Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ogromna narośl

Polecane posty

Gość gość

Dzień dobry. Mam 16 lat i dość kłopotliwy problem. Wstydzę się o tym powiedzieć mamie , bo nie mamy zbyt bliskich relacji. Od jakiegoś czasu występują u mnie duże guzy średnica ok. 3-4 cm. Jest on w kolorze takim jak skóra i rośnie tuż przy wardze sromowej na wysokości wejścia do pochwy. Nie jest to narośl , którą można wycisnąć , ponieważ w środku jest taka jakby kulka , która przy dotykaniu bądź próbie wyciśnięcia przemieszcza się i można ją objąć palcami. Miewałam wcześniej już takie narośle i one strasznie długo schodzą. Na początku są bezbolesne , a później zaczyną boleć i podczas chodzenia uciska mi na tą narośl. Stosuje płyny do higieny intymnej. Dbam o higiene. Do ginekologa boję się iść bo nie byłam jeszcze ani razu , a i wstyd mamie powiedzieć. Dodam , że nie dawno miałam stwierdzone bakterie ziarenkowce G))+ w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bliskie czy nie relacje z mamą, czy to ważne kiedy masz taki problem? Przestań się wstydzić, powiedz i jak najszybciej do lekarza, bo sama wiesz, że normalne to nie jest i cierpisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie narośle są normalne i występują u 99% 16-latek. Nie powinnaś zwracać na nie uwagi, ani niepokoić się niepotrzebnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź na początek do zwykłego lekarza ogólnego. Jak guz jest na zewnątrz to raczej nie jest to sprawa ginekologa. Może to powiększony węzeł chłonny ? Lekarz skieruje cię do odpowiedniego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz 16 lat to już możesz chyba iść sama do ogólnego - matce jak się wstydzisz to możesz powiedzieć, że boli cię gardło lub coś w tym stylu. Do specjalisty już będziesz musiała iść z rodzicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×