Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość16

Hemoroidy

Polecane posty

Gość gość16

Czy hemoroidy mogą się pojawiać u nastolatków? Mam 16 lat i wstyd mi iść do proktologa, czy ginekolog zajmie się tą sprawą jeśli się do niego udam? Może macie jakieś sprawdzone sposoby na usunięcie ich samemu? Sama nie wiem czy leczenie się maściami na własną rękę jest bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość16
?? Nic nie wiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, że hemoroidy mogą pojawić się tak samo u dorosłych jak i u nastolatków! One powstaja na wskutek złego trybu życia i diety jak np. uprawiasz mało sportu a prowadzisz siedzący tryb życia lub cierpisz na zaparcia itd. Ginekolog nic Ci tu nie pomoże chyba, że hemoroidy powstały po porodzie to wtedy zaleci jakieś maści lub czopki. Jeśli chcesz skonsultować się z lekarzem to tylko z proktologiem. Możesz spokojnie zapytać w aptece o jakieś maści (hemoroidy zewnętrzne) lub czopki (wewnętrzne) a jeśli się wstydzisz to podam Ci kilka nazw: proctohemolan, procto-glyvenol, hemorol... Możesz też robić nasiadówki z kory dębu a po każdej wizycie w toalecie się podmywaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość16
Dziękuję bardzo za odpowiedź! Szkoda, że ginekolog nic nie zaradzi, bo wstyd mi iść w tak młodym wieku do proktologa :( Czy myśli Pani, że zakupienie takiej maści typu Proctohemolan nie jest niebezpieczne? Nie znam się na tym, dlatego pytam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli coś jest bez recepty to nie zrobisz sobie tym krzywdy. Ja miałam hemoroidy po porodzie-nie zawsze trzeba je usuwać, wystarczy że się obkurczą i zaleczą.Ja miałam po porodzie, nie mogłam stsoować żadnych leków, bo karmiłam piersią więc poradziłam sobie szarym mydłem i provag żelem. Jeden wysusza i obkurcza drugi łagodzi. Można też zrobić okład z miodu. To medycyna ludowa, ale zawsze coś pomoże.I koniecznie dbaj o dietę żeby unikać zaparć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie! jeśli chodzi o medycynę ludową to można też obkładać hemoroidy cebulą świeżo pokrojoną. Ja już dwa lata z nimi walczę- nie bolą, nie swędza ani nic ale po prostu są. Jeśli tylko nie krwawią to jest ok. Wiadomo najlepiej skonsultować się z lekarzem ale stosowanie maści bez recepty na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nawiązując do wstydu: do ginekologa nie wstydzisz się isc a do proktologa już tak? ginekolog widzi wszystko a proktolog tylko tyłek:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość16
Dziękuję bardzo za porady! Tylko, że.. Czytam i widzę, że provag żel jest do okolic intymnych, także co to ma wspólnego z hemoroidami, a więc o***tem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że chodzi o utrzymanie czystości okolic o***tu. Wiesz, zeby nie rozwinęło się zadne zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemampojecia
A może zdarzyć się tak, że np. jakaś "gulka" wyskoczy w okolicy o***tu i zniknie? Tzn. pytam, bo ostatnio miałam problemy (zapewne związane z okresem - czasem mam zaparcie, a czasem w drugą stronę) i w sumie robiłam na siłę, wiem nie powinno się. I jak się myłam to wyczułam właśnie taką kulkę i chyba się mniejsza zrobiła, nie chcę tam na razie się jakoś dotykać :D. Ale boję się, że to może być jakiś początek hemoroidów. Nic nie boli, nie krwawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, to zapewne hemoroid wewnętrzny, który pod wpływem parcia wyszedł na zewnątrz. Ale oczywiście żeby mieć pewność to trzeba z lekarzem się skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz co się zastanawiać nad domowymi metodami,tylko wybierz się na badanie,najlepiej do chirurga proktologa. polecam gabinet doktora Kawiorskiego z Krakowa www.chirurgiakrakow.com.pl właśnie tam się leczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×