę dań z mielonym więc chyba nie zrobię ..chociaż jeszcze się zastanawiam :-) Ta sałatka też super przepis dziękuję 🌼 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni38
Ja często robię sałatkę z makaronu tortelini. Makaron tortelini z mięsem gotuję. Gdy wystygnie dodaję pokrojone w kostkę pomidory, zielony ogórek i szczypiorek. Do tego majonez (można pomieszać z jogurtem) i przyprawy - sól, pieprz. Zawsze nic nie zostaje. Na ciepło mogą być np. gołabki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blania
sałatkę gyros ja robię z ogórkiem kiszonym o wiele smacznejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Prosta pyszna zupka z miesem milonym ok 0,5 kg - podsmazasz z przyprawa, 2 pory w połprążki pokroic, 2-3 serki topione ziołowe duze, pieczarki podsmażone w plastrach, można dodac kukurydzę, wrzucic wszsytko na bulion, na końcu jak wszystki składniki bedą miekkie dodac serki i mieszac do rozpuszczenia - mozna podawac z grzankami czy bagietka - nieśmiertelne szaszłyki - zawsze wszystkim smakują - może być wersja mięsno warzywna lub owocowa na iepło - annawioletta polecała pyszną sałatkę z łososiemwedzonym - robiłam ją juz 2krotnie:), sałatka z tuńczykiem, grecka, gyros, brokułowa - śledzie z bazylia, w sosie musztardowym czy marynowane faszerowane, - jakies ciacho u mnie sernik, kremówka - mozna zrobić jakies pieczone mieso np polecam schab w skórce pomidorowej z sezamem, - mozesz zrobić całego kurczaka pieczonego na soli dowolnie przyprawionego tj tym co lubisz, - szynka zawijająca cwiartkę jaka z chrzanem -jajka z łososiem, nadziewane pastą z szynką szczypiorkiem i papryką, nadziewane pastą z pieczarkami lub poprostu pokrojone na połówki i zalane osem majonezowym z zielonym groszkiem, pieczarkami marynownymi i korniszonami - na słodko sałatka owocowa lub deser budyniowy z herbatnikami, albo chałwowiec polecam - bez pieczenia i szybko:) Kombinacji jest mnóstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingulakk
ta zupa z miesem mielonym jest bardzo cieakawa? jakie mieso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeberka są jeszcze fajne w sosie terijaki! polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×