Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jakie macie skuteczne sposoby na oduczenie starszego niemowlęcia jedzenia w nocy

Polecane posty

Gość gość

Drogie Mamy, mój synek ma już skończone pół roku, ma już 1 ząbek ale niestety przyzwyczajony nadal budzi się z 3 a nawet 4 razy w nocy. Słyszałam o tym, że nocne karmienia są bardzo niedobre dla ząbków, poza tym półroczny maluch powinien ze względu na dobro swojego brzuszka spać już w nocy około 8 godzin. Jakie macie wypróbowane sposoby na oduczenie malucha karmienia w nocy ? Pytanie moje oczywiście kieruje do Mam, które również tak jak ja borykały się z tym problemem. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma rok i nadal się budzi dwa razy także nie ma na to rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko mniej więcej w takim wieku chodziło spać ok 20tej, wypijało pełną porcję mleka. Ja chodziłam spać ok. 23ciej i zawsze robiłam mu pół, 3/4 jego porcji mm, podawałam, zmieniałam pieluchę i spał dalej aż do rana. Na początku takiego systemu przebudzała się sporadycznie w nocy, ale zawsze podawałam czystą wodę. Zazwyczaj po dwóch łykach odpychała butelkę i zasypiała ponownie ze smoczkiem. Ale ja mam wyjątkowo ułożone dziecko, nie wiem czy to przejdzie z taką łatwością u kogoś innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, a karmisz piersią czy z butli? Bo jak z butli to myślę że pomysł z wodą jest jak najbardziej ok. Jak dziecko nie lubi wody to można dać herbatkę (ale oczywiście nie jakieś granulowane dla dzieci tylko ziołowe, bez cukru, np. roibos, rumianek itp). One nie szkodzą zębom. Jeśli jest na piersi, to sama chętnie skorzystam z jakiejś dobrej rady. Moje dziecko też się ciągle budzi... Gdybym mu w nocy dała butelkę z herbatą lub wodą to dopiero byłby wrzask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma pół roku i nadal budzi się w nocy, czasami 2 a czasami nawet 4 razy. Karmię ją w większośc****ersią ale w ciągu dnia mm dostaje też, zazwyczaj na spacerze. Teraz przed snem daję jej kaszę ale to nic nie zmieniło. Jedynie szybciej zasypia. Tez nie mam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki Dziewczyny za odpowiedzi, gościu z 16:59 no właśnie karmię piersią więc nie wiem ja go mam oduczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba te piersiowe dzieci tak mają :/ moja też tuż przed kąpielą zjada miskę kaszy, potem kąpiel, potem dopycha jeszcze mlekiem i mimo że nażarta jest jak bąk, budzi się po 3 godzinach :/ Na pocieszenie, mleko matki ma bardzo niski potencjał próchnicotwórczy. Co nie zmienia faktu że fajnie byłoby te dzieci oduczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiii
gość dziś to chyba te piersiowe dzieci tak mają :/ moja też tuż przed kąpielą zjada miskę kaszy, potem kąpiel, potem dopycha jeszcze mlekiem i mimo że nażarta jest jak bąk, budzi się po 3 godzinach :/ Na pocieszenie, mleko matki ma bardzo niski potencjał próchnicotwórczy. Co nie zmienia faktu że fajnie byłoby te dzieci oduczyć. no jakbym o mojej Córce czytała... miesiąc dzień w dzień non stop próbowałam nauczyć Ją jeść z butelki w nadziei że po mm będzie dłużej spała ale za chiny ludowe butli nie chce i już, ale na noc łyżeczką pięknie je kaszkę dość gęstą 150ml i nic Jej to nie przeszkadza w tym żeby się na cycka zaraz budzić :o fajnie by było przespać choć pół nocy bez wstawania co 2 godziny na cyca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się borykałam ale nie nazywałam tego problemem. Wydawało mi się, że to jest naturalne. Do dziś syn wstaje w nocy, żeby się mleka napić, a wąs już dawno mu się sypnął. Co w tym złego? Zęby ma zdrowe, jedna plomba i to w ósemce. Wątpię, żeby od karmienia piersią:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z ojcem na początku od urodzenia karmiliśmy co 4 h, ( w tym raz w nocy o 2 ) odkąd dzieci miały nie cale 4 msce zaprzestaliśmy nocnego karmienia. Nie domagały się jedzenia ,ale one od kiedy pamiętam jadły bardzo mało i niechętnie ,wiec wrzasków z tego powodu nie bylo Tak wiec jak przestaliśmy nocnego karmienia to po 21 był ostatni posiłek i dopiero ok 6 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj majac 6-7 miesiecy zaczał budzic sie w nocy na piers 7-8x mimo ze wczesniej przesypial juz noce do 4-5. Zaczęłam na wieczor dokarmiac mm a w nocy podawac wode. Szybko poskutkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up up piszcie dalej Mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
półroczne dziecko to starszy niemowlak? uwazam,ze nie powinnas oduczac go jedzenia w nocy. zwlaszcza jesli kp. bo mleko z piersi to nie tylko jedzenie ale i picie,witaminy, przeciwciała itd. ja mam 1.5 roczną i nadal karmię p. w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifi a chodzisz do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifi,tak dziecko od 0 do 1 miesiąca to noworodek a od 1 do 6 miesięcy to młodszy niemowlak a od 6 do 12 miesięcy to starszy niemowlak, potem od 1 do 3 lat to małe dziecko w wieku poniemowlęcym. Nie wiedziałaś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja karmiłam piersią, jak już mi się znudziło nocne wstawanie- chociaż moje dziecko jakoś samo przez siebie od 3 m-ca potrafiło obudzić się na pokarm tylko 1 w nocy, to - za poradą dietetyczki - wprowadziłam sinlac(jest bardziej kaloryczny niz kasza na mm), po kp, troche sinlacu na noc, taaak taaak wiem, cukier, beee itd., ale wprowadziłam i skończyło się nocne wstawanie do dziecka, od 4 miesiąca życia córy nie wstajemy do niej już, a ma 2 lata prawie. My wyspani, ona wyspana, wszystko super. i wiesz co, wydaje mi się, że takie pobudki nocne faktycznie moga być uciażliwe, bo moja koleżanka ma 3 l. syna, i mówiła mi, że od jego narodzin nie przespała ani jednej nocy bez łażenia do jego pokoju, a ja nie jestem sobie nawet w stanie tego wyobrazić...jakiś koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kokoszka czyli wieczorem po kp można podać trochę tego sinlacu ? a ile dokladnie, jaka porcja, możesz jeszcze napisać ? Synek ma 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×