Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pominieta tabletka, brak okresu. Prosze o szybką poradę

Polecane posty

Gość gość

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne DAYLETTE, w ostatnim blistrze zapomniałam wziąć około 20 tabletki i wzięłam ją następnego dnia o godzinie tej co przyjmuję zawsze. W tym czasie współżyłam z chłopakiem. Kiedy zaczęłam ostatnie 4 tabletki zielone (25-28) powinnam dostać okres ale tak się nie stało. Czy mogłam zajść w ciążę? Nie wiem czy powinnam dalej brać tabletki z następnego blistra? Problem jest też w tym, że od 2 tygodni mieszkam w Irlandii i nie mam tutaj żadnego lekarza ginekologa. Proszę o szybko poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze zrób test ciążowy - myślę, że w Irlandii też są dostępne w aptece. Jest jeszcze wcześnie, ale może już wyjdzie ciąża. Po drugie obecne tabletki antykoncepcyjne nie są niebezpieczne dla ewentualnego płodu (choć oczywiście nie są wskazane), więc moim zdaniem powinnaś kontynuować zażywanie do czasu ustalenia czy jesteś w ciąży czy nie. W razie gdyby się okazało, że nie, to przynajmniej nie będziesz musiała czekać kolejny miesiąc, żeby znowu je zacząć zażywać i nie rozregulujesz sobie gospodarki hormonalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za poradę, jutro zrobię test i się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy brak okresu może być spowodowany stresem bo ostatnio byłam narażona na stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej stres nie powinien mieć wpływu na tzw. okres z odstawienia, ale nigdy nic nie wiadomo, ludzki organizm to nie maszyna. Powodzenia z testem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się bzykasz to zaciążąsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłam dziś test i wyszedł negatywny i teraz to już wgl nie wiem dlaczego nie mam okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorę tabletki Syndi 35 od dwoch miesiecy, wczesniej bralam sylwie 20. Podczas pierwszego opakowanie Syndi 35 (6dzien brania)wspolzylam z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. Dwadzieścia jeden dni pozniej dostalam krawaienie z odstawienia. Wykonalam ten badanie hcg=3.1 następnie powtorzylam po 48 godzinach wynik byl <2.0 nastepnie powtorzylam badanie hcg dziewięć dni pozniej takze <2.0. Zrobilam takze domowe testy wszystkie negatywne. Pieć tygodni po stosunku wykonalam usg dopochwowe i wyszlo ze trzon macicy tyłopochyleniu o gładkich eobrysach i jednorodnej echogennosci owymiarach 47*38mm, endometrium linijne jednorodne o grubości 3.2mm obie warstwy.jajniki drobnopęcherzykowate. Zatoka Douglasa wolna. Dostalam takze drugiego krwawienia z odstawienia co do dnia i godziny jak poprzednio czy istnieje ryzyko ze jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąża na 100%, gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×