Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paulina @t

sposób na muchy

Polecane posty

Gość paulina @t

przyszła wiosna ,a wraz z nia pojawiły sie muchy -jaki macie na nie sposob .Ja w oknach mam moskitiery,niestety mieszkam z tesciowa ktorej muchy nie przeszkadzaja i u niej na parterze jest ich multum i w ten sposob przez klatke schodowe dostaja sie do nas .Czy znacie moze jakis sposob chemiczny aby je zwalczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jaka teściowa beee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje taka moskitiera??? U nas w domu wyprobowalismy chyba wszystkie metody a muchy ale zadna nie pomogla . Najlepszym sposobem jest zamykanie drzwi i bicie lapka na muchy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez 66
moskitiery kosztuja roznie ,firmowe nawet 30 zł .Ja pilnuje okazji gdy sa w marketach typu biedronka itp. wtedy kosztuja ok 5-8 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina @t
a stosuje moze ktos takie specjalne lampy bakteriobójcze?Jak to sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaszuś 18
fajne sa wieczki na insekty! zapala sie i muchy doslownie uciekaja gdzie pieprz rosnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwaga i nie polecam
Zamontowalismy ostatniego lata moskitiery na tasme-rzep. Ochyda!!!! po odklejeniu celem zamontowania moskitier w ramch zostal obrzydliwy klej niemozliwy do usuniecia z okien. Aceton polecil mi znajomy. zmudna i wkurzajaca robota. Klej schodzi ledwo ledwo a umachac sie trzebaa jak glupi. od kilku DNI zmywam ten klej i juz mam dosc. Cena 30 zl za siatke na rzep-cena siatki w ramach 100 zl na okno ok 150cmx65 cm. Nie ma co oszczedzac siatka na lata i bez zadnego badziewnego klejenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...w kwestii formalnej
Ja mam moskitiery w oknach - ale nie na rzep, tylko rozpięte na plastikowej, sztywnej ramce - tak jak "Uwaga i nie polecam" . Zamawialiśmy je przy okazji wymiany okien - niestety, nie mam wyszczególnienia na rachunku, więc ceny Wam nie podam , ale też coś koło 100 zł. Moskitierę można bardzo łatwo zdemontować ( do mycia, albo przed zimą) - mocowana jest ramie okna za pomocą 8-miu aluminiowych wahadłowych wichajsterków . Siatka jest z pcv - spawana, czarna, więc nie męczy oczu i nie zasłania świata za oknem. Bros na muchy w elektrofumigatorze nie działa. Lampa nie jest bakteriobójcza , tylko zwabia owady i padają rażone prądem na siatce. Ale niestety nie działa selektywnie - giną na niej motyle nocne, pożyteczne złotooki. Poza tym - trzeba co jakiś czas sprzątać to cmentarzysko z tacki - mało przyjemne. Lepy są bleee... Podsumowując - najlepsza, najzdrowsza i w zgodzie z przyrodą jest porządna moskitiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina @t
Krakowiak krakowiance Zrobił dziecko na słomiance; Na słomiance na ryżowej, Żeby dziecko było zdrowe; Na słomiance na pszenicznej, Żeby dziecko było sliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie zadziałała
taka kratka owadobójcza. Wydziela jakiś zapach który odstrasza owady. Kosztuje ok.10zł. I na prawdę działa. Zero much Polecam. W zeszłym roku miałam takie tekturowe pudełeczka. Kupiłam w supermarkecie za ok. 7zł. Też działały z tym, że muchy padały i trzeba je sprzątać było. I nie rozumiem twojej teściowej, że jej nie przeszkadzają. Tylko współczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam moskitierę na nieproszonych gości. Ale głównie chodzi mi o komary i pająki. moskitiera jest świetna, tylko trzeba kupić dobrą a nie wytanioną, bo inaczej się będzie odklejała...Preparatu na owady jeszcze nie miałam, ale chyba zakupię skoro skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qurix
ze zwalczeniem chemicznym moze byc problem ale to zalezy czy chodzimo muchy czy o tesciowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jaki właściwie problem chodz
-dzi, o muchy inne owady, czy dupe obrobić teściowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalliiii
niezły jest Preparat na owady latające i biegające Muchospray Bros, ja kupowałam go w internetowej hurtowni chemicznej http://www.to-ma.com.pl/kategoria,k137,1.html#produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos z was kupowal moze moskitiere stad www.tasmy24.pl/c,pl,4_31,1,1,0,long,comfort.html ?? i moze polecic jakis konkretny model? dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula6712
Moskitiera to raz, a dwa trzeba zaopatrzyć się lep. VACO ma dobre ia tanie preparaty na muchy. Latem jak mamy otwarty balkon i kręcimy się tą i z powrotem to przyznam, ze lep jest najskuteczniejszy. Tutaj http://www.zielonaochrona.pl/ można je kupić za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na allegro kupiłem niedawno taki plyn do smarowania pedzelkiem Muszak, szukałem czegoś, co mogłem zastosować u synka w pokoiku, bo jak piszą nie ulatnia się do powietrza. Na całe mieszkanko- 50 metrów kw wystarczyło mi pół buteleczki i faktycznie działa, to znaczy muchy są, ale jakieś kilkanaście minut od chwili gdy wlecą. Potem widzę je tylko nieżywe na parapecie, bo posmarowałem tylko górne części ram okien. Skończył mi się problem, bo czasem mucha budziła w nocy Adaśka i nie mógł potem zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraszkana
Rozwiązaniem jest moskitiera, aby tylko była odpowiedniej jakości, najlepiej z systemem demontażu. Porządne moskitiery ma choćby Tesa - na tasmuj.pl szukaj. To nawet dobry moment na zakup, bo masz teraz wyprzedaże, jest znacznie taniej, a i tak zainstalujesz moskitiery dopiero na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breszkana
Mogę jedynie potwierdzić to co pisali przedmówcy - moskitiery działają i dają święty spokój, tak to wyglądało u nas przez cały okres letni. Mieliśmy noworodka, więc szczególnie nam zależy na spokoju - i było ok. Moskitiera już złożona, czeka na kolejny sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karakosza
Jaką konkretnie moskitierę można dobrać na balkon? Próbowałam w te wakacje różnych rozwiązań, ale nie ma takiego, które daje pewność. Może coś na wymiar samodzielnie przygotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarsior
Moskitiery są skuteczne. Wybierajcie te na rzepy, dają święty spokój. Siatka nie przepuszcza robali, o ile tylko jest odpowiednio zainstalowana. Często powstaje dziura przez właśnie złe mocowanie. Ale jeśli całość jest wykonana zgodnie z ulotką, to wszystko powinno być w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na wiosnę postanowiłam skorzystać z preparatu Muszak, który kupiłam od http://bentawet.pl/ i przez cały czas problem much praktycznie nie występował u mnie w domu. W przyszłym roku pewnie też go użyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinakaP87
Ja w oknach mam moskitiery po prostu pozakładane, ale znow w ogrodzie atakują...nie można było czasem przy grillu usiedziec i znalazłam taka pułapkę na owady: http://www.hodowlany.pl/i170_Pulapka_na_owady_zywochwytna.html Nalałam tam trochę soku i muchy czy osy zaraz tam wlatują. Ogólnie trzeba ją postawić gdzieś z boku, nie na stole, bo to mało apetyczny widok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zamówiłam na siatkadlakota.pl moskitiery i mam spokój z owadami w mieszkaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na oknach siatki, zamówiłam na siatkadlakota.pl. Bardzo fajna sprawa, zero much w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet w zimie w domu są owady, przynajmniej w mim domu. W lecie można zastosować moskitiery. W zimie potrzebne są preparaty bardziej doraźne. Kupiłam ostatnio (tak przypadkiem) Bross 007 na owady biegające. Ja mam problem z mrówkami faraona i od lat nie mogę się tej gadziny pozbyć. Dystrybutor preparatu prowadzący sklep internetowy e-chemia zapewnia, iż jest on skuteczny. Na razie jestem zadowolony i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi przestała działać Agita prze 3 sezony tłukła much bez mydła. Teraz znajomy polecił mi Albę jest jeszcze lepsza niż Agita. W zeszłym roku pomalowałem glify i teraz po prawie roku jeszcze znajduję martwe muchy. Rewelacja polecam wszystkim. http://eddd.pl/null/product/info/911/Alba_26_PA_05L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×