Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zzzrozpaaaaczonaaa

Grzybica paznokcia

Polecane posty

Gość zzzrozpaaaaczonaaa

Witam wszystkich Postanowiłam tu napisać, bo potrzebuję porady. Jestem w kropce i nie wiem, co robić. Otóż mam problem z paznokciem. Wygląda dziwnie i nie rośnie. Dermatolog nie powiedziała mi konkretnie, że to grzybica, ale zaleciła preparat Nailner. I nie wiem, co o tym myśleć. Czy taki preparat, dostępny bez recepty jest w stanie coś zdziałać?? Podobno potrzebne jest badanie mykologiczne, by stwierdzić jaki to grzyb, a pani doktor tylko zerknęła i od razu ten preparat. Stwierdziła jeszcze, że paznokieć być może został uszkodzony, stuknęłąm się czy coś i to przez to. W dodatku ten nailner jest chyba drogi. Poradźcie coś, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzrozpaaaaczonaaa
Ponawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsze są lakiery do paznokci, niestety na receptę chociaż ten czytałam że jest też z serii "Steper" Betrafen, Pirolam ja stosowałam ten ostatni, zakażony paznokieć malowałam raz w tygodniu lakierem niestety grzybica paznokci ma tendencje do nawracania więc czasem trzeba też zrobić kurację doustną np. Orungalem popytaj o ten lakier Steper w aptekach, być może jest bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzrozpaaaaczonaaa
Dzięki :) Może ktoś jeszcze coś dorzuci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W c***e grzyb, na paznokciach grzyb, na stopach grzyb, czy kobiety mają jakieś części ciała na których nie występuje grzyb? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta337
Zrezygnuj z jedzenia cukru pod kazdą postacią. Leczenie jest żmudne bez wizyty u dermatologa nic nie wskórasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranta
U mnie super się sprawdził taki lek doustny trioxal. Przyjmowałam go pulsowo (robi sie po tygodniu przerwę na 3tyg i potem znowu). Do tego miałam aplikację w telefonie, która mi przypominała o zażywaniu leku. Skutecznie mi wyleczył grzybicę. A aplikację ściąga się ze stronki leczpaznokcie.pl, gdzie jest mnóstwo informacji na temat grzybicy i porad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałam, żeby te lakiery nawet proponowane przez farmaceutów były skuteczne na dłuższą metę. A rozważałaś laserowe leczenie grzybicy paznokci? Nie uszkodzisz płytki paznokcia. Co prawda trzeba się udać na kilka zabiegów by efekt był widoczny ale może warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×