Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zapomniana tabletka

Polecane posty

Gość gość

Hej, Biorę tabletki 21+7, z powodu paru problemów, zawirowań niestety przygnębiających zapomniałam rozpocząć nowego opakowania. To znaczy po 7 dniach placebo miałam jeden dzień bez tabletki a dopiero tę pominiętą połknęłam wraz z drugą tabletką z blistra. Czyli miałam 24 godziny opóźnienia. Ostatni stosunek miałam 6 dni przed dniem, w którym zapomniałam tabletki. Potem krwawiłam z odstawienia. Boję się, że owulacja mogła nastąpić już na następny dzień i że plemniki dotrwały do tego momentu. A Wy co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko ! Czy Ty nie czytasz w ogóle ulotek ?! Na każdej ulotce, powtarzam na każdej,jest napisane, żeby w przypadku pominięcia dawki, nie łykać dwóch tabletek na raz tak, jak to zrobiłaś. Skoro zaczęłaś nowy cykl, to trzeba było wziąć pierwszą dzień później i kolejno drugą za 24 godziny i tak dalej, przesunęłabyś sobie po prostu cykl cały o 1 dzień. Większą krzywdę raczej sobie zrobiłaś podwójną dawką niż pominięciem jednej tabletki. Co do stosunku, to jest bardzo małe prawdopodobieństwo zajścia, to też jest zapewne w ulotce. Tylko trzeba po nią sięgnąć i przeczytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm to ja nie wiem jakie ulotki czytasz. cytuję: "Pominięcie tabletki w 1 tygodniu. Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, istnieje ryzyko ciąży" O to ryzyko właśnie pytam. Z tego co czytam w ulotce, przy pominięciu w drugim tygodniu również należy przyjąć pominiętą tabletkę, inaczej jest dopiero w tygodniu trzecim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19,59 dziewczyna dobrze zrobila , to ty czytaj ulotki ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×