Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wrozka chrzestna

Dwie kreski an teście owulacyjnym, jakie szanse, foto.

Polecane posty

Witam, od roku staramy się z partnerem o dziecko. Ostatnio zainwestowalismy w testy owulacyjne. OD dni płodnych zaczęłam robić testy. Czekałam do dnia, aż wyjdzie konkretna kreska. no i było to wczoraj. Zobaczcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c9d21bbc755df0d.html Słyszałam, że najlepszą godziną dla starających się to godzina 17 w dniu owulacji. Podobno wtedy cos się dzieje z szyjką macicy. Tak zrobilismy. jednakze wydaje mi się, ze nic z tego :( nie mam już siły:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro piszesz, ze plemniki potrzebują min. 48 godzin by w pełni dojrzeć, a dwie krechy znaczą , że owulacja odbędzie się w najbliższych 24-48 godzinach to mam całkiem spore szanse chyba co? wydaje mi się, ze w czasie kiedy ta owulacja się zacznie to plemnik zdąrzy "dotrzeć" :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebują 48 godzin.. w ciele mężczyzny, by dojrzeć, stąd stosunek co 2 dni, żeby nie marnować nasienia, które przy częstszym współżyciu będzie gorszej jakości :-) W ciele kobiety dojrzewają do ruchu w szyjce macicy 1-2 godziny a w śluzie kobiecym przeżyją nawet 3-5 dni, więc zdecydowanie szanse masz. Ale jak w każdym cyklu szans na ciążę jest między 20 a 40%, czyli łatwiej nie zajść, niż zajść.Test po 10 dniach sobie daruj, lepiej wytrzymaj minimum 14 dni od współżycia, bo jak owulacja będzie po 3 dniach od współżycia, to mała szansa, że test wykaże ciążę po 7 dniach od zapłodnienia (10 od współżycia). Niepotrzebne emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaminy? Jeśli masz niepełnowartościową dietę to jakiekolwiek kupisz będą dobre. Ale to nie ma nic wspólnego z szybkością zajścia w ciążę.Na pocieszenie dodam, że u mnie był \"złoty strzał\". W piątym cyklu starań było jedno współżycie, poranne (później Połówek wybył w delegację na kilka dni a jak wrócił to wdała mi się infekcja i nie było poprawin). Na teście owu był minus. plus na owulacyjnym pojawił się tego samego dnia wieczorem. Córa na wyjściu (40 tc) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mówiłam o Luteinie? luteinę (hormon) przyjmuje się przy ZDIAGNOZOWANEJ niedomodze lutealnej. Do tego potrzeba wyników badań. Przepisuje ją lekarz.Dla faceta Salfazin, jeśli ma złe wyniki badania nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aurela
Nglka Wiem że masz sporą wiedzę w tej dziedzinie więc mam pytanie Staramy się o dzidziusia W tym cyklu robiłam testy owulacyjne przy 28 dniowych zaczęłam od 12 dc, dziś jest 15 dc, temperatura skoczyła a drugiej kreski na teście dalej nie ma i tak się zastanawiam czy owulacja była przed 12 dniem czy dopiero się zbliża i dlatego test nie nic nie wykazuje Jak byś mogła mi jakoś doradzić to bardzo proszę pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość main menu
Kurczę szkoda, że temat jest stary :) Bo używam nie testu a testera płodności Afrodyta (mikroskop jak ktoś woli) :) i mogę go polecić jak ktoś chce stosować metody naturalne antykoncepcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski mam pytanie wczoraj zrobilam rano i wieczorem test owulacyjny na obu z nich sa 2 gruche krechy baardzo widoczne od 2 dni biore luteine 4x dziennie moje pytania brzmią - czy w trakcie brania lutki test owulacyjny moze klamac ? - czy mam tą owulacje > II KRECHY BYLY ale sluzu nie mam . - ile trwa taka owulacja , zaraz ide zrobic sobie test zobaczymy co z niego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może być ciąża,
a po co bierzesz tą luteinę w okresie owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ngLka
punkt 2 - NIEAKTUALNY Poczytaj sobie wyniki najnowszych badań. Autorko co mają dać testy owulacyjne, jak nie macie żadnych problemów z płodnością, to przy nawet średn8im libido i seksie 2-3 razy w tygodniu zaszłabyś w ciążę....Po roku czas najwyższy wybrać się do gina i zrobić podstawowe badania: monitoring cyklu, badanie nasienia, hormony, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luteina po owulacji
Luteinę bierzę sie ok 2 dni po owulacji, potwierdzonej najlepiej monitoringiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski przepraszam , nie napisalam od 3 miesiecy staramy sie o dzidzie lekarz powiedzial ze bedzie najlepiej jak zaczniemy sie starac nie mam wogole okresu chyba ze wywolam luteina o owulacji nie wspomne . Dlatego ja biore mialam podwyzszona prolaktyne juz jest w normie , tarczycy ani pcos nie mam . Co najmniej 3 razy w miesiacu jestem pod stala kontrola lekarza . I jak zaczelam brac lutke to zaczelam robic testy owulacyjne i dzis i wczoraj mialam juz 2 grube krechy. Dlatego zadalam powyzsze pytania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam u mnie dwie widoczne kreski na tescie byly teraz 15 stycznia robilam test kolo 12 popludniu a kochalam sie po 21 jakie mam szanse na zajscie w ciazy mam juz 5 letnia corke ale chce jeszcze jedno dzien przed zrobieniem testu owulacyjnego strasznie kulo i bolalo podbrzusze tak jak na dni plodne ale zrobilam test i kreska byla 1 a na drugi dzien juz 2 wyrazne czy ktos juz prubowal w ten pierwszy dzien i czy sie udalo pozdrawiam i dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakies 20 - 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owig
Witam, 2-3.02.2016 dwie mocne kreski, 4.02 śluz, 9.02 współżycie (tylko jedna kreska, druga praktycznie niewidoczna). Od wczoraj (12.02) tkliwe piersi, czy możliwe, że jestem w ciąży? Dodam, że przed miesiączką piersi nigdy mnie nie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy miałaś te 2 mocne kreski to współżyłaś? Bo jesli współżyłas dopiero 9.02 czyli 6 dni później to raczej marne szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owig
Tylko 9.02, nie wiem jednak kiedy druga kreska zaczęła robić się jaśniejsza ponieważ zbrakło mi testów. W piątek miałam wrażenie, że skoczyła temperatura, nie wiem tylko o ile, (cały dzień byłam w pracy). Wieczorem, 36,6. Zastanawiam się, czy gdyby owulacja nastąpiła w sobotę lub niedzielę, to współżycie we wtorek rano przyniosłoby owoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra. Nie będę przeliczać dni miesiąca jeszcze na dni tygodnia żeby nadążyć za twoim tokiem myślenia, na przyszłość radze używac tylko i wyłącznie dni cyklu jesli cos opisujesz bo dla przeciętnej osoby czytającej to cięzko to ogarnąć. A odpowiedź na pytanie. 6 dni na objawy ciąży nawet na te pierwsze to trochę za wcześnie (nawet 3 dni skoro piszesz że od 12). Nie mówię że nie ma ciąży ale trochę za wcześnie. To że 9.02 wyszła ci słaba 2 kreska to jest 2 możliwości, albo tego 2.02 test wyszedł pozytywny ale nie doszło ostatecznie do owulacji (to jest możliwe, ale zazwyczaj jak masz regularne cykle to rzadko się trafia, chyba że nie masz regularnych) i wtedy do owulacji zebrało sie 9.02 ale nie sprawdziłaś tego do końca bo ci zabrakło testów. A druga możliwość to masz zbyt czułe testy i w pozostałe dni wychodzi ci słaba druga kreska. I tutaj tez jest pytanie czy ta słaba 2 kreska ci wychodzi zawsze w inne dni niz owulacja czy tylko sporadycznie. Jesli zawsze wychodzi ci słaba druga kreska, to powinnaś może zrobić kontrolnie beta hcg. Dlatego że test owulacyjny wykrywa niskie stężenie hcg nawet niższe niż test ciążowy i jeśli jest ono stałe w niskich granicach to może wskazywać na problemy z nerkami albo jakieś leki mogły go zawyżyć, jest kilka schorzeń które zawyżają ale dokładnie nie pamiętam jakie. A miałaś stosunki przed tym 2.02, bo jesli tak to plemniki mogły przeczekać te 3-5 dni. Wtedy te objawy które zaczęłaś mieć mogłyby być jak najbardziej ciążowe. I pewnie test ciążowy mógłby juz wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owig
Dzisiaj się potwierdziło, że to nie ciąża, a objawy, o których wspominałam zwiastowały miesiączkę (14 dni po dwóch kreskach). Przy poprzedniej ciąży (poronienie) takie objawy jak wrażliwe piersi pojawiły się jako pierwsze i to bardzo szybko, jeszcze przed terminem spodziewanej miesiączki... Dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×