Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

ngLka

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

1 Neutral
 1. Skoro nie wiadomo jak będzie to znaczy, że równie dobrze może być za kilka dni, tydzień, miesiąc. I tym samym wiadomo, że owulacja jest jedną wielką niewiadomą ;)No nie wiem, jeśli dla kogoś to nie jest oczywiste, to może faktycznie lepiej wspomnieć, ale wtedy z kafeterii bym nie wyszła przez ilość "gwiazdek", którymi należy oznaczyć post w odwołaniu do wszelkich możliwych interpretacji ;)
 2. Jeśli karmisz, to w ogóle kolejny okres może być za ho ho i jeszcze trochę. W tej sytuacji to norma, choć nie reguła, mogą się regulować ale równie dobrze całe karmienie dalsze możesz nie mieć kolejnej miesiączki.
 3. To se "poszukałam" - a temat trzeci od góry.Reaktywacja, cześć :)
 4. Sprawę masz więc załatwioną, powodzenia :)A gdyby się nie udało, tj szef okazały się ostatnim prosiaczkiem, udaj się po poradę do Państwowej Inspekcji Pracy, tam za darmo doradzą w tej kwestii, na Twoje życzenie również mogą zareagować w miejscu Twojej pracy [prawo jest po Twojej stronie].
 5. Małe wyjaśnienie:"Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili" - to tyczyło się pytania, czy pracodawca NIE WIEDZĄC o ciąży może dać wypowiedzenie. Tak, może, bo przecież nie wie że jesteś w ciąży.Natomiast ma OBOWIĄZEK wypowiedzenie cofnąć, jeśli umowę rozwiązał, gdy miałaś skończony 12tc.
 6. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o ciąży.W dodatku przy umowie na czas określony pracodawca ma prawo wypowiedzieć umowę do 12tc dlatego większość kobiet pracując na umowie na czas określony - nie mówi przed ukończeniem 12tc, by nie stracić pracy.Jeśli umowa na czas określony kończy się przed 12tc, to pracodawca nie ma obowiązku umowy przedłużyć. Jeśli po 12 tc - zostaje przedłużona do dnia porodu.To, czy pracodawcy o ciąży powiesz [i kiedy] jest - można powiedzieć - Twoją sprawą i decyzją.Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili, ale to nie znaczy, że tego wypowiedzenia nie da się cofnąć.Jeśli z chwilą rozwiązania umowy miałaś skończony 12tc, to należy wnioskować do pracodawcy o przywrócenie na stanowisko.
 7. Śmieszna jesteś sprzączka :) Uwielbiam argument "nie bije się rodziców", gdy sami leją :)
 8. z tego co wiem wiem to to - najprostsza możliwość, wygoogluj sobie normy dla hcg3 LP 5 - 50 mIU/ml4 LP 5 - 426 mIU/ml5 LP 18 - 7,340 mIU/ml6 LP 1,080 - 56,500 mIU/ml7 - 8 LP 7, 650 - 229,000 mIU/ml9 - 12 LP 25,700 - 288,000 mIU/ml13 - 16 LP 13,300 - 254,000 mIU/ml17 - 24 LP 4,060 - 165,400 mIU/ml25 - 40 LP 3,640 - 117,000 mIU/ml Z tego jasno wynika, że do końca ciąży poziom hormonu utrzymuje się w przedziale od ponad 3 do ponad 100 tysięcy
 9. z tego co wiem wiem to to - w tym wypadku mam rację, możesz sobie poczytać o tym w wielu źródłach; i jak nie wiesz o czym piszę? przecież pisałam w swojej wypowiedzi o hcg, co jest skrótem od gonadotropiny kosmówkowej zaś ciałko żółte jej nie wytwarza, c.ż. wytwarza tylko progesteron - stąd nie ma tu powiązania, jedynie czasowe, bo faktycznie progesteron odpowiada za podtrzymanie ciąży do ok 3 miesiąca życia, kiedy PRZY OKAZJI występuje szczyt we wzroście hcg (gonadotropiny) ale to nie ma powiązania ze sobą.
 10. Kaja - co konkretnie jest dziwne? Hcg jest w organiźmie przez całą ciążę, tylko do któregoś tygodnia rośnie a potem spada ale nigdy nie osiągnie normy nieciążowej przed porodem
 11. Hormon ciążowy utrzymuje się w organiźmie kobiety przez całą ciążę (i nie ma z ciałkiem żółtym nic wspólnego, tak gwoli ścisłości).Poziom ten spada zaraz po porodzie, generalnie do kilku dni może się utrzymywać ale nikt Ci nie poda co do dnia, bo u innej już po 4 dniach będzie negatyw a u drugiej po 4 będzie jeszcze pozytyw.
 12. U nas monitor zawył dwa razy.Wolę nie wiedzieć, czy nie bez powodu.. za każdym razem córka wybudzała się z płaczem (takie jest zadanie głośnego dźwięku nie tylko w odbiorniku, ale i w nadajniku, by wybudzić i sprowokować wdech.
 13. Krótka szyjka to poniżej 2 cm.Ja miałąm 1,5 cm od 25 tc, nie lezałam plackiem ale oszczędzałam się (zakaz noszenia więcej, niż 1 kg, leżeć jak najwięcej itp). Dzięki temu nie urodziłam przed terminem.
 14. Ja się zgadzam. Swoją drogą też miałam okrutną infekcję w cyklu ciążowym, aż popękałam. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek tak miałam (choć jako dziecko pewnie tak, bo miewałam problemy tego typu), niemniej raz na jakiś czas łapie mnie infekcja bez ciąży. Tak, jak łapie mnie czasem zapalenie pęcherza i też latam do kibla co 5 minut, bez ciąży.To po prostu nie jest objaw.
×