Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tatinnella

Moja koleznka dostala udaru w wyniku hormonów antykoncepcyjnych

Polecane posty

Gość Tatinnella

Mam koleżankę, która dostała udaru mózgu w wyniku hormonów antykoncepcyjnych w wieku 30 lat mając już jedno dziecko. Teraz chodzi ciągnąc za sobą nogę i rękę, ale niestety nie mówi. Mąż na szczęście nie zostawił jej, choć początkowo było mu ciężko. Przede wszystkim trzeba mówić dzieciom nie o metodach, ale o prawdzie. A prawda jest taka, że wspaniale jest dać życie drugiemu człowiekowi, patrzeć wspólnie z mężem jak dziecko się rozwija, dojrzewa potem zakłada własną rodzinę. Najlepiej wrócić do NATURY, do źródła. A zapłodnienie in vitro jest krzywdą dla pozostałych zarodków. Trzeba znaleźć lepsze rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja koleżanka prawdopodobnie zbyt długo przebywała na słońcu i stąd udar mózgu. Antykoncepcja jest potrzebna gdyż tzw. "metody naturalne" są bardzo zawodne. Zapłodnienie in vitro również jest potrzebne ponieważ umożliwia posiadanie dziecka parom które nie mogą spłodzić go w sposób naturalny. P.S. Stosując hormonalne środki antykoncepcyjne należy ściśle trzymać się określonego przez producenta dawkowania. Przed zażyciem przeczytaj ulotkę która powinna być w opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry ale skad wiesz ze od
tabletek ... udary to sie od slonca dostaje '/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do założycielki
jednak żyjemy w Ciemnogrodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skwara
co wy piszecie dziewczyny pewnie że można udaru dostać od anty mylicie tak zwany udar słoneczny z udarem mózgu, czyli wylewem tablety anty mogą spowodować takie rzeczy bo bardzo zagęszczają krew, choroby naczyniowe, zapalenia żył, zakrzepy, zawały, aż w końcu udary to są konsekwencje, wprawdze zdarzają sie bardzo rzadko, ale dlatego właśnie osoby z problemami krążenie nie mogą brać tablet czy palić fajek za dużo, bo tak to się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skwara
dokładnie! tabletki mogą do tego doprowadzić trzeba bardzo uważać, nie bez powodu ginekolodzy gonią nas za papierosy jak bierzemy anty, czy ostrzegają przed pierwszymi objawami - bóle w łydkach, puchnięcie, bóle głowy itp ps. ja właśnie odstawiłam tablety z powodu pierwszych objawów, wiem co piszę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haituuu
"udaru od słońca się dostaje" - mam nadzieję, że to pisała jakaś gimnazjalistka i to góra z 1 klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyjemy w ciemnogrodzie:o z tego co tu widze to laski uwazaja za normalne solarium smazenie sie na sloncu i trucie sie tabletkami ale to ich zycie zeby tylko potem nie jeczaly ze dziecka miec nie moga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmieszy mnie to jak...
\"Udaru w wyniku hormonów antykoncepcyjnych\":). Acha! A ile Ci zapłacono za założenie tego tematu....tak z ciekawości pytam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inninis
moja koleżanka też dostała takiego udaru od taletek, dlatego m.in przestałam je brać. Na szczęście koleżance udało sie odzyskać pełną sprawność, ale... strzeżonego.... ona ma 28 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inninis
a najlepsze jest to że lekarz nigdy nie wspominał, że jest takie zagrożenie, gdy to sie stalo mojej koleżance to szybko pobiegłam do niego z zapytaniem i wtedy z ociąganiem przyznał, że to możliwe i zdarza się choć nie często, a największe ryzyko jest po kilkuletnim braniu anty, no to ja już chyba ze 4 lata brałam z dnia na dzień przestalłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość quarewww
Rysio z Klanu też podobno od tabletek dostał - to jakaś plaga!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taralala-Fikimiki
Widac ze wiekszosc z was to tepe cipy jezeli nawet nie czytacie czym moze grodzic branie tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat życia
Tabletki hormonalne sa tak sam o zawodne jak metody naturalne. Jedyną niezawodną metodą jest powstrzymanie się od (no i chirurgiczne ubezpłodnienie - ale to raczej nieodwracalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak w tym kraju
temat życia a czy ty myslisz że anty bierze sie tylko żeby w ciążę nie zajść? jeżeli tak to gratuluję wiedzy. A pcos, a zły poziom hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak w tym kraju
a skąd w was tyle zawiści- dziewczyna chciała was ostrzec, bo nic tak nie działa na wyobraźnię jak autentyczna historia, a nie suche fakty z ulotki a tu od razu ile jej za to zapłacili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat życia
Więc uświadom mnie w jakim celu jeszcze się bierze tabletki antykoncepcyjne? dla urody ? Wiem że istnieją kuracje hormonalne, ale nie wierzę że uskutecznia się je tabletkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak w tym kraju
istnieją kuracje hormonalne- sama na takiej byłam, dokładnie anty zbijali mi za wysoki testosteron. pcos natomiast to zespół policystycznych jajników i też się to leczy podając anty. takze widzisz jest multum lasek które muszą brac anty nie dlatego że nie chcą bejbiaka ale dlatego ze mają powazne problemy ze zdrowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuligaga
Bardzo często odwiedzam strony dotyczące informacji medycznych na temat udarów, jak również uważnie czytam treść wpisów na forum. Najbardziej żenujące są opowieści dziwnej treści osób, które na dany temat nie posiadają prawie żadnej wiedzy a najwięcej mają do powiedzenia. Tabletki hormonalne, antykoncepcyjne jak najbardziej mogą być przyczyną udarów. nie tylko udarów, ale również paraliżu, niedowładu... Sama jestem po dwóch udarach i pierwszym pytaniem jakie usłyszałam na izbie przyjęć, w obu przypadkach, było pytanie czy stosuję antykoncepcję. W moim przypadku nie stwierdzono przyczyny udarów, ale stwierdzono zaburzenia hormonalne. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji, ani nie byłam leczona lekami hormonalnymi. Obecnie wymagam leczenia hormonalnego, ponieważ udary rozwaliły mi całą gospodarkę hormonalną i niestety żaden lekarz nie chce podjąć się leczenia hormonami, ponieważ istnieje ryzyko kolejnego udaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daaaaa
wszystko ma jakies skutki. w niedziele w lublinie umarla dziewczyna po porodzie. to znaczy, ze w ogole lepiej nie rodzic czy jak? tej dziewczynie akurat antykoncepcja wyszlaby na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po udarze
Wiecie co jak czytam te niektóre komentarze to aż mnie krew zalewa ze jesteście takie głupie i nieodpowiedzialne. Dla przykladu napisz wam co mnie sptkalo. Teraz mam 28 lat, pare miesięcy temu chciałam pospacerowac po parku bo była piękna pogoda, jednak udało mi się jedynie wyjść na podwórko. Dostałam potwornego bólu głowy w tylnej części, stracilam wzork i przerażona przysiadlam na murku. Wzrok powoli wracał do siebie, ale poczułam ze prawa strona mojego ciała staje się bezwladna, przestalam czuć rękę i nogę. Naszczescie przechodził znajomy i pomógł mi dostać się do domu. Wezwalam karetkę. W szpitalu po tomografii okazało się ze to udar. Przeszlam wszelkie badania które miały określić przyczynę udaru i nie znaleźli nic jedyny powód to pigułki które brałam od roku. Po rehabilitacji w miarę funkcjonuje ale dopiero w szpitalu od prawdziwych lekarzy dowiedziałam się jakim syfem są pigułki. Po moim zdarzeniu większość koleżanek przestało brać tabletki. I z tego się bardzo cieszę. Aha jeszcze jedno, byłam zupełnie zdrowa, kontrlowalam wszystkiE badania co 6m,przed braniem pigulek miałam zrobione wszelkie niezbędne badania, nie palilam nigdy w życiu lekarze w szpitalu powiedzieli ze jestem okazem zdrowia:) poza skutkami udaru... Jeśli odwiodwe choć jedna dziewczynę od brania pigulek to uznam to już za sukces:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam... Mam 30 lat i niedawno doznalam udaru niedokrwiennego lewej polkuli mółżdzku.. Miałam wykonane mnóstwo badań z których generalnie wychodzi ze jestem zdrowa osoba. Jedyna rzecza do której mozna sie przyczepic to pigułki antykoncepcyjne... Błagam was dziewczyne nie bierzcie tego świństwa. :( Ja juz nigdy nie wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
macie rację dziewczyny, moją siostrę też to spotkało. mnie mój facet namawiał na pigułki (bo nie lubi kondoma zakładać) ale nie dam się namówić za nic w świecie. kondomy są najbezpieczniejsze i jeszcze mi się nie zdarzyło żeby zawiodły. poza tym można stosować żel plemnikobójczy dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mam koleżankę, która dostała udaru mózgu w wyniku hormonów antykoncepcyjnych w wieku 30 lat mając już jedno dziecko" jakie to wszystko proste u was dziewczyny, błyskawiczna diagnoza i recepta, tabletka zabija! udar! a żadna z was nie zorientowała się że to ciąża stwarza śmiertelne zagrożenie dla życia każdej kobiety? tylko ryzyko z tytułu choroby zakrzepowej (udar!) wzrasta z powodu ciąży 60 razy! ta koleżanka doznała udaru prędzej z powodu ciąży którą przebyła niż z powodu tabletki, niestety ciąża to stan wysokiego ryzyka dla całego ustroju kobiety, nic tego nie zmieni. Życie jest śmiertelnie niebezpieczne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"poza tym można stosować żel plemnikobójczy dodatkowo" Jakbyś wiedziała co on zawiera to opakowania nie wzięłabyś do ręki, tylko dwumetrowym kijem zepchnęła do kosza na śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najlepszym środkiem antykoncepcyjnym jest ciąża. Przez 9 miesięcy można pieprzyć się bez ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra nigdy nie rodziła więc to na pewno nie było wywołane ciążą, jak ktoś wcześniej wspomniał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ciemnota na tej kafeterii :O udar moze byc termiczny od slonca ale moze byc krwotoczny (wylew krwi do mozgu) albo niedokrwienny (tworzy sie skrzep, zatyka naczynie krew do jakiejs czesci ciala nie doplywa i jest niedotlenienie), w przypadku stosowania tabletek anty podejrzewalabym ten drugi :O k****a wiekszosc z was to gowno lyka a nawet nie wiecie jakie moga byc dzialania niepozadane :O z******te jestescie :O zalecam nabyc nowe mozgi, bo z obecnych nie macie zadnego pozytku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary oblesny dziad
mhhm taaa udaru..pff znaczy wylewu dostala od hormonow??? ciekawa koncepcja, a owrzodzenia d**y , wlosow na uszach i p*****lca??? nie dostala?? tylko od razu wylewu?? biedna kolezanka, tak o siebie dbala, chodzila do lekarza robila regularnie badania, starala sie a tu ..taka skucha tez sie ciesze, ze zyje i ze jej nie sparalizowalo czego nie mozna powiedziec o autorze tematu bo tu paraliz tego czegos co uwaza za zawartosc swojej mozgoczaszki jest ewidetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mojej kumpeli mężowi, gdy zaczęła brać tabsy, wyrosły rogi, niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×