Odpowiedz na ten temat

Jaki kredyt

• Pożyczkowa ja 2014.01.08 [22:42]
    Czy orientujecie się w jakim banku najlepiej wziąć kredyt hipoteczny? Wiem, że są doradcy, ale tak do końca to im nie wierzę i wole spytać tu, bo może jest ktoś, kto w temacie si orientuje?
  • gość 2014.01.08 [22:46]
    my zlozylismy wniosek do ING, czekamy na decyzje
    maja marze 1,5 wiec niezle jak na obecne warunki
  • Pożyczkowa ja 2014.01.08 [22:50]
    O jaką kwotę walczycie? I jaką macie zdolność kredytową, jeśli mogę spytać?
  • Pożyczkowa ja 2014.01.08 [23:12]
    up
  • prawdziwa Beata 2014.01.09 [06:22]
    Nie obraź się, ale twoje pytanie jest trochę za ogólne - to trochę tak jakby zapytać: w którym salonie motoryzacyjnym dostanę najlepszy samochód?

Jak np. mogę chwalić Pekao SA bo tam ma swój kredyt - ale po pierwsze kredyt brałam 3 lata temu, wiec warunki obecnie najprawdopodobniej są inne a po drugie w tym banku od lat mam konto więc jak na talerzu widzieli jak gospodaruję się finansami i czy wystarczy mi na ratę kredytową. Decyzja kredytowa, pozytywna oczywiście, była szybko - w niecałe 2 tygodnie!

Dodam, że ja lub mąż chodziliśmy na rozmowy jeszcze do 4 innych banków, ale ich nie wymienię bo obsługa i kompetencje doradców w bankach niejednokrotnie były żenujące.

O jednym jednak powiem - Deutsche Bank - w tamtym czasie miał najlepszą ofertę. W jednym oddziale - tragedia - nieuprzejma i nieżyczliwa pani, której nie chciało się nawet znaleźć listy autoryzowanych przez bank rzeczoznawców do wyceny nieruchomości. A co dopiero wyliczyć orientacyjnie naszą zdolność kredytową! Ponieważ jednak oferta kredytowa w Deutsche Banku w tamtym czasie była świetna, nie dałam za wygraną i poszłam do innego oddziału - a tam zupełne przeciwieństwo - przemiły doradca, od razu wyliczył zdolność kredytową (na granicy...) i był cały czas w kontakcie mailowym i telefonicznym - odpowiadał na maile w ciągu max 2 godzin - i dzięki niemu udało się nam złożyć wniosek kredytowy do Deutsche Banku. Niestety nie byliśmy dla analityka w centrali perspektywiczni i decyzja była negatywna. Ale pomimo tego uważam ze obsługa doradcy była pierwsza klasa - nie wiem czy jeszcze tam jest ale był on w oddziale w Krakowie przy ul. Wrocławskiej. Reasumując o jakości banku stanowi nie tylko oferta ale także poziom obsługi - i tutaj jest loteria...

Wracając do twojego pytania: trudno na nie odpowiedzieć. Np dla jednych najlepiej wziąć kredyt hipoteczny bez prowizji i spłacać wyższą ratę, drudzy wolą zapłacić kilka czy kilkanaście tysięcy prowizji, ale potem co miesiąc spłacać mniej. Przemyśl co Ci bardziej pasuje i na co bardziej Cie stać.

Kolejna sprawa - oprócz sprawdzenia wysokośc**prowizji, marży i innych kosztów uzyskania kredytu, sprawdź jak łatwo można wcześniej spłacić taki kredyt - wiem, że niektóre banki słono sobie liczą za wcześniejszą spłatę. W naszym przypadku wynegocjowalismy z bankiem, że 25% kredytu w skali roku możemy nadpłacić bez płacenia prowizji. A jeśli spodziewasz się opóźnień w spłacie kredytu (czego nie radzę!) to sprawdź koszty monitów - listów telefonów itp - czasami jeden taki telefon może kosztować Cię kilkadziesiąt złotych

Nam w poszukiwaniu kredytu bardzo pomógł serwis http://kred.pl - mają bardzo szczegółową porównywarkę kredytów, dzięki której wytypowaliśmy z mężem 4 najlepsze banki, poza Pekao, w którym mieliśmy konto. Ale po sam kredyt wolałam udać się bezpośrednio do każdego z banków, który wydawał się mieć dobrą ofertę.

Tak sobie myślę, ze jeśli nic się nie orientujesz w kredytach to może naprawdę byłby sens udać się do jakiegoś doradcy kredytowego? Ja nigdy nie była, ale generalnie ludzie sobie chwalą?

Mam nadzieję że pomogłam choć trochę
  • gość 2014.01.09 [07:51]
    my zlozylismy wniosek do ING, czekamy na decyzje
    maja marze 1,5 wiec niezle jak na obecne warunki
    bierzemy na kwote 320 tys, mamy 260 tys wkladu wlasnego
  • gość 2014.01.10 [08:07]
    My orientowaliśmy się wczoraj w sprawie kredytu Mieszkanie dla młodych. Planujemy wziąć kredyt mieszkaniowy na 275 000 złotych na 20 lat. Oto czego się dowiedzieliśmy
    1) PKO BP - marża w pierwszym roku 1,2%, w kolejnych latach 1,4%, prowizja 0%
    2) PKO SA - marża przez cały okres 1,99%, prowizja 1,99%
    PKO BP byłoby super gdyby nie to że trzeba zapłacić ubezpieczenie w wysokości 3.25% kwoty kredytu.
    Na razie tylko te 2 banki udzielają kredytów MDM.
  • gość 2014.01.11 [02:23]
    Tutaj jest dedykowane forum poswiecone programowi Mieszkanie dla Młodych:
    ->www.forum-kredytowe.pl/f134/
    po wypełnieniu formatki doradcy online obliczaja zdolność kredytowa i doradzaja najlepszy bank
  • gość 2014.01.11 [18:47]
    To w jakim banku jest najkorzystniej zmienia się czasem z tygodnia na tydzień. Są porównywarki ofert - wygoogluj sobie.
    Wszystko zależy - ile kredytu, jaki wkład własny, na ile lat itd. Biorąc kredyt bralam pod uwagę który bank mi ile da - bo mimo wstępnego badania zdolności kredytowej finalna decyzja w kilku z nich różniła się aż o 50 tysięcy.
    Najważniejsza sprawa to niska marża - to się nie zmienia przez cały okres kredytowania.
    Aha - warunki kredytu się negocjuje, a nie poprzestaje na ofercie.
    Kolejna ważna sprawa - produkty dodatkowe. Nie dajcie sobie wcisnąć żadnych ubezpieczeń, polis inwestycyjnych itd. Otwarcie konta + karta to standard, reszta - to zdzierstwo banków, wciskającym desperatom słabe produkty przy okazji kredytu.
    Czasem warto zapłacić nawet prowizję, bo to jednorazowy koszt, trzeba policzyć koszt ogólny, biorąc pod uwagę WSZYSTKIE warunki, również ubezpieczenia i inne. Przedstawiając ofertę trzeba domagać sie wyliczenia wszystkich kosztów - i dopiero wtedy jest co porównywać.
  • Pożyczkowa ja 2014.01.11 [20:02]
    Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Rozumiem, że aby wziąć kredyt w jakimś banku trzeba mieć w nim konto, tak?
    Pytanie do osoby powyżej: Czy zatem można wziąć kredyt bez zakupu ubezpieczenia na niego?
    Czy zawsze trzeba mieć wkład własny? Jeżeli tak, to ile? I czy własna działka liczona jest jako ten wkład?
    Na co banki zwracają uwagę?
    I jak z umowami o pracę, itd?
    I czy program "Mieszkanie dla młodych" faktycznie się opłaca? Czy przy nim można skorzystać z innych promocji kredytu czy już nie?
    Piszcie proszę wszystkie swoje spostrzeżenia. Dziękuję.
  • gość 2014.01.12 [11:25]
    Jeżeli chcesz kupić małe mieszkanie do 50m2 i spełniasz warunki programu Mieszkanie dla młodych to na pewno się opłaca - bo dostaniesz kilkanaście tysięcy dopłaty
  • gość 2014.01.12 [14:22]
    Dziękuję za rzetelne odpowiedzi. Rozumiem, że aby wziąć kredyt w jakimś banku trzeba mieć w nim konto, tak?
    NIE do końca - najczęściej banki oferują niższe oprocentowanie JEŚLI ma się u nich konto. Czyli - najpierw kredyt, konto potem. To zresztą wygodniejsze w rozliczeniach.
    Pytanie do osoby powyżej: Czy zatem można wziąć kredyt bez zakupu ubezpieczenia na niego?
    Chodzi mi o dodatkowe ubezpieczenia, które banki wciskają - od utraty pracy itd. Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie nieruchomości z cesją na rzecz banku to w miarę standard (choć lepiej negocjować odpuszczenie tych warunków, to dodatkowy koszt kilkuset zł rocznie)
    Czy zawsze trzeba mieć wkład własny? Jeżeli tak, to ile? I czy własna działka liczona jest jako ten wkład?
    Tak, teraz już tak. Własna działka może być uwzględniona jako wkład - ale tu banki mają własne regulacje.
    Na co banki zwracają uwagę?
    I jak z umowami o pracę, itd?
    O co pytasz? nie wiem na co zwracają, osoba przy okienku, której dostarczasz dokumentację NIE JEST tą, która podejmuje decyzję w sprawie przyznania kredytu - to są zupełnie inne działy, i nie dostaniesz informacji.
    I czy program "Mieszkanie dla młodych" faktycznie się opłaca? Czy przy nim można skorzystać z innych promocji kredytu czy już nie?
    Reguła jest taka - promocje się zazwyczaj nie łączą usmiech.gif musisz porównać ofertę zwykłą i MDM - może się okazać, że zwykły kredyt jest korzystniejszy.
    Z tego co widziałam na stronie - marża kredytu MDM wynosi 1,45% albo 1,64% - TO STRASZNIE DUŻO - i trzeba dokładnie policzyć bo skórka może nie być warta wyprawki, i paradoksalnie bez dopłaty może być taniej
    (ja mam rynkowy kredyt z marżą 1,1%, koleżanka wynegocjowała marżę 1,05%)
    Do tego - kredyt MDM przysługuje na dom do 100 m2 - to strasznie mała powierzchnia jak na dom, i moim zdaniem bez sensu - jak się brać za budowę, to dom powinien mieć trochę przestrzeni, a nie ciasne klitki.
  • gość 2014.01.13 [15:27]
    ...
    ja mam rynkowy kredyt z marżą 1,1%, koleżanka wynegocjowała marżę 1,05%
    ...
    Ale jak dawno brałaś kredyt? Bo teraz takich marż już nie ma smutas.gif
  • gość 2014.01.14 [23:32]
    co do doradców to nie skreślaj ich tak szybko. wiadomo ze niektórzy nie sa do końca obiektywni, dlatego lepszy z polecenia raczej ale od takiego kogoś dowiesz się naprawdę wiele istotnych informacji.
    tacy ludzi znają kilka sztuczek ktore zwiększają szanse na kredyt i jego wyssokość, serio wiem z autopsji usmiech.gif niby nic takiego a jak sam chodzilem pytać to wyceniali znajomą o 50 tys mniej niż jak "zakombinowała" pani pośrednik hehe usmiech.gif wszystko legalnie pięknie i kredyt przyznany a chodziło o niby drobnostkę na którą nigdy bym nie wpadł osobiście.
    no ale to kwestia Twojej sytuacji.
    radzę najpierw popytać, czyli skorzystać z darmowej wiedzy usmiech.gif ale nie koniecznie na forum ogólnotematycznym a... u źródeł. ja składałem wnioski przez internet. konsultanci dzwonili i tłumaczyli cierpliwie usmiech.gif oj dużo się nauczyłem. pomogło mi to wiele zrozumieć bo też zielony byłem. potem jak gadasz konkretnie to już wiesz w ogóle o co pytać i zwracać uwagę... a tak to Ci wcisną jakiś produkt finansowy który nie musisz brać bo sama znajdziesz taniej. często twierdzą w bankach że musisz a potem pośrednik wraca i mówi ok załatwione obezpieczenie znajdziemy sami tańsze ale weżmie pan coś tańszego (ja 200 miesięcznie na tej 1 rzeczy zaoszczedzilem co w okienku ni c***a musi pan brać i tyle...). znajdz dobrego posrednika to ujedziesz albo skorzystaj z na przykład z porównywarki kredytów portalu bankier , w narzędziach jest też jakiś ranking kredytów możesz spojrzeć. czy podobnych narzędzi. zawsze daje to obraz tego mniej więcej co jest teraz na rynku dostępnego z kredytów. decyzje podejmiesz i tak sama usmiech.gif
  • gość 2014.02.03 [17:38]
    Również zastanawiam się nad zakupem nowego, deweloperskiego mieszkania w kredycie mieszkanie dla młodych. Rozważam tylko gdzie zgłosić się po kredyt. Pod tym linkiemwww.ehipoteka.com.pl/kalkulatory-kredytowe/kr edyt-hipoteczny-kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html - znalazłam kalkulator kredytowy. Wynika z niego, że potencjalna rata, kosztowałaby mnie tyle ile obecnie płacę za wynajem. Jak myślicie - warto?
  • Patinki2 2014.02.28 [21:36]
    Banków w programie coraz więcej, więc coraz więcej możliwosci kredytowych, a co do samego kredytu, to proponuję sprawdzenie jego warunków poprzez kalkulator MDM na stronie http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszkanie-dl a-mlodych-kalkulator/ Jest on bardzo dokładny, bo uwzględnia warunki rejonizacji obowiązujące przy programie
  • gość 2014.03.27 [15:42]
    wydaje mi się, że dla różnych osób może wyjść gdzie indziej najlepsza oferta, mi udało się znaleźć najtańszy kredyt u http://bszory.pl/
  • gość 2014.03.30 [12:09]
    Wiele odpowiedzi na pytania zawarte w tym wątku znaleźć można na http://kredythipotecznyonline.net - to było miejsce, dzięki któremu przygotowaliśmy się do poszukiwania kredytu bezpośrednio w bankach. Udało mi się w Millennium (marża 11,8 ale dobre i to bo zdolność kredytową mieliśmy dosyć słabą)
  • Matera 2014.03.30 [14:19]
    Mam kredyt tu: http://www.ptdfinanse.pl/kredyty Dużo lepsze warunki niż w wielkich „kolochach” i zupelnie inne podejscie do klienta. Generalnie nie mogę pwoiedzieć złęgo słowa.
  • lukasz1991 2014.04.04 [00:53]
    Polecam odwiedzić serwis : http://www.digitalmoney.pl/
    Strona porównuje kredyty, pożyczki oraz chwilówki, dzięki czemu jest możliwość wybrania najatrakcyjniejszej oferty oraz można wyświetlić listę banków we własnej miejscowości.
    Pozdrawiam.
  • Luiza475 2014.04.15 [11:58]
    A może kredyt z dofinansowaniem? Czytaliście o zasadach programu Mieszkanie dla młodych? Jeżeli nie to rzuć okiem na www.mieszkanie-dla-mlodych.pl - jest tam wszystko fajnie wyjaśnione.
  • gość 2014.04.17 [14:23]
    Dzięki za pomoc. Ja właśnie załatwiłam sobie kredyt mieszkaniowy poprzez http://www.ptdfinanse.pl – bardzo fajni ludzie.
  • lukrowanamuffinka 2014.04.21 [21:39]
    Porównaj oferty kilku banków. Ograniczanie się tylko do jednej oferty to jeden z najczęstszych błędów przy zaciąganiu kredytu: http://najnizszeraty.pl/artykul/5-najwiekszyc h-bledow-przy-zaciaganiu-kredytu
  • RobertoS67 2014.07.07 [15:38]
    teraz to co bank to inna oferta, I wydaje sie że sa atrakcyjne a mimo to nic z tego.Może jak interesowało by Cię coś konkretniejszego to popytaj na http://www.comperia.pl/forum bo widziałem ze tam bardzo często wypowiadają sie eksperci i podpowiadają gdzie obecnie jest najlepiej wziąć kredyt hipotecznych.
  • gość 2014.09.01 [09:10]
    sprawdź przede wszystkim ofertę banku w którym masz konto i porównaj z kilkoma innymi, ja mam konto w http://bszory.pl/ i mnie właśnie tu wyszedł najtańszy kredyt hipoteczny
  • gość 2014.09.07 [09:42]
    decydując się na kredyt hipoteczny udałem się za radą znajomego z pracy do open finance, tam trafiłem do pana Łukasza Michalak (łódzki oddział) i musze przyznać, ze jego wiedza okazała się bezcenna
  • gość 2014.09.16 [22:01]
    A jakiś zaufany doradca Open Finance w Wawie? Lepiej bliżej centrum.
  • Piotr Szymański 2014.09.17 [12:55]
    W każdym naszym oddziale pracują profesjonalni i doświadczeni doradcy finansowi. Zapraszam do skorzystania z naszej interaktywnej mapy oddziałów, dostępnej na stroniewww.open.pl/mapa/index.php w celu wyszukania najbliższej placówki.
    W razie pytań jestem do dyspozycji.
    Pozdrawiam, Piotr Szymański
    Online Ekspert Open Finance
  • ilona1978 2014.10.15 [11:48]
    przed wybraniem kredytu warto sie skonsultowac ze specjalistą w tym temacie, nie chodzi mi tutaj o konkretny bank bo wiadomo, ze on będzie chwalil swoja oferte, a nie powie co jest u konkurencji, proponuje wybrac sie do doradcy albo posrednika, ktory wybierze ci najlepsza oferte z mozliwych. Ja osobiscie polecam Gemini Polska w Krakowie.
  • gość 2014.10.16 [18:14]
    Świetną pożyczke można wsiąść na http://zapozyczka.pl posiadają niesamowitą ofertę skierowaną dla każdego !
  • gość 2014.10.16 [20:56]
    Pożyczka bez bik? Jeśli szukcie takiej oferty to osobiście mogę polecićwww.pozyczymy.net !

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...