Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce wiedziec

tylko kobiety.....pytanie

Polecane posty

Gość chce wiedziec

jak to jest ze sluzem. kiedy mozna poznac ze sa dni plodne a kiedy nieplodne. i jak mam uplawy codziennie naprawde codziennie to jest cos nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n..
Śluz wydzielający się w kanale szyjki macicy i w pochwie zmienia się w czasie cyklu. W okresie okołoowulacyjnym (czyli tuż przed jajeczkowaniem i po nim) ilość wydzielanego śluzu jest wyraźnie największa. Wiele kobiet odczuwa to jako tzw. dni mokre. Śluz wydzielany w okresie okołoowulacyjnym jest lepki i wodnisty. Im dłuższą nitkę śluzu uda się nam rozciągnąć między palcami, tym bliżej do owulacji. Po jajeczkowaniu lepkość śluzu wyraźnie i gwałtownie się zmniejsza. I jeszcze jedno: w okresie okołoowulacyjnym śluz jest jasny, przejrzysty, trochę przypomina surowe białko. Po owulacji staje się mętny i białawy. Opisane wyżej zmiany śluzu w czasie cyklu można dokładniej zaobserwować pod mikroskopem, lub nawet przy użyciu szkła powiększającego. Z łatwością można wówczas dostrzec, że odrobina śluzu pobrana na początku lub pod koniec cyklu (a więc w fazach niepłodnych) krystalizuje w nieregularne skupiska. Natomiast w okresie okołoowulacyjnym szybko schnący na szkiełku śluz tworzy kryształy przypominające liście paproci. Jedna uwaga praktyczna: śluz znajduje się w różnych wydzielinach i dlatego często do oznaczania wykorzystuje się ślinę. Jednak znacznie większą pewność daje badanie śluzu z pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ama de casa
ja tez jestem ciekawa? po okresie mialam uplawy lub inaczej sluz ,zoltawy, ktory zmienial sie w bialy ,teraz tydzien po mam na odwrot zamiast bialego wlasnie ten przezroczysty .czy to normalny cykl? i wlasnie rozsciagliwy czy jestem wlasnie teraz blisko cyklu? prosze o podpowiedz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×