Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość markotka

której z Was udało się wyleczyć z hirsutyzmu???

Polecane posty

Gość markotka

Mam hirsutyzm od trzech lat, ale leczona jestem od roku. Na początku przyjmowałam Diane-35, później Spironol i nic. Ostatnio lekarza przepisał mi Diane-35 i Androcur i muszę przyznać, że jest troszkę lepiej, tzn. włoski odrastają (namietnie je depiluję, bo są na brzuchu co bardzo mnie krępuje) trochę wolniej i są słabsze. Obawiam się jednak czy taki efekt utrzyma się i co będzie jak odstawię leki. Dziewczyny a może którejś z was się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna oliwka
ja na hirsutyzm cierpię od 1,5 roku.Tez przyjmuje diane i androcur.Musze cie jednk bardzo zmartwić.Po pierwsze-nikomu nie udało sie jeszcze wyleczyć z hirsutyzmu.po drugie leki które przyjmujemy działaja tylko kiedy sie je zazywa-po ich odstawieniu owłosienie arca i to jeszcze gorsze.To jest nieuleczalna choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katka...
Czy to prawda? :( :( :( Pozostaje zostać do końca życia samotną pokraką i mutantem? :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zażywam Dianę 35. Włosy mam na brodzie, szyji...wydaję fortunę na kosmetyczkę, ale wyglądam zawsze zadbanie i bezwłosowo. Ale jakim kosztem:( przyzwyczaiłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocna
Dziewczyny, polecam forum http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=11944... Niestety, sama sie borykam z tym problemem - i naprawde wielkim wsparciem jest ono dla mnie, nie mowiac ile sie tam dowiedzialam... Gdybym pare lat temu wiedizala to, co wiem teraz, dzieki forum - moze byloby teraz inaczej.. Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sluchajcie mam pytanie
jak to jest, czy ta choroba pojawia sie tak nagle? jest dziedziczna? co swiadczy o tym ze moze byc wieksze ryzyko zachorowania na ta chorobę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasikak
buuuu ja mam to od jakis 2,5 roku. Od miesiąca zaczęłam brac Diane-35 i Spironol i jakos wierzylam ze sie uda. Wiem ze miesiąc to to tak jak kropla wody w morzu ale dużo czytam na ten temat i straciłam nadzieje że kiedykolwiek będe wyglądać jak normalna dziewczyna. Mam 16 lat i włosy na udach, pośladkach, pod pępkiem, lekki wąsik. Na szczęście nie mam włosów na rękach to nikt nie wie że mam tę chorobę. Ale ja musze życ z tą świadomością że nie będe miała męża w przyszłości, bo przecież kto by chciał żonę która wygląda jak małpa?? Proste- nikt!!! Ostatnio gadałam z rodzicami i powiedzieli że w przyszłym roku jak odłożą troche pieniędzy dadzą mi na depilację laserową to może jakoś to będzie ale i tak cięzko mi z tym zyć- muszę siedzieć godzinami w łazience i depilować nie dość że łydki to jeszcze uda. Depiluję to depilatorem elekrtycznym bo po golarce śmierlelnie swędzi. Więc dziewczyny które jesteście zdrowe cieszcie się że mozecie być normalne i nie widziwiajcie ze jesteście za grube czy coś bo są gorsze rzeczy na świecie i wierzcie mi nie chciałybyście mnie zobaczyć nago bo byście sie pożygały. Przepraszam za zwrot. Pozdrowienia dla wszystkich którzy wiedzą jak się czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi19
Ech..ciężka jest ta choroba:(jestem blondynka ale na mojej twarzy tez rosnie owłosienie jak u faceta:(porażka..na poczatku nie bylo tak widoczne ale oczywiscie proby usuniecia tylko wzmocnily włoski i teraz juz probuje wszystkiego zeby sie tego pozbyc:(na szczescie moje nogi nie sa tak bardzo owlosione ale po depilatorze na łydkach zostaly mi okropne plamki a włoski wrastaj w skore:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxssssssss
tez mam ten problem tzn. nie hirsutyzm tylko nadmierne owlosienie:( zwlaszcza wlosy na piersiach sa dla mnie najwiekszym utrapieniem :( mam chlopaka od 1 roku i ani razu nie dlalam mu sie tam wycalować :( chcialabym sobie zrobic depilacje cukrowa miedzy piersiami i troche wokol sutkow myslicie ze to dobry pomysl :( na lasery mnie nie stac :( boje sie ze wlosy beda odrastac i ze na robie sobie niezlego bigosu :( lekarka powiedzial,mze moj problem jest 'tylko' kosmetyczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
dziewczynki rozumiem Was...ja mam taki jasny meszek na twarzy wydaje mi się że baaaardzo widoczny, no i gdzieniegdzie czarne twarde, cholerne włosy na brodzie, szyi, wąsiki...wybielam je ale na teczarne i tak nic nie działa :-( Być może nie zrozumiałam jakie macie te włoski, ale nie przejmujcie się tymi na rękach czy nogach...przecież wszyscy je ludzie je mają...ja na rękach mam takie dłuższe i nigdy w życiu nikt nawet nie popatrzył na moje ręce jakoś dziwnie,a nogi depiluję...ale strefa bikini...fakt masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxssssssss
no ale co z wlosami na biuscie,skoro kosmetyczka powiedziala,ze to problem kosmetyczny ? zrobic depilacje cukrować... ? boje sie ale nie widze innego sposobu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę pomóc
na biuście masz włoski wokół brodawek czy dużo więcej i na całej klatce piersiowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SPACJA dziewczynko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxssssss
chce pomóc- wokol brodawek czarne (ale nimi sie nie martwie bo jest ich niewiele tak z 5 na kazdej) tych jasnych dużo więcej i na całej klatce piersiowej:( i takie dluzsze tak z 1 cm:( boje sie,ze facet je ''wyczuje'' :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczkkkka
ja mam wloski na twarzy, ale jasne, pod nosem mam wasy, ktore ciagle musze usuwac, jednak boje sie, ze wloski na calej twarzy pociemnieja, mam tez ciemne wlosy na brzuchu pod pepkiem, pojawily sie tam niedawno, boje sie, ze bedzie jeszcze gorzej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enlil
Witam dziewczyny,wbrew temu co pisz\ecie sa faceci których rajcują owłosione dziewczyny.Nie uwazam tego za wade ale za urozmaicenie w sztampowym wyglądzie ogolonych kobiet.Chetnie poznam kobietkę z nadmiernym owłosieniem,mój mail:enlil@neostrada.pl Popzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owłosiówka
studencina> ja jako nastolatka wpadłam na pomysł zeby sobie ogolić Baczki tzn boczki obok ucha i regularnie musze chodzic do kosmetyczki na wosk bo pejsy mam jak facet, nic tylko się porąbac na kawałki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurka, czytam was i zaczynam sie powaznie zastanawiac nad soba... zawsze bylam mocno owlosiona, ale jakos dawalam rade z depilacjami, niestety od jakis dwoch lat pojawily sie wlosy na twarzy i duze baczki, wasik i baczki traktuje woskiem, ale problem w tym, ze jak wydepiluje baczki to to miejsce jest gladkie, a dalej i tak sa wloski, gdybym je chciala usunac - musialabym wydepilowac cale policzki, wiec po depilacji chodze w rozpuszczonych wlosach, dopoki tamte nie odrosna troszke.. eh.. ciezki zywot.. no i ja w was czytam, to juz chyba tez tylko posladkow nie depiluje, choc tez by sie przydalo... na szczescie moj chlopak sie z tego smieje, nie zawsze jestem przy nim wydepilowana na cacy, ale jemu to nie przeszkadza, choc lubi jak jestem gladka.. przynajmniej nie mam stresa, ze sie musze go wstydzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owłosiówka
ale tych wloskow na posladkach sie nie wstydzisz katia? tzn wiesz moj chlopak tez sie smieje ze sie wstydze i w ogole, ale to siedzi w mojej glowie i juz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez sie smial...ale dla mnie to bardzo drazliwy temat, normalnie sie pociachac..... dlaczego nas to psotyka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o mamamija
owlosiowka jak to zatrzymal Ci sie okres i nie masz go do dzis? jak dlugo go nie masz? co do niedoczynnosci tarczycy to nie ma na zwiazku z hirsutyzmem chyba Ci sie zbieglo znam wiele oson\b z niedoczynnoscia tarczycy i nie maja Hirsutyzmu jesli chcesz sie sprawdzic to idz do gina po skierowanie na badania hormonow -rowniez testosteron i bedziesz wiedziala ci i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,ja borykalam sie z tym ponad 10 lat.zadne leki nie pomoga.jedynie laser.naprawde warto.juz 3 lata mam spokój.super uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jesteśmy hurtownią Kosmetyków Profesjonalnych. Zaopatrujemy Gabinety kosmetyczne, Spa&Welnes oraz wiele szkół kosmetycznych w całej Polsce. Jesteśmy dystrybutorem wielu znanych i liczących się firm kosmetycznych m.in BIELENDA, AA PRESTIGE, PAYOT. DEPILEVE, BELNATUR, ACADEMIE, ZIAJA, NAILS COMPANY, SORAYA oraz Epilar System!!! Sprzęt Kosmetyczny firmy BAYLLASPA www.bayllaspa.eu Zamówiony towar dostajecie państwo w ciągu 48 h. Do każdego zamówienia dokladamy Gratisy w postaci Próbek, kapcie, ręczników, opasek itp Serdecznie Zapraszam do sklepu internetowego na stronie www.monimar.pl Monimar-hurtownia kosmetyczna tel/fax 032 42 39 920

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włoska D
Mam hirsutyzm.Wstępną diagnozą jest zła praca nadnerczy ale lekarz mówi, że raczej to tylko sprawa kosmetyczna a więc laser pójdę ..rodzicom sie szykuje wydatek rzędu 8-10 tysięcy, ale chce być w końcu normalna..Najśmieszniejesze jest to ze w przychodni refundowanej przez NFZ powiedzieli mi ze już taka moja uroda a jak poszłam prywatnie to od razu szybko wszytko bylo ;) oczywiście póżniej szereg badań w szpitalu.... Moje włoski nie są jeszcze takie tragiczne na piesiach nie widać szyja spoko bo depiluję a wąsik jak jest jeszcze maly to zostawiam ;) rece cale depiluje okolice intymne :O talny busz by był jakbym nie depilowala i oczywiscie okolice pępka . Polecam depilacje kremem veet naprawde nie widać i jest całkowita głądkość przez ok. 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine88
Nie sądziłam nigdy że aż tyle z Was ma ten problem co ja:( Myślałam że tylko ja jestem owłosiona jak @! Chyba czas wybrać się do lekarza.. jak miałam ok 7 lat mama prowadzała mnie do endokrynologa bo ciągle twierdziła że jestem za mała i coś jest ze mną nie tak, gdy wspomniała o moim owłosieniu już w tym WIEKU.. lekarz powiedział "TAK JUŻ MOJA URODA" a teraz jestem na niego wściekła bo mogłam temu zapobiec a te włosiska rosną i rosną... w miejscach gdzie normalnym kobietom zazwyczaj rośnie owłosienie ja go tam mam najmniej (tj. pachy, nogi) no ale za to moje plecy, kark, brzuch to przegięcie, ręce, o twarzy nie wspomnę.. te pekaesy śnią mi się po nocach:( Do tej pory nie miałam problemu w kontaktach z facetami, żaden nie narzekał bo TE miejsca zawsze gładziutkie jak pupcia bobaska:P Z niektórymi się śmiałam nawet że mam niezłe pekaesy:D Ale teraz gdy znalazłam tego jedynego księcia z bajki to się cholernie wstydzę.. mimo że on jest owłosiony od stóp do głów masakrycznym, grubym, długim, czarnym włosem:D Moje pytanie w tej sprawie: do kogo się zgłosić? Endokrynologa czy ginekologa najpierw? Ehh i pozdrawiam wszystkie owłosione babeczki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×