Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sall

Obiady, których nie trzeba gryźć

Polecane posty

Witajcie :) Mam problem i liczę na to, że tutaj uda mi się go rozwiązać. Z powodu aparatu ortodontycznego nie mogę jeść niczego, co trzeba gryźć przez przynajmniej 6 tygodni. Sam aparat nie byłby takim problemem, ale mam założone specjalne "kliny", które uniemożliwiają mi domknięcie szczęki, z związku z czym żadne zęby mi się nie stykają i jakiekolwiek gryzienie jest po prostu niewykonalne. Jogurty, kaszki, budynie i serki są jak najbardziej w porządku na śniadanie i kolacje, ale jakbym miała jeść przez cały ten czas obiad w takiej postaci chyba bym się popłakała :) Dlatego też baaardzo proszę o jakieś kompletne ciekawe przepisy zarówno na kremowe zupy (znalazłam już jeden przepis na krem z czerwonej fasoli) i jakieś "konkretniejsze" rzeczy, które można doprowadzić do papkowatej postaci. Potrafię zjeść np. puree z ziemniaków z rozgotowaną zmiażdżoną marchewką :D Będę bardzo wdzięczna za wszelkie propozycje, które urozmaicą ten ciężki czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gośka
Zupy kremy,kasza kuskus z sosem,kasza gryczana z sosem grzybowym,gotujesz kaszę na miękko, na patelni smażysz 2 cebule drobno pokrojone,gdy będą złociste dodajesz po trochu wody i dusisz,aż będą zupełnie miękkie,dodajesz kilka łyżek mielonych na proszek grzybów leśnych suszonych,doprawiasz,dodajesz kilka łyżek śmietany i zjadasz z kaszą,płatki ryżowe na mleku,budyń,ryż z mielonym mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdą zupę możesz doprowadzić do postaci kremu, polecam np. krem z cukinii, z brokułów, z buraczków, z kalafiora... Poza tym możesz robić puree z batatów (pyszne!), ziemniaczane dla odmiany albo żeby było pożywniejsze doprawić serem (np. kozim). Może risotta też by Ci podpasowały? Dobre risotto jest lekko płynne, Ty na swoje potrzeby możesz zrobić profanację i doprowadzić do rozgotowania ryżu nawet ;) Jakieś odżywki dla sportowców (głównie białkowe, węglowodany dasz radę zjeść w wyżej wymienionych daniach) też mogą się przydać. Koktajle owocowe, możesz do nich dodawać wspomniane odżywki, zsiadłe mleko, kefir etc. Możesz spróbować zmiksować upieczone czy ugotowane mięso z sosem albo bulionem, podobnie ryby. Pasta z awokado zmiksowanego np. z wędzonym pstrągiem czy tuńczykiem z puszki też mogłaby być ciekawą odmianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz gotować mnóstwo zup, one są najlepsze, chociaż może mniej treściwe, ale z konkretów to mogą być kasze, puree, jakieś dziwactwa na mleku, opcji jest wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym kupił blender i miksował wszystko, nawet kotlety. Dodaj mleka żeby rzadsze było i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×