Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się odchudzić jeśli mam mało kasy?

Polecane posty

Gość gość

U mnie w domu ciągle jest żarcie pełne węglowodanów, chleb, makarony na obiad i takie tam różne, czasem namówię tatę, żeby kupił jakąś fasolę albo mięso, ale to czasami. Chciałam przejść na dietę nisko węglowodanową, ale raczej będzie ciężko. Więc wymyśliłam dietę MŻ i odstawienie słodyczy, do tego ćwiczenia, pytanie, czy to da efekt w ciągu miesiąca - półtora? Mam do zrzucenia 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jedzenia mniejszych porcji i marszobiegów kasa ci raczej niepotrzebna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
jak masz mało kasy to zamiast chleba spożywaj płatki owsiane ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale da to efekt? Jeśli będę spożywać w dalszym ciągu raczej za mało białka, a za dużo węgli? Ogólnie chciałabym przejść na zdrową dietę ale tutaj nikt się do tego za bardzo nie pali, kiedyś zrobiłam parę zdrowych potraw, niby smakowało, niby że nietypowe, ale żeby całkiem przejść, to od razu wykrętka, że za drogo. Coś w tym jest też, ale z drugiej strony kasze czy warzywa fortuny nie kosztują, ja mogłabym nawet robić zakupy i gotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chleb i płatki owsiane to jeden pies :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chleb i płatki owsiane to nie to samo. nie pieprz głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
na pewno da efekt jesli będziesz je jesc przynajmniej raz dziennie .. Na przyklad na sniadanie .. PO platkach jestes dużej syta . Po chlebie szybciej robisz sie głodna .. poza tym platki maja blonnik , ktory ma wlasciwosci raczej odchudzające..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
poza tym nie je sie zwykle samego chleba , ale dorzuca jeszcze masło na przyklad i ser czy mieso na góre ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
chleb zwykly ma 5 gram blonnika , a platki owsiane górskie 10 gram .. Płatki na pewno nie sa najlepszym sposobem na odchudzanie , ale gwarantuje ci ze jesli będziesz je spozywać zamiast chleba , to na pewno schudniesz kilka kilogramów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płatki mają średni indeks glikemiczny, a chleb pełnoziarnisty wysoki, więc jest jakaś różnica, ale wiem co nieco o dietetyce i najlepiej jest spożywać kasze, np. jaglaną :) syci na długo, jest lekka i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamień biały chleb na razowy zrezygnuj z masła makarony gotuj aldente

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
błonnik też pomaga w odchudzaniu . Szukaj produktów z błonnikiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka jest różnica przy gotowaniu aldente? IG niższe? Co do zamiany chleba - nie ma tutaj większej różnicy. Ja nie wierzę w ogóle chleby i chcę je ograniczyć jak się tylko da. W niektórych krajach ich nie jedzą i ludzie żyją i są zdrowsi, a my jesteśmy takim chlebowo-makaronowatym narodem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
zamiast ziemniaków i schabowego jedz kasze gryczaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę kaszę jaglaną :) smaczniejsza. A co z panierką? Też oczywiście węgle, macie jakiś pomysł jak smacznie przyrządzić schabowego bez nadmiaru węglowodanów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Schabowego trzeba jeść właśnie! Białko! Tylko ta panierka.. Albo fasola szparagowa zamiast niego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
nie musisz przechodzić na diete niskowęglowodanową .. Unikaj ziemniaków , frytek , schabowych , klusek sląskich - spożywaj kasze gryczaną , płatki owsiane . (Fasola biała ma dużo błonnika okolo 15 gram w 100 gramach ) Na pewno schudniesz 4 kg /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym wskazane są warzywa i owoce . Brukselki jabłka , itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
zamiast schabowego lepsza jest watróbka ma dużo żelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 143
Za jedną z najzdrowszych kasz uważa się kaszę gryczaną. Góruje ona nad innymi kaszami w wielu aspektach. Zawiera największe ilości magnezu. W 100 g jest aż 218 mg tego pierwiastka, podczas gdy w pęczaku czy kaszy perłowej tylko 45 mg, a w kaszy manny zaledwie 18 g. Kasza gryczana jest znacznie lepszym źródłem białka niż pozostałe rodzaje kasz. Zawiera ważne aminokwasy, których organizm sam nie potrafi wytwarzać: tryptofan i lizynę. Jej niewątpliwą zaletą jest również to, że nie zakwasza organizmu, czego nie można powiedzieć o kaszy jęczmiennej czy jaglanej. Ze względu na wartość odżywczą najlepiej wybierać kaszę gryczaną nieprażoną (niepaloną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płatki owsiane są kaloryczne jeśli się odchudzasz to nie więcej niż 30 g dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfd
chleb jest bardziej kaloryczny i ma mniej błonnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorszych głupot nie słyszałam! To właśnie jaglanka świetnie odkwasza organizm, ja przez 10 dni byłam na diecie oczyszczającej kaszą jaglaną i super się czułam i nawet przeszły mi problemy żołądkowe. Oni chyba tak piszą po to, żeby kupić od nich tą kaszę ;O. -http://fitness.sport.pl/fitness/1,107702,14971119,Kasza_jaglana___dlaczego_jest_uwazana_za_najzdrowsza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pumpernikiel jest dobry przy odchudzaniu ale też z umiarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza dieta : MNIEJ ŻREĆ. Do tego kasa jest zbędna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, pumpernikiel! to może być jakiś pomysł. Może sobie kupię dla siebie i będę go jadła zamiast chleba.. W każdym razie dziękuję za chęci i rady ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często takie mniej żreć na oko nie daje żadnych efektów bo musisz żreć mniej niż wynosi twoje zapotrzebowanie kaloryczne żeby schudnąć a może być tak że żresz mniej i nie chudniesz bo żresz tylko o tyle mniej żeby przestać tyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No moje zapotrzebowanie energetyczne nie jest zbyt wysokie.. Więc może po prostu przejdę na dietę 1000 kcal i będę liczyć kalorie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×