Odpowiedz na ten temat

maseczki do włosów z żółtek

• Smoczyca89 2006.04.22 [20:34]

• alexsia 2006.04.22 [20:36]
    no???? o coś chciałam zapytać i zapomniałam?
    Odp. są super

• Smoczyca89 2006.04.22 [20:37]
    wyszukalam jakies przepisy na maseczki z żółtka ale mam pytania: ta miksture daje sie na mokre, wilgotne, czy suche wlosy?? a jesli na mokre to czy wczesniej sie myje szamponem czy po splukaniu maseczki??

• jez jeza 2006.04.22 [20:39]
    mozesz nalozyc nawet na suche , obojetnie,bo włosy myjesz po zmyciu maseczki
  • alexsia 2006.04.22 [20:44]
    efekt bedze rewelacyjny pod warunkiem systematyczności tzn. raz w tygodniu przez kilka miesięcy a włoski są gęściejsze bardziej puszyste i miękkie - sprawdzone.

• kozica górska 2006.04.22 [22:00]
    a jak to sie robi? samo zołtko tak sie poprostu naklada i wciera? slyszalam o tym ale nigdy jeszcze nie stosowalam ale chyba musze bo strasznie mi wypadaja wlosy i sa takie zniszczonesmutas.gif

• poszukaj w google 2006.04.23 [00:37]

• smoczyca89 2006.04.23 [14:41]
    ok, wlosy po tych żółtkach są miękkie, puszyste...itd. ale czy są, a przynajmniej czy wyglądają na mniej zniszczone i suche?? bo mi głównie o to chodzi. ja często prostuje i mam nadzieje że ta maseczka zapobiegnie upodobnianiu sie moich włosów do siana...no i fajnie zeby włosy błyszczały. znacie jakies inne przepisy na maseczki do włosów ZNISZCONYCH i MATOWYCH ??

• kobietaaa. 2006.04.23 [14:49]
    ja sobie dzis zrobilam i mam sztywne włosy po tym zóltku, ale przez to wydaje sie ze jest ich wiecej a o to mi chodzilousmiech.gif
    ma przetluszczajace sie wlosy.
  • smoczyca89 2006.04.23 [14:49]
    ja dałam dwa żółtka (mam włosy śreniej długości) i 2 łyzki oliwy z oliwek. można dodać sok z połówki cytryny, ale ja nie dodałam soku bo cytryna rozjaśnia włosy, więc nadaje się dla blondynek. mozna dodac też tak około 3 krople witaminy A. Maseczkę nałożyć na skórę głowy i włosy, owinąć głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłukac włosy wodą( DOKŁADNIE !! )

• kobietaaa. 2006.04.23 [14:50]
    u mnie zolto nie podzialalo nawilzajaco, wrecz odwrotnie
  • kobietaaa. 2006.04.23 [14:51]
    ja samym zoltkiem smarowalam..
  • smoczyca89 2006.04.23 [14:54]
    hmm..do włosów tłustych to mi się wydaje ze sie nie nadają te żółtka.. z resztą nie wiem.. bo mam suche

• smoczyca89 2006.04.23 [14:58]
    ja robiłam dopiero pierwszy raz.. a zatem żeby określić prawdziwy efekt musze wypróbować przynajmniej kilkanaście razy. wtedy się wypowiem co do skuteczności w związku z włosami SUCHYMI.
    mi początkowo tez wydawało się że zesztywniały mi włosy ale na drugi dzień są ok.
    Jak znacie jakies inne domowe maseczki dla zniszczonych włosów, jakies takie nabłyszczające..to piszcie!!

• smoczyca89 2006.04.23 [15:22]
    Płukanka mleczna
    Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka(czyli nie takiego sklepowego, ale wiejskiego-prosto od krowy-takiego w którym nie wybiera się tłuszczu(śmietanki).ja kupuję u \"bab\" na rynku)
    . Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnią wodą. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

• co do tej płukanki z mleka 2006.05.08 [17:11]
    co do tej płukanki z mleka, ja dalam wiecej lyzek i mialam tluste wlosy(szczegolnie bylo widac po wyprostowaniu, na loczkach wygladalo ok, bo takie blyszczace byly) zmywalam chyba 3 razy i nakladalam pachnaca pdzywke a wlosy tak mi zajezdzaly ze myslalam ze sie porzygam...fuuuuj, jak rzygi
  • polecam... 2006.05.27 [17:22]
    u mnie widac efekty po tych zoltkach, kolezanki zauwazyly ze wlosy mi sie blyszcza smiech.gif
  • anka011 2006.05.28 [07:06]
    Ostatnio znalazlam przepis na maseczke: 1 zoltko, 2 lyzki cieplej wody i lyzka nafty kosmetycznej. Podobno rewelacja, ale dopiero dzis bede testowac wiec efekt zobacze za pare godzinusmiech.gif A i chyba proporcje musze podwoic bo mam dlugie wlosy...

• niebieskoookaa22 2006.05.28 [10:31]
    o ja taką robiłam! ale w ogóle nie chciało mi się połączyc to żółtko z naftą... pływało to tak osobno trochę...

zrobiłam tak tylko raz, więc nei moge mówic o rezultatachusmiech.gif

następnym razem nałożyłam samą naftęjezyk.gif
  • anka011 2006.05.29 [09:54]
    niebieskoooka...a mi sie udalousmiech.gif Nie wiem jak ty to robilas, ale ja widelcem to wszystko roztrzepalam w miseczce i elegancko sie polaczylousmiech.gif A efekt jest suuuperusmiech.gif Wloski sa miekkie, lsniace i sprezyste.Tylko trzeba pare razy potem umyc glowe (w moim wypadku 3) bo ciezko to schodzi.A potem jeszcze odrobine odzywki takiej ktorej uzywacie na codzien, ale tylko tyle aby bezbolesnie rozczesac wloski.Nie wiem jak zapach (niektorym sie nie podoba), bo chwilowo mam okrutny katar ktory pozbawil mnie wechu. A i wloski wcale sie nie przetluszczaja szybciej (czego sie balam)
    Pozdrawiam

• musiq 2006.05.29 [10:14]
    A ja szukam też czegoś skutecznego naturalnego. Mam szybko przetłuszczające się włosy... smutas.gif Najchętniej myłabym je 2 razy dziennie ale nie da rady smutas.gif Próbowałam maseczki z drożdży, żółtka, olejku rycynowego i nafty, ale jakoś niespecjalnie podziałała. Może spróbuję żółtko z rycyną? i z cytryną, bo blondynką jestem usmiech.gif I zapuszczam włosy więc chcę żeby szybko rosły i były lśniące i miękkie....ehhh smiech.gif

jakos leci...
  • smoczyca89 2006.05.29 [17:41]
    musiq!
    wydaje mi sie ze uzywalas nieodpowiednich maseczek do twojego rodzaju wloso, ale nie jestem ekspertem wiec to tylko moje przypuszczenie. bo zoltka, olej itd. sa dla wlosow suchych raczej.
    Kolezanka mojej kolezanki ma bardzo przetluszczajace sie wlosy, myje codziennie ale dla niej to i tak rzadko. Fryzjerka poradzila jej...nie myc wlosow przez tydzien!! - zeby wszystko sie unormowalo. (chyba nie moglaby z domu wychodzic...ale coz...) Ja sama zauwazylam ze odkad zaczelam troche rzadziej myc wlosy, wcale nie mam juz tlusciejszych niz wczesniej bym miala-ale wiadomo ze ten efekt nie od razu.
    tak naprawde uzywanie tych wszystkich sztucznych kosmetykow: szamponow, odzywek, balsamow, ktore maja dawac niewiadomo jakie rezultaty...-prawda-widoczne sa efekty, ale dluzsze stosowanie powoduje przetluszczanie sie wlosow. Ja chyba zaczne uzywac jakichs szamponow dla dzieci bo moze nie niszcza tak tą chemią jak inne \"specjaly\"

• smoczyca89 2006.05.29 [17:48]
    http://www.portretkobiety.pl/a/9/pielegnacja- wlosow/
    tutaj sa domowe sposoby pilegnacji wlosow usmiech.gif

• musiq 2006.05.29 [22:21]
    Hey Smoczyco! Muszę rozważyć Twoją propozycję, choć przeraża mnie wizja nie mycia włosów przez tydzień! nie mogłabym ich dotknąć chyba... fuj jezyk.gif Ale wiesz, czytałam gdzieś że właśnie takie maseczki dobrze robią włosom przetłuszczjącym, bo przywracają właśnie równowage skóry i zmniejszają przetłuszczanie... Co prawda u mnie nie pomogło jezyk.gif Zresztą różnie u mnie bywało, bo gdy miałam krótkie włosy to mi się mniej przetłuszczały (używałam wtedy dużo różnych pianek i żeli itd) Poza tym mam taki problem, że na wietrze włosy sklejają mi się w staki smutas.gif po rozczesaniu znów są ładne, ale nie zawsze o tym pamiętam i nie mam grzebienia przy sobie... Nie wiem co na to poradzić - ot taka moja uroda jezyk.gif

jakos leci...
  • smoczyca89 2006.05.31 [19:18]
    Musiq!!
    no wiec widocznie sie pomylilam z tym ze zoltka sa nieodpowiednie dla wlosow przetluszczajacych sie...przepraszam ale to byly moje przypuszczenia.
    ja w sumie po pierwszym razie zaastosowania maseczki nie widzialam efektow ale jakis czas juz stosuje co 1-2 tygodnie (postaram sie co tydzien) i chyba widze poprawe. ja mam strasznie zniszczone, wysuszone wlosy bo prostuje a po zrobieniu maseczki blyszcza mi sie-tak stwierdzila kolezanka ktora nie wiedziala jaki jest powod zmiany wygladu moich wlosow
    jesli nie masz tak przesuszonych wlosow jak ja, to podejrzewam ze dla tego moze tak bardzo nie widac efektow. Sprobuj stosowac regularnie, jesli jestes blondynka daj cytryne(bo to ona dodaje blasku). Moze cos to da.

• na mokre czy suche wlosy 2006.05.31 [19:20]
    ale ta maseczke naklada sie na suche, wilgotne czy mokre wlosy. i kiedy sie daje szampon??????
  • anka011 2006.06.02 [15:30]
    Jezeli chodzi o ta maseczke z nafty, zoltka i wody to nakladasz ja na suche wlosy (od cebulek az po same konce usmiech.gif nawet w skore glowy trzeba troche wetrzec). Po 20 minutach trzymania na wloskach pod jakas folia zmywasz szamponem (i to najtrudniejszy moment calej operacji bo trzeba kilka razy). A na koniec wcierasz odrobine odzywki zeby jakos rozczesac wloskiusmiech.gif

• najlepiej.... 2006.06.13 [10:46]
    ....chyba nalozyc na takie wilgotne wlosy.. hmm ;]
  • jakSieNalozyNaCalkiemSuche... 2006.06.24 [21:40]
    .. to wydaje mi sie ze wlosy sa gorsze.
  • ***Oliwia*** 2006.06.25 [20:34]
    To raczej nie ma większego znaczenia czy nakładamy maseczkę na mokre, czy suche włosy.
    Ja wolę nakładać na suche włosy, wtedy mniej mi tej maseczki wypływa spod foliijezyk.gif
    Stosuję maseczkę z żółtka, nafty kosmetycznej, soku z połowy cytryny i oleju rycynowego. Taką miksture trzymam na głowie 3 h.
    Chodzę po domu w turbanie z folii i ręcznikasmiech.gifkwiatek.gif

— Co w dzisiejszych czasach robi praktyczna blondynka? — Ubiera się na kredyt, a rozbiera za gotówkę!

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej