Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość UsMiEcHnIeTa 16

co na bóle miesiączkowe?

Polecane posty

Gość UsMiEcHnIeTa 16

Hej kobietki:) Mam do Was prośbe. Mam bardzo bolesne miesiączki i słyszalam czy czytałam gdzieś ze tabletki anty pomagają na tą dolegliwość...czy nei wiecie jak z tym jest? A moze znacie inne dobre sposoby na chociaz zmniejszenie-nawet nie zlikwidowanie ale male zmniejszenie tego bolu bo ja czasem juz nie wyrabiam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
sorki za powtorzony temat ale mi przycina komp i dlatego tak,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoko
Przez parę lat ja też cierpiałam, szczególnie w pierwszym dniu. Nie mogłam się poprostu nigdzie ruszyć bo myślałam że umrę. Okazało się że ma endometriozę, i to powoduje wszystkie dolegliwości. Po operacji i wycięciu dwóch okazałych torbieli wszysko przeszło. Dodatkowo biorę teaz pigułki i jest super. Nie chcę straszyć, ale to schorzenie jest dość popularne u kobiet, bez względu na wiek. Najlepiej iść do lekarza, bo ile środków przeciwbólowych wytrzyma wątroba i żołądek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj...
nospe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
nospa mi nie pomaga....a badaNIA sie boje jakos:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefgh
przyłuż sobie termofor z ciepłą wodą na brzuch, ból minie ale zwiększy się nieco krwawienie. słyszałam tez o masażu jajników, ale niewiem na czym to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JULIES
Moj ginekolog zawsze powtarza ze na bole miesiaczkowe najlepsza jest ciaża :).Ja bralam tabletki i rzeczywiscie czasem bole byly mniejsze,za to krawienia bardziej obfite.Teraz gdy odstawiłam anty...znow bóle wrocily i biore Nurofen menstrual.Na mnie dziala....Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefgh
mi pomaga nospa + nurofen menstrual, kiedyś brałam ketonal ale organizm szybko się przyzwyczaił no i pozatym jest na receptę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zero bólu
zgadzam sie z JULIES ja kiedyś mdlałam z bólu, żadne tabletki na mnie nie działały. Po ciąży wszystko mineło. zero bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzuć w wyszukiwarkę
wrzuć w wyszukiwarkę na stronie głównej, było już mnóstwo o tym i całkiem sensowne rady też były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
a spojrzeliscie na nick?:> mam 16 lat to raczej w ciaze nie zajde:D tzn nie chce:P i wiatropylna tez nie jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
a spojrzeliscie na nick?:> mam 16 lat to raczej w ciaze nie zajde:D tzn nie chce:P i wiatropylna tez nie jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
a spojrzeliscie na nick?:> mam 16 lat to raczej w ciaze nie zajde:D tzn nie chce:P i wiatropylna tez nie jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
a spojrzeliscie na nick?:> mam 16 lat to raczej w ciaze nie zajde:D tzn nie chce:P i wiatropylna tez nie jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akacja+++
Jak byłam w Twoim wieku, to lekarz przepisał mi pigulki antykoncepcyjne-Cilest. Bardzo pomogly na bóle. Wogóle ich nie miałam. Miesiaczka była skąpa i krótka. Jednak one nie lecza bólów na stałe! Jak ostawisz pigułki to wszystko wróci. Żałuję, że je brałam bo narobiły po latach więcej szkód niż pożytku:( Jeżeli jednak zdecydujesz się na taką formę "przeciwbólową" to ządaj badania poziomu hormonów zanim lekarz przepisze Ci jakiś syf! To konieczne. Ja do dziś mam bardzo bolesne miesiaczki. Pogotowie to kiedyś standard! Teraz mam zawsze pod ręka Ketonal i Nospe. Biorę, jak tylko dostanę okres. Nawet sie nie zastanawiam czy boli czy nie. Po prostu łykam. Jak dopuszcze do bólu to juz jest koniec...Wole zapobiegać! To fakt, Ketonal to silny lek ale jedyny, który mi pomaga. Dzieki niemu normalnie funkcjonuje. Jeszcze 2 dni przed okresem łykam Nospę 2Xdziennie. Taki jest moj sposób. Nie mogę inaczej bo zejdę, po prostu:( Bole sa tak silne, że mdleję, zwracam i takie tam...Byłam z tym u lekarza. Taka moja uroda...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo-masakryczne miesiaczki na szczescie bole mialam tylko 1 dnia, zaraz rano tak jak poprzedniczka bralam tabletki bo jak juz zaczlo bolec to bylo za pozno i najczesciej je i tak zwracalam na mnie dzialal podwojny ibuprom, ale lepszy jest nurofen forte nospa jest do bani mozesz tez robic sobie cieple prysznice, faktycznie troche zwieksza krwawienie, ale jest lepiej teraz biore pigulki anty i mam z glowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UsMiEcHnIeTa 16
odpiszcie na tym forum kafeteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Lekkostrawna dieta przed okresem. Wiem, że to trudne szczególnie jak apetyt jest większy ale uwierzcie mi ze ruchy jelitowe potęgują bl a jak jelita mają co trawić - w sensie rzeczy trudno strawne to ból jest większy. 2. Tabletkę bierze się w momencie bólu. Nie później. Jeśli czekacie aż ból się rozkręci to potem nie dość że musicie wziąć więcej tabletek to średnio pomagają. Zaczyna cie boleć brzuch - bierzesz tabletkę. Najlepiej przeciwzapalną - nie żadne apapy. Ketonal najpierw 50, jest jeszcze dobry aulin jak masz mniejsze bóle - ibupropfen albo coś lekarze ginekolodzy radzą brać po jednej tabletce na 2 dni przed okresem i 3 w czasie okresu - podobno ból znika. Ja mam endo wiec mi nie znika ale jak masz " normalne " bolesne miesiączki zniknie. 3. Ciepło. Ciepło potrafi pomóc. Termofor na brzuch ewentualnie drugi na plecy. 4. Sen - chociaż godzinny sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×