Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Natssss

Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Polecane posty

Gość Natssss

Witam, od ok. 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Na samym początku brałam narayę, teraz ginekolog przepisał mi angilettę ( biorę ją od 3 miesięcy). Chciałabym jednak odstawić hormony, bo chłopaka już nie mam i antykoncepcja nie jest mi zwyczajnie w świecie potrzebna. Jakie miałyście skutki uboczne po odstawieniu tabsow ? Naczytałam się mnóstwo wpisów o trądziku wywołanym tabletkami, a ja nigdy z cerą nie miałam problemow, raz na jakiś czas wyskoczył mi jeden syfek i bardzo się boję że nabawie się owego trądziku odstawiając te tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sexu spróbowałaś i sie od niego nie obedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Podstawowe skutki dotyczą cyklu miesiączkowego.Może stać się bardziej nieregularny-bo do tej pory sztucznie "regulowały" go pigułki.Naturalny cykl kobiety może mieć "rozrzut" do 7 dni, i to jest normalne i nie wymaga żadnych regulacji.W pierwszych miesiącach po odstawieniu pigułek różnice mogą być jednak jeszcze większe.Mogą zdarzać się miesiączki o nietypowej długości (dłuższe lub krótsze, niż miałaś do tej pory) i nasileniu.Zdarzają się także plamienia miedzymiesiączkowe.Mogą nasilić się bóle miesiączkowe i objawy PMS.Wiele pigułek łagodzi jedne i drugie.Może pojawić się trądzik lub nadmierne przetłuszczanie włosów...Wszystko to na skutek zachwiania równowagi hormonalnej.Ale objawy te w większości powinny ustępować w ciągu 3-4 miesięcy po odstawieniu pigułek.Za to uwolnisz się od skutków ubocznych pigułek.I będziesz miała większe libido.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×