Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość Postaram się pomóc

Czytam od dłuższego te forum .Dużo jest tu błędnych odp.Jeśli masz pytanie doty.antykoncepcji,płodności,ciązy,porodu pisz.Chętnie odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
brazowe zamiast okresu i kilka dni po okresie co moga oznaczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Czy wcześniej już miałaś takie plamienie oraz czy bierzesz pigułki??? oraz jak ługo mieisączkujesz.Na podstawie tych pytań będe mogla dać konkretną odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee...tam
jaki jest sposob na pozbycie sie 2 tygodniowej ciazy...pewnie nie dostanre odpowiedzi ale chcialabym wiedziec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Niestety nie pomoge.To nie leży w mojej etyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eee...tam
to moze odpowiesz czy podwyzszona temperatura moze byc objawem ciązy i po jakim czasie od zapłodnienia wystepuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Podstawową temperaturę ciała mierzy się rano przed wstaniem z łóżka w jamie ustnej, w odbycie lub w pochwie po co najmniej 6 godzinnym odpoczynku nocnym. Ponadto należy wykluczyć choroby przebiegające z podwyższeniem temperatury. Podstawowa temperatura ciała jest w fazie wzrostowej o 0,5°C niższa, zwykle poniżej 37°C niż w fazie wydzielniczej, w której jest zwykle powyżej 37°C. W przypadku cyklu 28 dni skok temperatury, związany z działaniem progesteronu, o 0,5°C następuje zwykle 13-14 dnia cyklu tj około 1 dnia po owulacji. W przypadku kiedy dojdzie do zapłodnienia i rozwija się ciąża podwyższona temperatura ciała utrzymuje się nadal powyżej 37°C przez co najmniej 16 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy globulki patentex+ prezerwatywa sa dobrym zabezpieczeniem przed ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest jakas roznica czym sie zapija tabletki anty (nie mowie tu o piwie czy innych %) chodzi mi woda ,sok.herbata.... ??????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
kkk55---- Globulka z połączeniu z prezerwatywą daje dużą skuteczność(nie radziłabym urzywać samej globulki!).Ale pamiętaj o tym że glubulke wkładamy do pochwy 15 minut przed stosunkiem,bardzo mocno się pieni oraz może uczulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
americanos-----Najlepiej tabletki (nie tylko antyk.)wchłaniają się jak popijemy woda.Ale soki i herbata napewno nam nie zaszkodzą.Odradzam natomiast napoi gazowanych i procentowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akszea
Novynette - nie wiem czy działają ?? mam pytanie zaczęłam brac tabletki novynette (dziś była 6 tab.) i mam wątpliwości niestety czy działają już ponieważ czasami dzień przed okresem wcześniej miałam plamienie to zapytałam gin. czy wziąśc tę tabl. w plamienie czy na następny dzień jak pojawi się okres, powiedziała że w okres,więc tak zrobiłam( a przynajmniej tak mi się wydaje) bo na nast. dzień po plamieniu wzięłam pierwszą tabletkę ok godz.16 i nie było zbyt dużo krwi - niby okres w ciągu dnia ale nie do końca a na następny dzień już w ogóle żadnego krwawienia:/ tylko wczoraj polało mi się odrobine jakiegoś zabrązowionego śluzu a moje obawy są ponieważ np. przed ostatnim okresem( w którym jeszcze nie brałam tabl) 3 tyg wcześniej były ze 3-4 dni lekkiego plamienia, dlatego już nie wiem i jestem zamotana czy to był teraz okres czy nie gdy wzięłam pierwszą tabl. czy działają czy nie, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie którego dnia zaczynam brac tabl - bo niektórzy twierdzą ze nie-bierze się je pierwszego dnia okr. żeby go nie rozregulowac a niektórzy że ważne - no w końcu w ulotce jest nbapisane że gdyby się wzięło np 5dnia to trzeba dodatkowo zabezpieczac się itp. także już nie wiem czy działają czy nie:/ ???????? sorry jak troche zamotałam ale to ważne i z góry dzięki za odpowiedzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Sama troszke się w Twoim pytaniu zamotałam ale postaram się pomóc :) Pierwszą tabletke zawsze bieżemy 1 dnia krwawienia.Potem po 21-dniach brania pigułkek robimy 7 dniową przerwe i znów bieżemy pigułke nawet jeśli nie wystąpi krwawienie! nasz organizm musi przyzwyczaić się do dawek hormonów i zdarza się że przez pierwsze 3-4 op.nasz okres będzie zupełny inny.Tzn możesz cały czas krwawić lub mieć plamienia,możesz np krwaić przez tydzień a potem pare dniowa przerwa i znów krwawnienie.Jeśli po 3-4 op.okres nie będzie regularny radze zmienić pigułki na inne gdyż moga być źle dobrane.A i jeszcze jedno od samego początku przy braniu pigułek jesteś chroniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akszea
dzięki za pomoc:) tylko zapomniałam dodac że to moje pierwsze opakowania dlatego mam wątpliwości bo teoretycznie wiem że działają od pierwszej tabl. i po opakowaniu 7dni przerwy ,nast. opakowanie itp. ale zastanawia mnie to czy właśnie to na pewno był okres jak wzięłam pierwszą tabletke bo już następnego dnia nie było żadnego krwawienia ,dodam że trochę bolą mnie piersi - tak jak przed okresem czy w trakcie, no ale także słyszałam że podczas brania pigułek także mogą trochę bolec no i już zgłupiałam czy napewno w odpowiedni dzień wzięłam pierwszą tabletkę jak następnego dnia okresu nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akszea
pierwsze opakowaniE - zauważyłam że przez przypadek napisało się pierwsze opakowania a ma byc pierwsze opakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
Często się na początku zdarza że okres zanika jeśli dopiero co zaczynamy brac pigułki.To napewno się unormuje.To Twoje 1 op.więc masz prawo mieć rózne dolegliwości np bóle głowy,bóle piersi,ciągłe plamienie.Tak organizm reaguje na hormony.Jeśli po 3 mieisęcach nadal będziesz miała takie objawy idź do lekarza i powiedź o tym.A lekarz napewno wtedy zmieni pigułki.Teraz póki co nie masz powodów do niepokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghf
czy cykl moze trwac 45 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedgf
mam 20 lat okres mam od 6 lat.Jednak nadal jest on bardzo nieregularny.Przeważnie krwawienie występuje co 38-40 dni.Dzisiaj jest 42 dzień. Dnia 36 kochałam sie z moim narzeczonym bez zabezpieczenia oczywiście nie doszło do wytrysku w środku jednak mam obawy. nie 1 raz mi sie tak spóźnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
ghf---Średni cykl wynośi 28 dni.Najczęsciej kobity miewają 27 do 30.Cykle krótsze niż 26 dni i dłużesz niż 32 budza niepokój dlatego też namawiam na konsultacje u lekrza. gedgf----Twój okres może być z różnych przyczyn nieregularny-stres,brak snu,przeziebienie.Jednak to za długo trwa.Twoje cykle też są długie dflatego tak naprawde nie można przewidzieć kiedy może nastąpić u ciebie owulacja.Dlatego warto wybrac się na szczegułowe badania i konstulacje u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konvalia
jaki sluz oznaka ciazy? ciagnacy czy lepki>? hęęę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konvalia
biore tabletki.. ale jakos sie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie boje...do konca.... jakos tak dziwnie sie czuje...zeby ..jakis opór mam....boje sie zeby nie byc w ciazy wiem ze to absurdalne...no ale jak pozbyc sie strachu?????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konvalia
nie wiem.. ja ostatnio do konca poszalalm... ale @pozniej byl.. wiec? co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała blondynka
a czy wie moze ktos jakich hormonow uzywa sie do przytycia ? z gory dziekuje za odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
konvalia,americanos----- Przy pigułkach jesteście dobrze chronione. Więc nie ma co się obawiać.Jeśli paralirzuje was strach to może nie ejsteście jeszcze gotowe na współrzycie??? konvalia----w ciązy występują biale upławy,są rzadkie i możesz mieć uczucie że jest Tobie ciągle mokro.Mając śluz nie znaczy że jest to ciąża może też być to zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konvalia
jestem gotowa... tyle, ze chcialaby skonczyc studia (w tym roku) a za rok to juz bedziemy mieszkac razem...dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pastuszek
czy majac grzybice mozna zajsc w ciaze? Boslyszalam ze ph uniemozliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
hej, bralam antybiotyk klabax- 7 dni, jak zalecil mi lekarz. biore caly czas cerazette, chcilabym sie dowiedziec czy po tym antybiotyku musze sie dodatkowo zabezpieczac? jesli tak to jak dlugo? tylko w trakcie przyjmowania antybiotyku czy jeszcze 7 dni po kuracji? prosze o odp. ps dodam ze w ulotce klabax-u jest napisane ze nie wplywa on na dzialanie pigulek zawierajacych etynyloestradiol i progesteron, ale nie wiem czy dotyczy to rowniez cerazette

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
pastuszek----Mając grzybice pochwy można zajsc w ciąże ale ejst to bardzo szkodliwe dla płodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
hej hej---- Biorąc antybiotyk to znak że nas się organizm broni,w tym czasie chłonnośc piguek może być mniejsza.Dlatego ja zawsze radze by w czasie kuracji antybiotykami oraz 7 dni po zakończeniu dodatkowo się zabezpieczać np prezerwatywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×