Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

powinnaś. moja znajoma zmieniala tabletki, bo były za słabe i własnie miała plamienia, lekarz jej wtedy powiedział zeby skonczyla to opakowanie ktore bierze i potem zaczela inne tabsy i zeby sie nie martwila bo jest nadal zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joguś
dzieki wielkie! uspokoiłas mnie . w czwartek sie wybiore do lekarza, neich mi zmieni tabletki :) dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monotonna110
mam pytanie: czy jeżeli moje cykle trwają średnio 30 dni a współżyłam z moich chłopakiem 3 dni po okresie, to czy mogłam zajść w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
hm...ja kochalam sie w 11dc a cykle mam 28 dniowe, zastanawiam sie czy moglam zajsc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy niezabezpieczony stosunek moze skonczyc sie ciążą. plemniki mogą zyc w Twoim ciele nawet 7 dni czekajac na jajeczko, owu masz pewnie w okolicach 16 dnia cyklu no ale róznie bywa. szczególnie ze 3 dni PO okresie czylii pewnie 7-8 dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
7 dni zyja? no cos Ty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zawsze, ale plemniki zdrowego mężczyzny w dobrych warunkach mogą tyle wytrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
ja czytalam, ze 3 dni to max...miesiaczki mam 7 dniowe, myslisz, ze moge miec owulacje ok 11dnia cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
moniak to do Ciebie pytanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy cyklach 28 dniowych to owu ok 14 dnia, wiec nawet jak życ będą (plemniki) tylko 3 dni to moze byc nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafa
istnieją inne metody oprócz ginekologa i testu ciazowego zeby sprawdzic czy jest sie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
coz...poczekam i zobacze co z tego wyniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gafa- mozna obserwować objawy, ale one dopiero w bardziej zaawansowanej ciąży sie pojawiaja w wiekszości. innego rozwiązania nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aloha wam
swoja droga bola mnie troche jajniki-zwlaszcza prawy co moze byc oznaka jajeczkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gafa
dzięki. chyba muszę się przejść po test do apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) Super ze znalazl sie tu taki ktos, kto wie jak odpowiedziec na nasze pytania :) Od jakis 15 dni biore Cilest - moje pierwsze tabletki anty, zastanawiam sie czy jestem dobrze zabezpieczona skoro moja pani doktor nie robila mi zadnych badan przy ich przepisaniu, oprocz zwyklego ginekologicznego?? poza tym dodam ze biore betadine i jestem ciekawa czy nie zmniejszaja one dzialania tabletek albo czegos w tym rodzaju?? wiem ze to moze glupie pytanie, ale mam watpliwosci .. zreszta sama Pani wie jak to jest. i jeszcze jedno (prznajmniej narazie) czy uwaza Pani ze to dobry pomysl zeby juz po 2 listku zrobic przerwe? interesuje mnie glownie jak to wplynie na moj organizm?? zazywanie tabletek uwazam za bez sensu, gdyz wyjezdzam na studia poza miejsce zamieszkania i bez mojego narzeczonego wiec wiadomo. Dziekuje z gory za odpowiedz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna co nic nie wie
Czy jak zaczynam brac pierwsze opakowanie tabletek anty w moim zyciu i biorę je regularnie, nawet bardzo regularnie o tej samej godzinie codziennie, to czy jestem w pełni bezpieczna tak jak osoba która je bierze ileś tam lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna co nic nie wie
no to jak?? jak mi wypadają "dni płodne" tak normalnie bez pigułek czyli ok 14 tabletki to lepiej się nie kochac? wiem ze jak sie bierze tabletki to nie dochodzi do owulacji ale tak na wszelki wypadek pytam :P niby takie dwie metody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalajla
czesc:) pisze tu z ogromna nadzieja ze wreszcie ktos mi cos powie na temat mojego problemu i odpowie na moje pytania...bylam juz u ginekologa, ale wydarl sie na mnie i nie moglam sie nic od niego dowiedziec , dostalam jedynie leki-progesteron w zastrzykach.nie mam okresu juz prawie dwa lata przez odchudzanie, schudlam 16 kg w ciagu kilku miesiecy,od tej pory nie mam okresu,dostalam te leki ale boje sie je brac powniewaz nie chce znow byc gruba:((wiem ze jestm nienormalna, ale to jest dla mnie straszne...ma w zwiazku z tym pytanie do osoby ktora tu tak wiele pomaga, a takze prosze jezeli ktos mial podobny przypadek o podpowiedzenie co mam robic i czy duzo przytyje:((strasznie sie tego boje...dodam ze dostalam 12 zastrzykow na 6 dni, po 2 dziennie i mialam czekac 2 tyg na powrot okresu, ale ich nie wzielam, leza u mnie juz miesiac...z gory dziekuje za odp.(dodam ze mam 18 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
bryczanka----- Poziom hormonów najlepiej zrobić w tedy kiedy endokrynolog wyznaczy odpowiedni dzień w cyklu.Po ciązy trzeba dużo czasu na przywrucenie organizmu do stanu przed ciąża więc troche może to potrwać. Nadmierne owłosienie to tzw hirsutyzm dlatego też mam pytanie czy miałaś robione badanie testosteronu i DHEA-s ? Najlepszym lekiem jaki jest na zwalczanie owlosienia to SPIRONAL stosuje się go zazwyczaj 2 razy dziennie,na efekty nie trzeba długo czekać.Poczujesz się po nim napewno lepiej psychicznie gdyż na początku włoski będa stawały się jaśniejsze,potem delikatne i będa odpadały.Poprawi się też cera.To jest lek na recepte. Ja bym odradzała depilacje woskiem w czasie ciązy czy to w domu czy u kosmetyczki.Ból podczas depilacji powoduje stres który przyszła mama powina uniknąć.Natomiast rozgrzany wosk działa drażniąco na ścianki naczyń krwionośnych i moze spowodować że trwale się rozszerzą. anuska_2221------Często mlode kobiety mają jak to określiłaś ,,schizy" .Boją się ciązy z różnych powodów.Jeśli sie odowiednio zabezpieczasz,dużo rozmawiasz na ten temat z partnerem to powinno być lepiej.Gdybyś była w ciązy lekarz napewno by ją wykrył.Powiedź mi tylko czy towarzyszą Tobie bóle podbrzusza? americanos---- Kochanie rozumiem Twoje obawy.To jest naturalne dzialanie Twojego organizmu na wiadomośc o ewentualnej wpadce.Porozmawiaj ze swoim partnerem myśle że jak będziesz miała oparcje w nim napewno przez to przejdziesz.Wiele kobiet ma tak że mimo antykoncepcji(pigułki)boi się pełnego stosunku lub stosunku bez dodatkowej ochrony w postacji gumki.Najwazniejsze żebyś się nie zmuszała.Może z czasem Twoja obawa ucieknie.Ręcze że ejsteś przy pigułkach dobrze chroniona. ola2------Niestety ale przy wzw b nie wolno przyjmowac pigułek.Plastry chodź zawierają hormony nie uszkadzają wątroby.Jesli nie chcesz spirali to w Twoim przypadku pomyśl o kremach,piankach lub globulkach dopochwowych połączonych z prezerwatywą.Wszystkie są bez recepty. alusinka----Radziłabym najpierw wyleczyć mięsniaki gdyż moga prowadzić do nie donoszenia ciąży. Mięśniaki macicy są najczęściej występującymi guzami łagodnymi u kobiet w okresie dojrzałości płciowej. Często zdarza się, że mięśniaki są przypadkowo wykrywane podczas profilaktycznego badania ginekologicznego bo poporstu wiele z nas może ich nie czuć że je ma(każda kobieta raz w roku powinna być zbadana przez ginekologa), a najczęściej podczas badania ultrasonograficznego narządu rodnego.Mięśniaków nie powodujących dolegliwości nie leczy się, jedynie obserwuje w odstępach 3-6-miesięcznych. Mięśniaki macicy mogą być jednak przyczyną różnych dolegliwości, np.: nieregularne krwawienia i plamienia z narządu rodnego, obfite i długie miesiączki, bóle w podbrzuszu i okolicy krzyżowej, objawy uciskowe na narządy sąsiednie, problemy z prawidłowym oddawaniem moczu i stolca. W takich przypadkach lekarz może zaproponować leczenie operacyjne, polegające na wyłuszczeniu samych mięśniaków lub usunięciu całej macicy(oczywiśćie jeśli kobieta nie chce mieć dzieci). Rodzaj operacji zależy od umiejscowienia, liczby i wielkości mięśniaków, wieku pacjentki, chęci zachowania płodności. Alternatywą jest leczenie hormonalne. Ostatnio z dużym powodzeniem w leczeniu zachowawczym mięśniaków stosuje się tzw. analogi gonadoliberyn, jednak jest to leczenie kosztowne. plamienia----radziłabym powtórzyć test.Często nasz organizm tak reaguje na stres,odchudzanie itd(stąd ten ,,dziwny" okres) Tylko badanie ginekologiczne może stwierdzić czy jesteś w ciazy(często zdarza się że kobieta jest w ciązy a ma skąpe miesiączki,plamienia i tak moze trwać do 3 miesiąca.Może być w ciązy a nie wiedząc o tym) Ja jednak uważam że nie jesteś w ciązy.Ale tak jak mówie konsultacja z lekarzem potrwierdzi lub wykluczy ciąże niepewna...----- Mimo że członek nie byl w pochwie jest taka możliwość że dojdzie do zapłodnienia npo poprzez przeniesienie przez palce,odzież.Przy nieregularnych miesiączkach cięzko określić dni płodne i bezpłodne.Jednak prosze podaj mi co ile masz miesiączke. aneta71----Radziłabym przyjąc 1 tabletke wtedy będzie to wygodna dla Ciebie w forma(nie pogubisz się w braniu) Już 1 tabletka daje działanie ,z każdym dniem Twoje krwawienie będzie mniejsze.Przejdzie w plamienie a potem w normalny śluz mohorek----ciesze się że wszystko wporzadku :) Jeśli bieżesz pigułki nie muśisz się dodatkowo zabezp. joguś----- Te plamienia w śr.opakowania są naturalnym objawem na początku brania tabletek.Jednak u Ciebie one były za dlugo bo aż do 5 op.Jeśli w czasie tej przerwy nie dostaniesz(mozesz nawet dostać w ostatni dzień)radze wybrac się do ginekologa w celu zmienienia tabletek na inne gdyż moga byc źle dobrane.Jednym słowem moga być za słabe. ktoś444----Penis już na początku wytwarza płyn w którym mogą znajdowac się drobne ilośc plemników.Jeśli nie mialy stycznośc z pochwą to wszystko jest wporządku(to jest mało prawdopod.ale jednak możliwosc taka jest0a co do gumki to jeśli została nie naruszona nie ma czym się martwić yoana87----Dobrze zrobiłaś że wziełaś następną pigułke.Jednak radziłabym dodatkowo sie zabezpieczyć kefirek---- Dziękuje za miłe słowa :) jeśli bedziesz miala pytaniaa-pytaj :) roletka84----Skoro doszło do takiej sytuacji prosze w czwartek przyjąć tabletke ale w tym czasie radziłabym się dodatkowo zabezpieczyć w postacji gumki. deser satino---- Przez ten czas (do wymiotów)tabletka napewno się wchłoneła.Możesz dodatjkowo sie zabezp.(dla własnego psychicznego spokoju)jednak ja nie widze potrzeby lalka11111----Jak długi masz cykl???? Licząc polowe cyklu(dajmy na to 28dniowego)zaczynają się dni płodne.Jest możliwosc zajscia w ciąze ale tak jak psizesz nie było finału w pochwie tak więc prosze się narazie nie stresować. Bywa i tak, że piersi bolą także w pierwszej połowie cyklu. Najczęstszą przyczyną bólów piersi są zaburzenia gospodarki hormonalnej.Piersi stają się bardziej bolesne w drugiej połowie cyklu. Zmienia się ich struktura - są napięte, guzkowate i twarde, a same brodawki obrzmiałe. Ich bolesność wzrasta przy wykonywaniu szybkich i gwałtownych ruchów. Te dolegliwości spowodowane są gromadzeniem się wody w tkance gruczołowej i znikają wraz z pojawieniem się krwawienia monotonna110---- Jak długo trwa u Ciebie okres? najczęsciej okres płodny występuje 3-4 dni po okresie.Tak więc jest możliwosc ciąży (najlepsza płodnosc występuje 6-7 dniu po okresie) alohawam----Długość życia plemnika zależy od odczynu środowiska i temperatury otoczenia. W środowisku zasadowym żyje dłużej niż w kwaśnym. W pochwie jest środowisko kwaśne i plemnik żyje tu do 2 godzin. W szyjce macicy jest środowisko zasadowe i tu życie plemnika wynosi 48 godzin, w jamie macicy do 25 godzin, a w jajowodzie do 48 godzin. Poza organizmem plemnik żyje do 18 godzin w temperaturze 37 stopni Celsjusza, a w temperaturze 20 stopni jego żywotność wzrasta do 70 godzin. gafa----Możesz zrobić badanie BETA HCG jest to badanie potwierdzajace obecnosc hormonu ciazowego w krwi, mozna je zrobic w labolatorium, kosztuje miedzy 20-30 zl i wynik jest mniej wiecej po okolo 1-2 h. To jest test z krwi, ktory najszybciej wykrywa ciaze i jest najbardziej pewny cikawusia---- Cilest są dobrymi tabletkami,często polecam je młodym kobitka :) jesteś już od 1 dnia chroniona.Aczkolwiek ja często radze kobietą by przy 1 op.stosowali dodatkową antyk.Niestety często ginekolodzy przepisują tabletki swoim pacienta tylko po zwykłym badaniu ginekologicznym które tak naprawde stwierdza tyle co nic! betadine możesz brac spokojnie.Uważam że jeśli nie bedziesz miała współrzycia(Twojego chłopaka nie bedzie :)) to nie ma co faszerwoać się tabletkami i pomyślec o innym ewentualnie zabezp. Jeśli masz pytania to pytaj :) napewno nie sa one głupie :) taka jedna co nic nie wie----- Nie ma znaczenia jak długo przyjmujesz tabletki gdyż od samego początku jesteś chroniona.Nie muśisz stosowac swojej drugiej metody :) bo nie ma owulacji :) tak wiec nie ma czego liczyć. kalajla---- 16 kg w ciągu miesiąca to bardzo niezbezpieczne! Możesz byc chuda a się tak nie katować.Jeśli nie bedziesz przyjmowała zastrzyków okres Tobie szybko nie przyjdzie.Daj sobie pomóc chociaż by na swój wiek.Pomyśl o zdrowiu.W innym wypadku nie jestem wstanie Tobie pomóc jeśli bedziesz się zapierała rękami i nogami na branie leków które przywrucą Tobie okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalajla
Chyba cos poplatalam 16 kg w ciagu kilu miesiecy...moze 9m-cy...Czyli po progesteronie sie tyje??Jak to z tym wszystkim jest??Mowi sie ze jesli przytyjesz od hormonow to ciezko jest to zrzucic...to prawda??BOJE SIE...bardzo;( Dziekuje Ci za odpowiedz, jestes kims kto sie naprawde zna , ma wiedze i potrafi podzielic sie tym co wie...jeszcze raz dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wpadam tu z informacjami o partii kobiet, poniewaz media jakos ją dyskryminuja poki co. Zastanowcie sie wiec, czy reprezentuje ona wasze intersy- w koncu kobiety stanowia 53 procent naszego spoleczenstwa. PK jest obecnie na progu wyborczym z poparciem 4-5%. oto postulaty - PK domaga sie: -opieki medycznej nad kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych) -przywrócenie funduszu alimentacyjnego -przyznanie nie jałmużny, ale godnych zasiłków wystarczających na wychowanie dziecka w ubogich rodzinach -zlikwidowanie domów dziecka na rzecz domów rodzinnych wyrównanie płac z mężczyznami -zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji -realna polityka prorodzinna -opieka nad samotnymi matkami -edukacja seksualna -refundacja środków antykoncepcyjnych i leczenia niepłodności możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny Politycy zmieniają się, odchodzą z rządu, a kwestia polepszenia warunków życia kobiet i ich praw zostaje niezmieniona. Dlatego uważam, że kobiety powinny założyć własną partię, bez względu na to czy mają lewicowe czy prawicowe poglądy. Kobiety, które są aktualnie w parlamencie nie reprezentują wystarczająco naszych interesów. Tkwiąc w sporach ideologicznych nie załatwimy nawet tego minimum spraw dotyczących nas wszystkich i najbardziej bezbronnych - dzieci. pozdrawiam i zapraszam na strone: http://partiakobiet.org.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
ale mogło dojsc nawet nie wprowadzane dio pochwy???czyli ze palec nie byl wkladany wogole....mogły tak plemniki przeskoczyc???tak mi powiedzial....i jeszcze powiedzial ze ciaza jest wykluczona....cio o tym sadzi Pani??mysli pani ze nie jestem ju w ciazy??zamierzam znoff zrobic test....bo boje sie ze sie pomylil:(wszyscy mi mowia ze tio nie mozliwe....on wlasnie uratowal moja ciotke przed Torbielami ten lekarz,wykryl je malutkie....boje sie....mam jush obsesje na punkcie ciazy:(patrze sie na brzuch....na piersi....na wszystko a jak cios mnie zaboli albo cios....tio jush wiem ze tio ciaza....chodze dio psychologa sie leczyc....a jeszcze jedno pytanko z tego wszystkiego dostalam rozwolnienia,czy tio moze byc objaw ciazy???blagam odp:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryczanka
O hirsutyzmie już się wiele naczytałam, i jestem przekonana o tym że mam ta przypadłość:( W 2004 roku miałam robione badania hormonalne: TSH-1,85mlU/L (czyli w normie), TESTOSTERON 1,62 nmol/l (czyli też w normie), PROLAKTYNA 463 mlU/l (czyli też w normie choć w górnej granicy), oraz DHEA-SO4- 342,53 ug% ( norma do 333,3 ug%,czyli podwyższona). Mam w związku z tym pytanie czy mozliwe jest by poziom tych hormonów znacznie się zwiększył przez ten okres 3 lat? Za co odpowiedzialne jest DHEA? Czy toże jednak zaszłam w ciąże może świadczyć że z tymi hormonami nie jest aż tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postram się pomóc
kalajka---- Przepraszam źle doczytałam.Schudłaś w ciagu kilku miesięcy 16 kg.Kochanie to będziesz przyjmowała progesteron nie znaczy że będziesz tyła.On ma Tobie pomóc wywołać miesiączke.Masz 18 lat i lepiej zrobić to już teraz nic później za kilka lat kiedy będziesz chciała mieć np dzieci.Wtedy to napewno może być za późno.Dlatego też zalecałabym zaaplikować zastrzyki i czekać na okres.A żeby nie przytyć stsosowac odpowiednią diete dla Twojego wieku oraz sport(mam na myśli tu zdrowe odżywianie a nie drakońskie diety czy też sport 24h) yonai**----kochanie radziłabym Tobie brac pigulki ich skutecznośc jest bardzo duża ,dla Ciebie byłoby to większy komfort psychiczny.Póki co masz schizy-będziesz inaczej cały czas dopatrwyała sie objawów ciąży.Przeciez tak nie można żyć.Rozwolnienie to nie jest objaw ciązy tylko ogromnego stresu lub zatrucia.Jeśli na palach znajdowało się nasienbie i było to blisko ujścia pochwy jest możliwosć zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalajla
dziękuje...jest pani świetna osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yonai**
dziekuje Pani za odpowiedz....jush niewiem cio mam robic:(jestem w takiej depresji....wszyscy staraja mi sie pomoc:(ale ja nie potrafie tego docenic i zrozumiec....ciagle mysle tylko o jednym ze jestem w ciazy i ze jush mama zmarnowana przyszlosc:(mam nadzieje ze gin sie nie pomylil....i ze mi powiedzial prawde czyli ze wyklucza ciaze....bo wyniki bety mam takie 55,75....ale tio powiedzial ze mialam poronienie:(nawet o tym nie wiedzialam:(dostawalam normalnej miesiaczki:(podobno zaczelo sie tio 7 czerwca....potem mialam okres 4 lipca a teraz 30....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się pomóc
bryczynka-----Hormony niestety często się zmieniają.Wcale nie znaczy że ma być źle.Dajmy na to że teraz masz podwyższony a za ok pół roku wynik może być dla Ciebie bardzo korzystny. DHEA----- jest urzywany często do zachamowania starzenia się ogranizmu czyli jednym słowem eliksir mlodośći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryczanka
Odnosnie jescze tego leku SPIRONAL-rozumiem że w ciąży nie można go stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×