Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość barbara widamskaa

Jak zwalczyc ciemieniuche????

Polecane posty

Gość barbara widamskaa

Zauwazylam na glowce mojej corci zolte plamki.Tak normalnie to ich niewidac ale pod swiatlem sa bardzo widoczne.I bardzo to brzydko wyglada.To napewno jest ciemienucha.Jak ja zlikwidowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natłuszczaj maluchowi główkę oliwka i zakładaj czapeczkę, po ok. 10-15 min. delikatnie szczotkuj. powinny dać się wyszczotkować łuski. myj po tym zabiegu włoski. ja stosowałam szampon oilatum dla alergików niestety nie zlikwidujesz ciemieniuchy jednym zabiegiem u nas trwało ok. 2 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara widamskaa
A od czego robi sie ciemieniucha??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ____kasia____
A ja właśnie zlikwidowałam jednym zabiegiem:) 10 minut przed kąpielą natłuściłam główkę oliwką ( żadnych czapeczek nie zakładałam dziecku) a potem umyłam szamponem dla dzieci (Johnson's), dokładnie spłukałam, wytarłam ręcznikiem i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka nei zawsze skutkuje, czasem wręcz pogarsza sprawę. Druga metoda (u nas jedyna skuteczna) - smarować do oporu Linomagiem (maść) - skorupki same zaczną schodzić. Tylko faktycznie dużo smarować, żeby się aż mazało wszystko. Jak kładziesz dziecko spać, to podłóż pod głowę jakąś pieluszkę, żeby nie utłuścić wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zdrapywałam delikatnie
te łuski .synek miał lekką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też miałam ten problem z moim maluszkiem ale poradziłam sobie z tym w ten sposób . 15 minut przed kąpielą nakładałam oliwke później przy kąpieli namydliłam lekko główke i spłukiwałam 3 dni i problem z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×