Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eve66

Usg piersi...

Polecane posty

Gość eve66

Witajcie! Wróciłam dziś od ginesa i pani poleciła mi zrobic usg piersi bo cos tam sie jej w jednej nie podobało . Stwierdziła,ze dobrzeby było zrobić te usg dla spokoju...wszystko świetnie ale chyba dziś nie zasne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Żadna z was nie robiła??? Miałam nadzieje ,że się czegos dowiem...czegokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-ajj
standardowe usg.kładziesz sie rozbierasz.bada tą kamerkpiersi.i już dostajesz opis.widocznie wyczuła jakąś nierawidłowość.czasem jest kiedy dorastasz,czasem od tabletek anty.dowiesz sie jak Cie zbadają.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raviadorka...
Nic strasznego. Ja chodzę co rok. Badanko trwa ok 10-15 minut. A wygląda jak usg brzucha tyle że trochę wyżej. Nic sie nie bój napewno jest wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
oby było ok... Dzis próbuje się dodzwonić do poleconego mi diagnosty, chyba maja czynne nieco później niż od 7-8 rano ;) A chodziłyście pryw czy na nfz? Ile kosztuje takie bad? Zwykły lekarz może wystawić skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-ajj
ja bylam w centrum onkologii,lekarz wystawil mi skierowanie na badanie tam.zarejestrowali mnie,zbadali bezplatnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Od gina dostałaś skierowanie? Bo ja byłam u pryw. ginesa- na nfz to sie czeka na wizytę miesiącami :/ i skierowania nie dostałam - nie sądziłam że trzeba mieć ;) A teraz jak dzwoniłam do jakiejś rejestracji na te usg to babka mówiła,ze ze skierowaniem. Pryw. lekarz to chyba skierowania na badanie z nfz dać nie może??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Dziewczyny ja mam dzis miec robione usg piersi ,na wizytę czekalam miesiąc. Jednak nie wiem czy cos z tego będzie ,bo u nas na podkarpaciu jest strajk lekarzy .Dużo wizyt ,poeracji i badan jest odwołanych. Będę dzwonic ,wizytę mam na 16.30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam dziś mieć usg, 1szy raz w życiu. Też jestem z Podkarpacia, ale idę prywatnie na 16.15. Idę do lekarza do którego zwykle się czeka miesiąc, a umówiłam się wczoraj:) Może się dopcham. Mam nadzieję że to nie jest jakieś straszne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
No ja sie wlasnie dzis nie dodzwonilam przez ten strajk :/ Porazka - w poniedzialek slysze ,ze powinnma zrobic, a tu nie ma jak :( a czas leci :( Laura Diaz - a ile ma kosztowac ta wizyta prywatnie? W zasadzie to jestem splukana - ale przynajmniej spac bede spokojnie jak pojde. Nie wyobrazam sobie czekac miesiac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve, skąd jesteś? Mam świetną lekarkę, która wykonuje usg piersi, ale w krk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Z-G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallon
kiedyś bolala mnie lewa pierś .. bardzo i to wystarczyło by pobudzić moją wyobraźnię -już widziałm się bez piersi ,albo martwą... poszłam do szpitala -usiłowałam się dostać do jakiegoś lekarza -oczekiwanie jest długie ale gdy w rejestracji powiedziałam że boli itd to wyznaczyła mnie za tydz. nie czekałam ....poszłam do prywatnej przychodni i za 65zł lekarz specjalista bez skierowania i problemów wykonał usg z opisem. przy okazji wypytałam się ją o różne rzeczy i wiele się dowiedziałam!! na szczęście wynik był dobry! ale cieszę się że tam poszłam bo oszczędziłam sobie stresu ,a za te pieniądze to chyba bym zwyłej wizyty nie kupiła... nie ma co się zastanawiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zapłaciłam 50 zł i wszystko jest w porządku. Kolejki o dziwo nie było:) Lekarz okazał się super, gość wszystko mi wyjaśnił, wytłumaczył, naprawdę profesjonalizm. Opowiadał o jednej kobiecie, która wykryła coś w piersi, ale bała się pójść na usg. Poszła w końcu po pół roku, i okazało się że jest guz 3 na 4 cm, rak. Takie historie działają na wyobraźnię. Ja na pewno chodzić regularnie co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
A ma jeszcze pytanko - idziecie w jakimś konkretnym dniu cyklu? Mi gineska powiedziala,że 6-8 najlepiej się nadaje i nie wiem teraz czy czekać te 2 tyg , czy obojętne to?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eve, tam gdzie ja chodzę jest jakiś supernowoczesny aparat i lekarka powiedziała mi, że obojętne w którym dc się wykona usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallon
nie ważne w którym dniu cyklu... ważne by szybko gdy zachodzi podejrzenie (dla zdrowia i spokoju) a później to wystarczy regularnie samemu się badać i kontrolować piersi i robić usg w razie potrzeby...zależy też od wieku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KYTI
Witajcie we wtorek miałam robione USG piersi na wizytę czekalam prawie miesiąc ,tak więc był yo przypadkowy dzien cyklu.Wszystko wyszło ok,doktor powiedzial ze jezeli nic sobie sama nie wybadam to następne badanie za rok.Pilnujcie się dziewczyny i badajcie. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Witajcie. Wizytę mam na przyszły wtorek. Już przebieram nóżkami - lekki stresik łapie ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
ufff- wszytsko dobrze :) Mam tzw. mastopatie czyli bardzio popularne "zgrubienia" w gruczołach u młodych kobietek :) jeszcze raz - uffffffffffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samo badanie usg piersi jest bardzo proste. Kładziesz się, zdejmujesz górę i lekarz, tak jak w przypadku standardowego badania usg, wykonuje swoją pracę. Ja badania usg piersi niedawno robiłam u www.sofimed.pl i tobie też tam polecam się udać za jakiś czas. Ważne aby takie badania robić regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brrr mam dość tych reklam od rana ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jessica33
Więc idź jak najprędzej zrobić to usg, w moim przypadku było podobnie, ale okazało się, że nie potrzebnie się martwiłam :) Polecam zrobić badanie tutaj http://www.mediconcept.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×