Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spózniająca sie miesiaczka

Polecane posty

Gość gość

Chodzi o to ze mialam endometrioze ... I zabieg w szpitalu po tym zabiegu pierwsza miesiaczka mi sie troszke spoznila potem juz mialam regularnie .. Ostatnia miesiaczka byla 11.03. Powinnam miec wczoraj miesiaczke spoznia sie .. A wspolzylam z chlopakiem 24.03 .. Ale z zabezpieczeniem .. I do niczego nie doszlo .. Czy jest prawdopodobienstwo ciazy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teoretycznie jest, ale jeśli się zabezpieczyliście, a prezerwatywa nie pękła, to raczej nikłe są szanse na ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy bzykaniu nie ma 100% pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem paniki, kiedy okres spóźnia się kilka dni. Przy tygodniu to rozumiem, ale tak? Moim zdaniem nie ma się czym martwić, zabezpieczaliście się więc pewnie nic się nie wydarzyło. Ze stresu prędzej ci się okres rozregulował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Ja sie nie zabezpieczam kilka lat i jakos nie zaszlam w ciaze,mam dziecko kilkuletnie,nastepne jakos sie nie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może owulacja Ci się przesunęła. Wyznaczasz sobie fazy cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, niestety nigdy tego nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Uff.Zacznijmy od początku.:) Przede wszystkim zazwyczaj to nie miesiączka się spóźnia, tylko owulacja.Miesiączka jest zwykle od 10 do 21 dni po owulacji (powyżej 21 dnia jest 99% prawdopodobieństwo ciąży).Owulację zaś mogą hamować różne czynniki-stres, zaburzenia hormonalne, pigułka "po", karmienie piersią, przemęczenie, restrykcyjna dieta, choroby, otyłość...Miesiączka nie wystąpi, dopóki nie było owulacji.Kiedyś miałam nawet cykl, który trwał 89 dni-i nie byłam w ciąży.Jeśli, mimo braku ciąży, miesiączka nie występuje dłużej niż 3 miesiące, mówimy o wtórnym braku miesiączki, który kwalifikuje się do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Opóźnienia miesiączki w granicach do 7 dni są normalne i nie świadczą o ciąży ani o żadnych zaburzeniach.Jeżeli masz regularne okresy (tzn.różnice nie przekraczają tych 7 dni), to możesz mniej więcej wyliczyć dni płodne według wzoru:początek dni płodnych: cykl najkrótszy z ostatnich 3 miesięcy-21 dni; koniec dni płodnych: cykl najdłuższy - 10 dni.Na przykład pani X nakrótszy cykl miała 27 dni.Jej pierwszym dniem płodnym będzie 6dc.Najdłuższy cykl pani X wynosił 33 dni, a zatem ostatni płodny u niej dzień to 23 dzień cyklu.Ale nie polecam tej metody.Są inne, lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Możesz np.obserwować jak się zmienia śluz-jeśli jest gęsty, kleisty, biały, lub nie ma go wcale-jesteś niepłodna.W miarę zbliżania się do owulacji staje się coraz bardziej mokry, rzadki, przeźroczysty.Może też przypominać surowe białko jajka lub zawierać trochę krwi.Po owulacji zmienia się z powrotem na taki, jaki był wcześniej (albo całkiem zanika).Od 4 dnia od tej zmiany aż do miesiączki jesteś niepłodna.Można też mierzyć temperaturę ciała-w ustach, w pochwie lub w pupie.Zawsze o tej samej porze.Od miesiączki do owulacji jest niższa, zazwyczaj poniżej 36,6.Po owulacji lekko wzrasta (o 2 kreski lub więcej).4 dni po tym wzroście jesteś niepłodna.Temperatura zwykle opada przed miesiączką lub w jej trakcie.Jeżeli utrzymuje się na podwyższonym poziomie dłużej niż 21 dni, jesteś w ciąży.Jeśli miesiączki nie ma, ale temperatura opadła, nie jesteś w ciąży (ja tak właśnie teraz mam).Jeżeli temperatura cały czas utrzymuje się na niskim poziomie i/lub nie obserwowałaś płodnego śluzu, znaczy to że owulacja jeszcze się nie odbyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dni płodne można też określić przy pomocy komputera cyklu (analizują temperaturę ciała, po 18 dniach podwyższonej informują o podejrzeniu ciąży), programu do analizy cyklu-najlepszy jaki znam, to NFP Sympto Plus (wykazuje ciążę po 23 dniach podwyższonej temperatury)-oraz przy pomocy mikroskopów ze śliny (Donna, Afrodyta) lub z moczu (Persona).Jeśli obawiasz się ciąży, test ciążowy wykonany 21 dni po stosunku powinien być wiarygodny prawie w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam taki komputer, konkretnie cyclotest i mogę go polecić każdej kobiecie. Nie zamieniłabym go na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×