Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Ja nadal nie rozumiem czemu uważacie mitologie katolicką za prawde

Polecane posty

No jak mozna wierzyć w jakieś żydowskie bajki sprzed tysięcy lat? :( Jahwe nie różni sie niczym od Zeusa, Odyna i innych wymyslonych przez starozytne ludy bóstw. To nawet nie jest polska mitologia - mamy przecież swoich bogów - Peruna, Swaroga i innych. Rozumiem jeszcze jak ludzie mało inteligentni wierzą w te bajki, ale co powoduje że inteligentny człowiek ma cokolwiek wspólnego z kosciołem? Myslicie że tzw "bóg" wysłuchuje waszych modlitw? To sie dzieje tylko w waszej głowie, a jak ktoś ma niewidzialnego przyjaciela z którym rozmawia to jest schizofrenikiem. I nie, nie jestem tolerancyjna, uwazam tolerancje za głupote, tolerancja to cnota ludzi bez przekonan, kazdy kto myśli że tolerancja to jakaś oczywistośc obowiązująca kazdego jest dla mnie głupi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
YYYyyYYYY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widać można. Nie musisz tego wcale rozumieć. I przecież nawet nie masz zamiaru. Prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednym się zgodzę , tolerancja to nie jest rzecz normalna . Zwłaszcza w stosunku do ciebie , tak więc wyp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przecież nie będę wierzył w sekretarza partii skoro jest coś ponad nim od tysięcy lat i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zastanawia, dlaczego Kościół Prawosławny uznał księgę Henocha, a katolicy nie chcą jej znać. Ten sam bóg, ale wartości jak widać inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce zrozumieć co konkretnie powoduje wiare, bo naprawde nie rozumiem. dlaczego wierzycie że istnieje coś, czego istnienia nigdy nie udowodniono, ani nawet nie uprawdopodobniono tego istnienia, i o czym relacje opierają sie tylko na mitologicznych przekazach starożytnych ludów? naprawde tradycja ma taki wpływ na ludzi? Przecież żyjemy w xxi wieku... nie trzeba wymyślać religijnych bezsensownych bzdur żeby wyjaśnić świat i mieć sens życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może jak Cię to zastanawia, zapytaj kogoś kto na tym się zna. To Ci wytłumaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic sie nie zmieni
niby coraz więcej jest ateistów, ale zgaduję że miną jeszcze TYSIĄCE lat, zanim ludzie się ogarną :D bo dotąd minęły nie dziesiątki, nie setki, leczy właśnie tysiące lat i nadal jest tak samo :) szkoda twoich nerwów autorko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli tak bardzo Cię to zastanawia autorze, to mam radę tę samą. Pogadaj z kimś, kto będzie Ci umiał to jakoś wytłumaczyć. Ja się tylko zastanawiam, czy ty tak naprawdę tego chcesz? Czy to udowadnianie prawdziwości Twojego poglądu na tę sprawę. Mówisz, że nie jesteś tolerancyjna, no cóż...ja jakoś rozumuję, że inteligentna rozmowa opiera się na poszanowaniu drugiej strony i otwartości, oraz jakiejś chęci zrozumienia tego co mówi. Wtedy można się zgodzić na coś lub nie. Jakoś tego tu nie widzę. Może się mylę, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mylisz się...nie znam się. Ale nie sądzę, że da się wytłumaczyć komuś dlaczego się w coś wierzy lub nie. No wiara to wiara, nie dowód, który jak coś mniemam zaraz szybko ktoś będzie chciał tu podważyć i szybciutko udowodnić, że osoba wierząca się myli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie skoro Kasia jest szatanistką to czemu uważa że jest ktoś taki jak szatan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jej Nergal powiedział:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty wogule nic nierozumiesz idz se druty poszarpac niepiertol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nerkal ostatnio przeżył piekło w rosyjskim więzieniu i nawet płakał rzewnymi łzami ze strachu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szatana spotkał? Czy mu tylko Iwan doj***ł? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ty przyjelas taka postawe bo jest ona od jakiegos czasu w tzw. modzie? Zgaduje, ze tak jak kazde kolejne pokolenie "lapie" to co ty nazywasz mitologia i przyjmuje dana religie wraz z wszelkimi rytualami tak poniekad i ty pewnie gdzies przeczytalas, uslyszalas i postanowilas przyswoic i uznac za swa obecna i sluszna prawde poglad jaki wlasnie "wyglaszasz" na kafe. Wszelka religia czy tez antyreligia to zespol wierzen, narzuconych przez srodowisko w jakim wzrastamy. Wyobraz sobie spoleczenstwo, ktore zyje gdzies z dala od reszty swiata, odizolowane, ktore nigdy nie mialo stycznosci z innymi spolecznosciami. Pofantazjujmy dalej. Nie ma wsrod nich przywodcow, problemy - przypuscmy ze jakies sie zdarzaja - rozwiazuja sami bez potrzeby aprobacji ze strony kogos stojacego wyzej w hierarchii bo takowej nie ma. No i nie maja zadnego boga. Nie maja zadnego bostwa, nie przypuszczaja nawet ze moze istniec takie pojecie jak bostwo, bog. Nie modla sie do drzew i nie czcza natury jak to byc moze robili pierwsi ludzie i z czego powoli wyksztalcily sie systemy wierzen. Nie zaistniala taka mysl nigdy w ich obszarze swiadomosci jako ze nigdy z niczym takim sie nie spotkali. Nie maja nawet pojecia o istnieniu innych spoleczenstw od ktorych mogliby sie dowiedziec, ze wiekszosc (jesli nie wszyscy) ludzi na swiecie wyznaje jakas religie. Sa wolni od idei religii jak i przyjmowania postaw antyreligijnych. Bo to wszystko to zbior konceptow, abstrakt. Religia to jedno a wiara i konekcja z czyms co napawa spokojem i oczyszcza to inna rzecz. Byc moze wszystko sie laczy w jakims punkcie jesli odrzucimy osady i ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mylisz się...nie znam się. Ale nie sądzę, że da się wytłumaczyć komuś dlaczego się w coś wierzy lub nie. No wiara to wiara..." Wierzysz bezgranicznie w to, co wpajali Ci od dzieciństwa. ;) Też tak miałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, ale tolerancja i kultura to dwie różne sprawy. Moge być kulturalna nie tolerując czegoś. Przynajmniej tu sie postaram was nie wyzywać :> Moja nietolerancja dotyczy tutaj ludzkich postaw, a nie ludzi samych w sobie :) "a czy ty przyjelas taka postawe bo jest ona od jakiegos czasu w tzw. modzie? " Nie, przyjęłam taką postawe, bo odpowiada ona prawdzie. Wiesz co to prawda? Prawde jest bezwzgledna, i istnieje niezależnie od odczuć zbyt wrażliwych ludzi, których przeraża, że ktoś śmie zanegować istnienie ich mitologicznego bóstwa :) Nie jestem podatna na zadne mody i trendy. Mam kontaky z bzdurami, więc je neguje. "A właśnie skoro Kasia jest szatanistką to czemu uważa że jest ktoś taki jak szatan?" Mój nick jest humorystyczny. Ktoś mnie tu na forum tak kiedyś nazwał, spodobało mi sie, dlatego bo kolejnym banie przyjełam to śmieszne przezwisko za nick. Dlaczego bierzecie wszystko tak w 100% na poważnie, ludzie? "Bo jej Nergal powiedział" Nie słucham behemotha. To że wasza wiedza o muzyce metalowej ogranicza sie do tego, że wiecie że jest taki koles co sie nazywa Nergal, bo widzieliście go w "Dzień dobry TVN", to nie znaczy, że to jedyny zespół metalowy, ani, że to w ogóle zespół godny uwagi dla osoby głęboko zagłębionej w te klimaty. 🖐️ "Kasiaszatanistka1994 o mojej głupocie i twojej "muzyce" porozmawiamy kiedy indziej" No ale powiedziałeś totalną bzdure, i upierałeś sie że jest ona prawdą, totalnie spłycając istote tego bogatego gatunku muzycznego z długimi tradycjami i najwierniejszymi fanami na świecie do jakiejś modnej muzyki dla małolatów. Skąd w tobie taki upór, że nie chcesz przyznać sie do gadania bzdur? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wytłumaczcie dlaczego bóg wysyła maryje dziewice z ostrzezeniami przed wojna dla ludu Medjugorie kibeho fatima tam ostrzegała ze jezeli ludzie beda grzeszyc to spadnie kara w postaci wojny swiatowej . ludzkosc beda cierpiec zli i dobrzy ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to wytłumaczcie dlaczego bóg wysyła maryje dziewice z ostrzezeniami przed wojna dla ludu Medjugorie kibeho fatima tam ostrzegała ze jezeli ludzie beda grzeszyc to spadnie kara w postaci wojny swiatowej . ludzkosc beda cierpiec zli i dobrzy ludzie Dlaczego wyjaśniać przyczyny wyimaginowanych, niebyłych zdarzeń? Nie ma żadnego boga, nie ma żadnej maryi dziewicy, nie ma żadnych ostrzeżeń. To tylko wasze imaginacje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geneza mojego nicka Kasia - zawsze mi sie podobało to imie i chciałam być kasią, dlatego sie tu tak nazwałam, i tak nie możecie zweryfikować jak sie nazywam naprawde, i myslicie że jestem najprawdziwszą katarzyną :) Kamila jestem. :( 1994 - to mój rok urodzenia. Wielu ludzi na tym forum nie potrafi liczyć i mysli że rocznik 1994 chodzi jeszcze do gimnazjum. Irytujące, doprawdy. Szatanistka - zbitke kasiaszatanistka wymyśliła jakas anonimowa pomarańczowa forumowiczka w odpowiedzi na zakładane przeze mnie bez przerwy tematy o metalu :P pisała "znowu ta kasiaszatanistka, nie przynudzaj" i tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×