Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

ngLka

Zarejestrowani
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

1 Neutral
 1. Skoro nie wiadomo jak będzie to znaczy, że równie dobrze może być za kilka dni, tydzień, miesiąc. I tym samym wiadomo, że owulacja jest jedną wielką niewiadomą ;)No nie wiem, jeśli dla kogoś to nie jest oczywiste, to może faktycznie lepiej wspomnieć, ale wtedy z kafeterii bym nie wyszła przez ilość "gwiazdek", którymi należy oznaczyć post w odwołaniu do wszelkich możliwych interpretacji ;)
 2. Jeśli karmisz, to w ogóle kolejny okres może być za ho ho i jeszcze trochę. W tej sytuacji to norma, choć nie reguła, mogą się regulować ale równie dobrze całe karmienie dalsze możesz nie mieć kolejnej miesiączki.
 3. To se "poszukałam" - a temat trzeci od góry.Reaktywacja, cześć :)
 4. Sprawę masz więc załatwioną, powodzenia :)A gdyby się nie udało, tj szef okazały się ostatnim prosiaczkiem, udaj się po poradę do Państwowej Inspekcji Pracy, tam za darmo doradzą w tej kwestii, na Twoje życzenie również mogą zareagować w miejscu Twojej pracy [prawo jest po Twojej stronie].
 5. Małe wyjaśnienie:"Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili" - to tyczyło się pytania, czy pracodawca NIE WIEDZĄC o ciąży może dać wypowiedzenie. Tak, może, bo przecież nie wie że jesteś w ciąży.Natomiast ma OBOWIĄZEK wypowiedzenie cofnąć, jeśli umowę rozwiązał, gdy miałaś skończony 12tc.
 6. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o ciąży.W dodatku przy umowie na czas określony pracodawca ma prawo wypowiedzieć umowę do 12tc dlatego większość kobiet pracując na umowie na czas określony - nie mówi przed ukończeniem 12tc, by nie stracić pracy.Jeśli umowa na czas określony kończy się przed 12tc, to pracodawca nie ma obowiązku umowy przedłużyć. Jeśli po 12 tc - zostaje przedłużona do dnia porodu.To, czy pracodawcy o ciąży powiesz [i kiedy] jest - można powiedzieć - Twoją sprawą i decyzją.Pracodawca może dać wypowiedzenie w każdej chwili, ale to nie znaczy, że tego wypowiedzenia nie da się cofnąć.Jeśli z chwilą rozwiązania umowy miałaś skończony 12tc, to należy wnioskować do pracodawcy o przywrócenie na stanowisko.
 7. Ja rodziłam w 42 tc przez cc. Do szpitala zgłosiłam się w 41 tc jak kazał lekarz (tydzień po terminie) i drugi raz byłabym mądrzejsza, czekałabym w domu do 42 tc tylko codziennie jeździłabym na ktg bo i tak niczego innego nie robią. Oksytocynę podali mi chyba tylko po to, bym JA miała co robić, tj nudzić się pod kroplówką zamiast bez niej. A i tak nie poszło.
 8. Śmieszna jesteś sprzączka :) Uwielbiam argument "nie bije się rodziców", gdy sami leją :)
 9. z tego co wiem wiem to to - najprostsza możliwość, wygoogluj sobie normy dla hcg3 LP 5 - 50 mIU/ml4 LP 5 - 426 mIU/ml5 LP 18 - 7,340 mIU/ml6 LP 1,080 - 56,500 mIU/ml7 - 8 LP 7, 650 - 229,000 mIU/ml9 - 12 LP 25,700 - 288,000 mIU/ml13 - 16 LP 13,300 - 254,000 mIU/ml17 - 24 LP 4,060 - 165,400 mIU/ml25 - 40 LP 3,640 - 117,000 mIU/ml Z tego jasno wynika, że do końca ciąży poziom hormonu utrzymuje się w przedziale od ponad 3 do ponad 100 tysięcy
 10. z tego co wiem wiem to to - w tym wypadku mam rację, możesz sobie poczytać o tym w wielu źródłach; i jak nie wiesz o czym piszę? przecież pisałam w swojej wypowiedzi o hcg, co jest skrótem od gonadotropiny kosmówkowej zaś ciałko żółte jej nie wytwarza, c.ż. wytwarza tylko progesteron - stąd nie ma tu powiązania, jedynie czasowe, bo faktycznie progesteron odpowiada za podtrzymanie ciąży do ok 3 miesiąca życia, kiedy PRZY OKAZJI występuje szczyt we wzroście hcg (gonadotropiny) ale to nie ma powiązania ze sobą.
 11. Kaja - co konkretnie jest dziwne? Hcg jest w organiźmie przez całą ciążę, tylko do któregoś tygodnia rośnie a potem spada ale nigdy nie osiągnie normy nieciążowej przed porodem
 12. Hormon ciążowy utrzymuje się w organiźmie kobiety przez całą ciążę (i nie ma z ciałkiem żółtym nic wspólnego, tak gwoli ścisłości).Poziom ten spada zaraz po porodzie, generalnie do kilku dni może się utrzymywać ale nikt Ci nie poda co do dnia, bo u innej już po 4 dniach będzie negatyw a u drugiej po 4 będzie jeszcze pozytyw.
 13. U nas monitor zawył dwa razy.Wolę nie wiedzieć, czy nie bez powodu.. za każdym razem córka wybudzała się z płaczem (takie jest zadanie głośnego dźwięku nie tylko w odbiorniku, ale i w nadajniku, by wybudzić i sprowokować wdech.
 14. Krótka szyjka to poniżej 2 cm.Ja miałąm 1,5 cm od 25 tc, nie lezałam plackiem ale oszczędzałam się (zakaz noszenia więcej, niż 1 kg, leżeć jak najwięcej itp). Dzięki temu nie urodziłam przed terminem.
×