Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Stosunek z prezerwatywą, czy mogę być w ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Ostatnio miesiączke miałam 10 maja ( moje cykle trwają zazwyczaj po 30-33 dni) okres powinnam dostać za około 2 dni. Mam powiekszone podbrzusze i zrobiła mi się delikatna kreska (jasno- brązowa) od pępka w dół. Dodam że ostatnia miesiączka była obfita tak jak zawsze i trwała około 5dni. Słyszałam że ta ciemna kreska pojawia się u kobiet w ciąży... ale nie słyszałam żeby tak wcześnie. Wspolżyłam z chłopakiem kilka razy od ostatniej miesiączki zawsze z zabezpieczeniem (prezerwatywą, która nie pękła i nie zsunęła się. A mój partner po dojściu od razu wyciągał członka) Powiekszone podbrzusze zauważyłam już w ciągu końcówki dni płodnych. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co twoim zdaniem z wymienionych jest objawem ciaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Skuteczność prezerwatywy przy prawidłowym stosowaniu wynosi 98%, tj.około 2 kobiety na 100 mogą mimo wszystko zajść w ciążę.Nie jest to duże ryzyko.Aczkolwiek jeśli-a tak się często zdarza-prezerwatywa została założona już w trakcie stosunku, ryzyko nieznacznie wzrasta.Jeżeli nie obserwujesz swego cyklu (chociaż powinnaś-mniej wówczas bałabyś się ciąży), proszę, stosuj przynajmniej przestarzałą metodę kalendarzykową.Początek dni płodnych=cykl najdłuższy z ostatnich 3 (6 lub 12) cykli- 21 dni.Koniec-cykl najdłuższy-10 dni.Jeżeli Twoje krótsze cykle mają 30 dni, początek płodności wypada 9 dnia licząc od pierwszego dnia miesiączki, a koniec-23 dnia.Ale nie polecam tej metody.Lepiej kupić np.mikroskop Afrodyta ze śliny, który pokazuje na bieżąco dni niepłodne, płodne oraz owulację.Wymienione objawy raczej nie wskazują na ciążę.Ciało kobiety przed miesiączką może być nieco obrzęknięte.Ciążę można podejrzewać dopiero przy spóźnieniu okresu powyżej 7 dni.Test ciążowy możesz wykonać najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki lub 14 dni po ostatnim stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z tą ciemną linią na brzuchu wcześniej takiej nie miałam...Co ona oznacza? Słyszałam że jest to linea negra i pojawia się u kobiet w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Pojawia się, ale nie u wszystkich kobiet-ja byłam w ciąży 3 razy i nie za każdym razem linia była widoczna.A już na pewno nie tak wcześnie! Nie jest to żaden pewny objaw ciąży.Pewność ciąży daje test beta-hcg z krwi (możesz go wykonać już 10 dni po stosunku) lub test z moczu wykonany 21 dni po stosunku.Albo, gdybyś obserwowała swój cykl, temperatura ciała podniesiona przez 21 dni.A podejrzewanie ciąży przed terminem miesiączki nie ma za bardzo sensu.Chyba że wiesz, że kochałaś się w dni płodne bez zabezpieczenia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź :) chyba masz rację... za bardzo panikuje ale zaniepokoilo mnie to bo nigdy tak nie miałam :/ może po prostu objaw przed miesiączka, dodatkowo bolą mnie piersi ale to akurat chyba nic dziwnego. Strasznie się niepokoje dlatego postanowiłam zapytać innych co o tym sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź :) chyba masz rację... za bardzo panikuje ale zaniepokoilo mnie to bo nigdy tak nie miałam :/ może po prostu objaw przed miesiączka, dodatkowo bolą mnie piersi ale to akurat chyba nic dziwnego. Strasznie się niepokoje dlatego postanowiłam zapytać innych co o tym sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Mimo wszystko, gdyby miesiączka opóźniła się o więcej, niż 7 dni, wykonaj test ciążowy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro się zabezpieczaliście to moim zdaniem powinnaś być spokojna. A skoro i tak się martwisz i prezerwatywa to dla Ciebie za mało to stosujcie coś dodatkowo np contragel - żel plemnikobójczy albo współżyjcie tylko w dni niepłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli… - obawiasz się, że jesteś w ciąży, - nie planowałaś ciąży, a stało się… … i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić - skontaktuj się z nami. Jesteśmy dla Ciebie codziennie od 18.00 do 23.00. Telefon - Chat – Email ZAUFANIA tel.: 586 915 915 email: kontakt@netporadnia.pl chat: http://www.netporadnia.pl/ Porady w Netporadni są bezpłatne. Gwarantujemy pełną dyskrecję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×