Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 25-latka dość załamana...

Nadżerka elektrokoagulacja co mówią Wasi ginekolodzy?

Polecane posty

Gość 25-latka dość załamana...

Dziewczyny moj ginekolog od 6 miesiecy leczyl moja nadzerke zachowawczo, dzisiaj u niego bylam - powiedział ze mam cytologie gr II, zrobil mi kolposkopie i powiedzial ze to dory moment zeby wypalic te nadzerke :-O problem w tym, ze ja nie rodzilam ale kiedys chcialabym miec dzieci, powiedzialam mu o tym i ze slyszalam, ze zabieg powoduje blizny na szyjce macicy ale odparl, ze to tylko a przypadku elektrokonizacji (wycinania kawalka szyjki nozem elektrycznym) a nie elektrokoagulacji i ze to metoda bezpieczna i bez wplywu na pozniejsza ciaze ufam mojemu lekarzowi ale jesli ktoras z Was ma jakies doswiadczenia tym temacie - podzielcie sie wiedza bo nie wiem co robic, dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25-latka dość załamana...
podciagne bo moze pojawil sie ktos znajacy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszarda_P
Mój lekarz tłumaczył mi, że problem pojawić się może przy PORODZIE a nie przy zachodzeniu w ciąże i to tylko przy źle wykonanym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30 lat - po wypalance
Ryszarda dzięki! mam nadzieję, że mój zabieg wykonano prawidłowo i wbrew temu co piszą nie będę miała problemów ani z zajściem ani przy porodzie! stres mnie dziś dopadł z tego powodu! napewno pogadam o tym jeszcze z ginekologiem ...tylko, że co? już po zabiegu jestem więc czasu niecofnę :O no ale, mam nadzieję, że wszysto piękniusio się zagoi i żadnych ogromnych blizn nie będzie ...i potem już też żadnych problemów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam już tu
jak długo miałyście upławy po wypalaniu??? jestem prawie 6 tyg po zabiegu i wciąż mam jakieś upłąwy ...teraz zrobiły się takie żółte :( coś jest nie tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmaaaarrrrrttttuuchha
dziewczyny ja właśnie jestem przed zabiegie wypalania i strasznie się boje, no i 300 zł to chyba bardzo drogo, skoro tez zabiegi są dostępne w ramach NFZ qrcze nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!ja mialam nadzerke wypalana jeszcze bedac w liceum,zabieg raczej niezbyt przyjemny,dostalam miejscowe znieczulenie,ale i tak ciut bolalo i czulam dyskomfort,teraz po ciazy znow mam nadzerke IIpap i ginekolog kazal ja jak najszybciej wypalic gdyz zamrazanie nic nie pomoze,a leki ktore bralam tez nie byly skuteczne.Najgorsze jest to jak slysze ile to kosztuje,skoro pokrywa to NFZ to chyba nie powinno sie placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja dziś idę na wypalanie, dostałam skierowanie na 1 dzień do szpitala i nic za to nie place, oczywiscie poszlam najpierw na prywatna wizyte do orgynatora ginekologii w moim szpitalu, a on mi dal skierowanie. troche się boję bólu, mam nadzieje ze bedzie ok pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunia233
ja mam miec wymrazna , ale przeczytalam gdzies w sieci, ze jak nadzerka nie daje zadnych objawow (nie krwawi, nie ma powtarzajacych zapalen i uplawow)to nie trzeba jej wymrazac - co o tym myslicie ?? ja nie mam zadnych objawow gin ja poprostu stwierdzil i tyle, cytologie mam II.dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz to nie ty podejmujesz decyzje:) twoj gin zdecyduje czy jest potrzeba, u mnie najpierw jakis czas mowil ze jest tak mala ze nie nalezy ruszac. ale w koncu przyszedl czas, poza tym mam od zawsze uplawy. i po wypaleniu mam nadzieje ze sie skoncza. tzn juz mam mniejsze.pozdrawiam, aha i nie ma sensu wymrazac, bo po tym czesto powraca nadzerka, lepiej ja wypalic od razu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiajo
Czesc Dziewczyny. Mam 27 lat i jeszcze nie rodzilam. Mialam wypalanke 2 tygodnie temu. Do tej pory mam plamienia z malymi brazowymi drobinkami (strupki z rany), ale Doktor uprzedzala ze tak bedzie. Co drugi dzien stosuje globulki Albothyl. Sam zabieg nie byl przyjemny, ale bezbolesny. Po zabiegu przez ok 2 dni odczuwalam lekkie rwanie w pochwie przy poruszaniu sie - nie byl to jednak bol zwalajacy z nog, ale raczej maly skurcz. Mialam nadzerke II stopnia na calej dlugosci szyjki macicy i czeste zapalenia pochwy. Nadzerke wykryto u mnie ok 2 lata temu, ale dopiero teraz zdecydowalam sie na jej leczenie. Zabieg wykonalam prywatnie. Trwal ok 30 min i kosztowal 250 zl wraz ze znieczuleniem. Zabieg poprzedzony byl badaniem cytologicznym oraz leczeniem stanu zapalnego pochwy. Po zabiegu nie moge przez miesiac uprawiac sexu, brac kapieli jak dotychczas, by unikac moczenia rany ( jedynie prysznic) oraz za pomoca tabletek antykoncepcyjnych (ktore biore regularnie) mam przedluzyc sobie cykl by uniknac okresu przez 1 miesiac. Po zabiegu nie zauwazylam zadnych niepokojacych objawow i mam nadzieje ze wszystko ladnie sie goi. Za 2 tyg mam sie stawic na kontrole. Kolezankom, ktore boja sie tego zabiegu, szczerze mowie ze nie ma czego. Prosze dbajcie o swoje skarby :) by uniknac grozniejszych chorob niz sama nadzerka. Z utesknieniem czekam na zakonczenie leczenia ;) Pozdrawiam serdecznie Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bercia75
ja miałam wypalaną nadżerke i 15 lat niemoge zajsc w ciąże chociaz nieraz bardzo chciała.wiem ze to przez to bo wczesniej bylam w ciąży 3 razy rok po roku.a teraz nbiemoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczona23
u mnie małą nadżerkę wykryto kilka miesięcy temu, lekarz wykonal cytologie, przepisał antybiotyk (chyba na stan zapalny) i kazal przyjsc za 2 miesiące. Wrociłam po 3 zaraz po okresie i po przeczytaniu wyniku z cytologii "dwójka cytologiczna - czyli tylko stan zapalny" lekarz ku memu zaskoczeniu stwierdził "to co wypalamy nadżere?". Czytałam wczesniej o metodach leczenia ale wydawalo mi sie, ze bedzie to wizyta kontrolna i na ewentualny zabieg się umówimy. Nie wiem czy moge sie tym sugerować ale pan doktor to starszy człowiek więc pomyślałam sobie ze pewnie nie raz zabieg wykonywal i zna sie na rzeczy. Samemu wypalaniu w moim przypadku towarzyszył potworny ból, ale na szczęście nie trwało to zbyt długo (chyba około minuty) - pewnie dlatego ze nadżerka była niewielka, a jak lekarz stwierdził po zabiegu "koagulacja płytka". Po wypalaniu czułam się bardzo osłabiona, a zalecenia - 3 tygodnie bez współzycia i kąpieli na publicznych basenach i wizyta za 3 miesiące. Lekarz powiedział, że wystiąpią upławy a za jakies 3 tygodnie bedzie odrywał sie strup i nalezy obserwowac czy nie towarzyszy temu zbyt duzo krwi. Po zabiegu nie odczówam żadnego bólu ale zastanawiam sie ile te upławy będą sie utrzymywały bo powodują straszny dyskomfort. Pomimo straszliwego bólu ciesze sie ze juz po nadżerce i mam nadzieje, ze komplikacji z porodem kiedyś w przyszłości nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata79
Dzisiaj miałam elektrokoagulację. Bez znieczulenia, ból był ale do zniesienia (nieco podobny do porodowego choć w skali MINI). Cytologia II, w badaniu standardowym widzialna gołym okiem, duża (nie mieściła się w wzierniku). Po zabiegu czułam dziwne osłabienie. 150 zł w prywatnym gabinecie. Jestem mama dwulatka i mam nadzieję, że nie będzie problemów z kolejnymi ciążami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejko
miałam wypalankę 4 dni temu. jeszcze nie rodziłam, mam dopiero 20 lat :P bolało mnie dosyć mocno (myślę, że tym nie ma się co sugerować, bo każda z nas inaczej odczuwa ból), potem czułam się mocno osłabiona, ale zabieg trwał krótko i był darmowy :) moja ginekolog stwierdziła, że jest zwolenniczką radykalnego leczenia, i że jak raz mi wypali nadżerkę to już będę miała z tym spokój. Mam dosyć duże upławy o żółtawym zabarwieniu, a jak jest u Was? Słyszałam też, że po wypalaniu przez jakiś czas nie powinno się specjalnie wysilać. Czy Wasi ginekolodzy doradzali Wam coś w tej sprawie? ;> Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikusia123
Ja miałam wymrażaną jakiś rok temu. Zero bólu, trochę dziwne uczucie. Nie trzeba było żadnego znieczulenia, po wszystkim czułam się dobrze. Jedynym minusem jest to że przez jakiś miesiąc cieknie z ciebie woda jakbyś się odmrażała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elazeszczecina
wszystkie piszecie ze po okresie konieczne jest wypalanie nadzerki, a mi moj lekarz kazal specjalnie tuz przed zeby po okresie mi sie ladnie wygoilo i jutro wieczorem powinnam dostac okres i po poczytaniu waszych postow strasznie sie niepokoje co to bedzie skoro robi sie inaczej. Juz sama nie wiem, moze ktos ma jasna odpowiedz na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unseen
Cześć! Przed okresem czy po? - prawie na pewno PO, chodzi o to, żeby jak najwięcej czasu upłynęło od zabiegu do jakiejkolwiek styczności miejsca poddanego zabiegowi z czynnikami z zewnątrz (woda z mydłem, chlor z basenu, dotyk etc) jak również z wewnątrz czyli krwawienie. Wszystko po to, żeby było jak najwięcej czasu na gojenie. Co do bólu - moja pani gin słusznie zauważyła, że każda z nas ma inny próg bólu. Dla mnie uczucie podczas wypalania było nieprzyjemne, ale na tyle do zniesienia. Podczas wypalania, jeśli bardzo boli, zabieg można przerwać, chwilę odpocząć i kontynuować. Jeśli lekarz wam tego nie powie - warto wiedzieć. Jeśli ciężko wam wytrzymać - powiedzcie o tym w trakcie. Oczywiście im więcej przerw tym dłuższy jest zabieg w sumie. Ja wytrzymałam bez żadnej przerwy i siedziałam na fotelu może dwie minuty łącznie z przygotowaniem do zabiegu. Co do wyższości wymrażania nad wypalaniem - jest wiele sprzecznych opinii, nawet wśród specjalistów. W moim wypadku pani gin powiedziała, że na wymrażanie mam zbyt drobną szyjkę macicy - i w takich sytuacjach robi się wypalanie. A jeśli chodzi o czekanie na ciążę z usuwaniem nadżerki - byłam u dwóch różnych lekarzy. Pan ginekolog, lekarz starszej daty powiedział, żeby koniecznie czekać do ciąży bo mogą być problemy z zajściem w ciążę etc. Pani ginekolog powiedziała, że jasne, tylko to są sporadyczne przypadki, a takie podejście jest totalnie nieadekwatne do naszych czasów - kiedy kobiety nie rodzą już w wieku 18-20 lat (kiedyś normalnym było mieć w takim wieku męża, dom i dzieci) tylko dużo później. Niebezpieczne jest bieganie z nadżerką przez pięć lat do trzydziestki, tylko po to żeby czekać na ciążę. To chyba rozsądne podejście. Co do zakazów po usuwaniu - mi zakazali: seksu, kąpieli w wannie, pływania w basenie. Przez jeden miesiąc od zabiegu. I kontrola po najbliższej miesiączce. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Kobiety :) Mam pytanie, mialam wczoraj rano zabieg wypalania dysplazji szyjki macicy (3 stopnia). I tak leze sama w lozku i normalnie zwariuje z nudow.. Nabralam ochoty na lampke czerwonego wina - max 2 lampki :) Jak myslicie - moge? Nie krwawie, leze od wczoraj w lozku i generalnie czuje sie swietnie, oprocz tego, ze oczywiscie troche jeszcze czuje dyskomfort w brzuchu... Ale tylko nieznacznie. Bede wdzieczna za rade - czy moge sie napic winka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona90
co prawda mam już dziecko i po porodzie zrobiła mi się nadżerka ,jestem po wypalance i z tego co lekarz mi mówił to po tym zabiegu spokojnie można zajść w ciążę bez jakichkolwiek obaw o to czy będzie się bezpłodną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaks1988
2 tyg temu mialam.zabieg elektrokoagulacji, troche bolalo, takie klucie, jak najbardziej znosne. Na poczatku oszczedzalam sie, pozniej wymieniali mi okna, sprzatalam caly dom, mylam okna, zajmowalam sie 4 letnim synkiem, nosilam.zakupy. Krwawilam 2 tyg, czulam, ze jest cos nie tak, mimo iz bolu nie odczuwan. Wczoraj bylam na kontroli, oderwal mi sie caly strup. Mialam ponownie elektrokoagulacje, tym razem bolalo, lekarz przypalil krwawiace miejsca. Caly dzien bolal mnie brzuch. Teraz wciaz leze i tylko chodze. Zaszlam do Wc, a tu znowu krew ! Czy to normalne, czy znowu cos nie tak, chce mi sie wyc. Jak mozna przyspieszyc gojenie rany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzikowo84
A ja miałam elektrokoagulację zanim zaszłam w ciąże (listopad 2012), po 6 tyg kontrola, po której wszystko było ok i od razu staraliśmy sie o dzidziusia i bez problemu wszystko, bo w marcu 2013 juz byłam w ciąży:) nie bójcie sie jak lekarz fajny to wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jka miałam wymrazanie dwa razy i urodziłam dwie córki, miałam rtez spiralkii sie udało.rzeczywiscie przy porodzie to "wyszło" bo miałam blizny na szyjce i potrzebowałam masazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam nadzerke usuwana laserem, ponoc to najmniej inwazyjna metoda. Nie bolalo, wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×