Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pyta sie ona

jak czesto powinno sie badac horomony tarczycy?

Polecane posty

Gość Pyta sie ona

jak czesto powinno sie badac horomony tarczycy?Czy badanie z 2005 roku to juz nie ma co go brac opd uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz chorą tarczycę badanie co 3 m-ce. W trakcie dobierania dawki leku nawet co 2 tyg. Jeśli jesteś zdrowa co dwa- trzy lata wystarczy. Jeśli starasz się o dziecko bezwzględnie powtórz badanie. Dla pełnego obrazu stanu tarczycy zrób: TSH, fT3 i fT4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona sie pyta
Dziekuje Ci bardzo za wyczerpujaca wypowiedz,w ciaze nie zachodze juz 1,5 roku ale w 2005 mialam badana i bylo w porzadku,moze trzeba bedzie powtorzyc ze wzgledu na to ze tak dlugo sie udaje nie zajsc mimo ze mam owulacje itp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ogóle powinno się regularnie badać nie tylko hormony tarczycy. Dla własnej satysfakcji, żeby wiedzieć czy z nami wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady jak ma się chorą tarczycę raz na pół roku a potem nawet raz w roku i jest ok. Wyjątkiem sa sytuacje kiedy źle się czujesz. A tak łazi się tylko po recepty. Jak dopierasz dawkę to wiadomo wtedy częsciej. Autorko zdecydowanie powinnaś zrobić badania tarczycy, badanie z 2005 roku jest już totalnie nieprzydatne. Radzę zrobić trójkę tarczycową. Chociaż ogólnie na początek zaleca się dwójkę tarczycową, bo na nią głównie patrzą endokrynolodzy ale to nie jest majątek FT4 i FT3 to jakieś 18 zeta za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie regularne badania są naprawdę bardzo ważne. Ja się przekonałam o tym, jak to jest istotne, jak brałam udział w akcji Jestem kobietą i dbam o siebie. Teraz z dużą przyjemnością wzięłam udział w akcji jestem kobietą i dbam o partnera. Panowie naprawdę rzadko do lekarza chodzą i często potrzebują zachęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten program jest super. Teraz trwa kolejna edycja, skierowana do osób starszych. Mnie to skłoniło do zastanowienia się nad zdrowiem moich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×