Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćewikkka

Do pań po 40 roku życia

Polecane posty

Gość gośćewikkka

Witam, chciałam się poradzić. Przez całe życie miałam 28 dniowy cykl menstruacyjny. Od 5 miesięcy skrócił mi się do 14 dni. Mam teraz regularnie 24-dniowy. Czy możliwe, że to pierwszy objaw premenopauzy? Wydaje mi się, że na to chyba za wcześnie... Dodam, że jestem po dwóch ciążach. Tabletek antykoncepc.nie stosuję, stosowałam wiele lat temu. Co myslicie? Miała może któraś z Was taką sytuację? Oczywiście pójdę do ginekologa, ale chciałam wcześniej zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
Aha, zapomniałam podać wieku. Mam dokładnie 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkkka
Mam 40 lat. Przez całe życie miałam 28 dniowy cykl menstruacyjny. Od 5 miesięcy skrócił mi się do 14 dni. Mam teraz regularnie 24-dniowy. Czy możliwe, że to pierwszy objaw premenopauzy? Wydaje mi się, że na to chyba za wcześnie... Dodam, że jestem po dwóch ciążach. Tabletek antykoncepc.nie stosuję, stosowałam wiele lat temu. Co myslicie? Miała może któraś z Was taką sytuację? Oczywiście pójdę do ginekologa, ale chciałam wcześniej zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może tak.A może hormony Ci się Rozregulowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy tez od tego jak dawno temu rodzilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem, to skrócił Ci się do 14 dni, czy do 24?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w 40 roku życia premenopauza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
Ojej , pomyliłam się. Skt=rócił mi się do 24 - dniowego (nie 14 dniowego!). Rodziałam 8 lat temu. Od tamtego czasu żadnych tabletek nie stosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobnie. Miałam 28dniowe cykle, teraz 23, albo 25 na drugim jajniku. Po prostu gorzej funkcjonują, ale premenopauza to to jeszcze nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby pojawiła się nieregularność, to wtedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkkka
Ojej, pocieszacie mnie trochę. Bo przeczytałam, że to może być premenopauza i się podłamałam. Dopiero skończyłam 40 lat. Może to i dużo, ale: czuję się b.młodo, młodo wyglądam, raczej zdrowo żyję (sport itp., nie mam nadwagi). Oczywiście jest stres, bo sporo pracuję, ale jednak to trochę wcześnie na premenopauzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
roznie to bywa,mam znajoma ktora stracila okres w wieku 37 lat a inna w 46,moja mama 42 miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
Do przedmówczyni, która napisała, że 25 na drugim jajniku. Skąd wiesz, co na którym jajniku? Jak to stwierdzić? Po bólu owulacyjnym? A jeśli pobolewają oba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiem, bo co drugi cykl jest dłuższy. Raz tak, raz tak. Na przemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
Może którać pani się jeszcze wypowie... Może ktoś miał podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie cykl skrócił o dwa dni. Z regularnych 28 na regularne 26. Kurde, jakbym w roku tęskniła do jednej miesiączki więcej :P Podczas kontroli u ginekologa zapytałam, czy to moze byc początek menopauzy? Zaśmiał się tylko i odparł, że nie. I że takie zmiany sa jak najbardziej naturalne. A robi mi nie tylko cytologię, ale i usg, wiec widzi jak pracują jajniki, ile pęcherzyków się buduje itp. Mam 44 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponoć im pozniej zaczynamy miesiączkować, tym pozniej wchodzimy w menopauzę. I bywa, ze powtarzamy to, co nasze matki i babki (jak wyżej). Choc to drugie nie jest zasadą stuprocentową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam wszystko jak w zegarku,i cykle stałe,od około 10lat,wcześniej miewałam problemy moje koleżanki 43 i 44lata niedawno dzieci urodziły,więc nawet pośród znajomych nie słyszałam o pierwszych symptomach przekwitania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobnie, cykle od 21 do 25 dni i tez podejrzewam ze to premenopauza, zrobilam badanie AMH i wyszla obnizona rezerwa jajnikowa, staram sie o dziecko i od 8 miesiecy sie nie udaje Zrob badanie Fsh, ono tez daje obraz tego jak funkcjonuja jajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam trochę mniej niż 40 lat ale miałam podobny problemy. Proponuje przez jakiś czas, około 3-6 miesięcy obserwować cykle i sprawdzać kiedy i czy występuje owulacja? Można to zrobić monitorując cykle u ginekologa, ale tańszym sposobem jest mierzenie codziennej temperatury. Może słyszałaś o naturalnych metodach planowania rodziny. Cel inny ale obserwacja polega na tym samym i jest kilka stron gdzie piszą jak to robić. Taka obserwacja pozwoli wychwycić czy masz owulację cały czas (chociaż przy regularnych cyklach raczej ją masz), ale tez ważne jest jak rozkładają ci sie poszczególne fazy. Pewnie któraś się skróciła. Sama piszesz że masz stresowy tryb życia uprawiasz sport itd. Tu moga byc przyczyny. Może powinnaś bardziej zadbać o suplementacje, więcej witamin. W moim przypadku skrócenie cyklu było spowodowane skróceniem fazy lutealnej i pomógł mi zwykły magnez w ciągu 2, 3 cykli. Ale przyczyny moga byc bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
No właśnie ciągle się suplementuję. Jem spore dawki dobrego magnezu (lekarstwo - nie suplement), kwasy omega, olej z wiesiołka (podobno wppływa na wydzielanie śluzu,płodnosć). Tylko z dietą jestem na bakier, żeby nie tyć, prawie nie jem, same tylko warzywa, owoce, chleb ciemny, troche mięsa. W stresie żyję od lat, więc tu się raczej nic nie zmieniło radyklalnie. Tylko okres miałam zawsze co 28 dni jak w zegarku, czasem tylko jakieś wahnięcia się zdarzały - 24 dni lub nawet 31, ale w sumie bardzo rzadko. A teraz od czterech miesięcy nagle 24 dni. Poczułam się fatanie, gdy wyczytałam, że to może być początek rezerwy jajeczek, premenopauza. Miałam nadzieję, że za jakieś dwa lata może zajdę jeszcze w ciążę. Terza nie mogę, nie dałabym rady pogodzić pracy z obowiązkami domowymi, dodatkowymi. Teraz nie ma szans. Wychodzi na to, że już tej szansy nie będzie. Poczułam się z tym źle. Pójdę do lekarza, ale w sumie nie mam nawet siły na jakiś monitoring cyklu. Pójdę bardziej w nadziei na to, że może tak na oko mi powie że to normalne zmiany, nie premenopauza. Wiem, głupio to zabrzmi, ale młodo wyglądam, młodo się czuję (choć oczywiście nie tak jak kiedyś), w sumie dopiero teraz poczułam się świadomą atrakcyjną kobietą, i co? To ma być koniec kobiecości? Tak szybko to się dzieje? na to nie byłam przygotowana. Szok po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćewikkka
A to badanie Fsh zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrób usg , zobacz czy to czasem nie jakis polip, cysta no i hormony też warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz 40 lat i odkładasz decyzję o zajściu w ciążę??? Na co czekasz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się cykle wydłużyły z 28 na 32 dni.Moim koleżankom też się przedłużały , wiec może być róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteś już w wieku.. hm przed manopauzalnym, wszystko jest możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem po 40-tce i zaczelam miec nieregularne okresy, poszlam do gin. a tam wykryto mi b. dużą torbiel. Czeka mnie operacja. Idz zrob sobie USG dopochwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×