Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Polecane posty

Gość gość

Witam, postanowiliśmy z partnerem postarać się o nowego członka rodziny,odstawiłam więc tabletki, jest to pierwszy miesiąc bez ich brania... niestety mój partner jeździ w trasy ponieważ jest kierowcą, i widujemy się tylko w weekendy, ' przytulaliśmy ' się z wybrankiem 2 dni przed owulacją ( tak mi się wydaje ) stąd dwa pytania: 1. Czy to na pewno owulacja? Miałam kilka dni kiedy mój śluz był przeźroczysty i ciągnący, dziś za to, jest bardziej w postaci kurczę nie wiem jak to nazwać, jest inny bardziej gęsty i w ogóle...czy to na pewno owulacja? 2. Więc jeśli jest to owulacja, to czy skoro kochałam się z wybrankiem dwa dni przed, czy mogę zajść w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź, nie daje mi to spokoju...;-) chyba wpadam w szał ciążowy ...;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jak zamiast się przytulać zaczniesz uprawiać seks to coś z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używając słów ' przytulać się ' miałam na myśli uprawianie seksu... Widzę, że niektórzy na prawdę czepiają się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Po samym śluzie bez obserwacji szyjki i temp. nie mozna na 100% powiedzieć. 2. Możesz zajśc ale nie znaczy, że tak się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję ślicznie za normalną odpowiedź, mam nadzieję jednak że coś z tego wyniknie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajka1
W trakcie owulacji śluz jest właśnie przezroczysty i ciagliwy więc wszystko możliwe:-). Zazdroszczę, my też dopiero zaczynamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strajka My też dopiero od 2 tygodni się staramy, wiem że powinnam postawić na luz, i co będzie to będzie, ale cały czas o tym myślę... Oby i nam i wam się kochana udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 tygodnie się staracie i "oby się udało"? Skąd ta dramaturgia, coś was niepokoi? Rany, moje 'starania' wyglądały tak: kochamy się normalnie jak króliczki, czyli tak jak zawsze, tylko do końca (nie używaliśmy wcześniej zabezpieczenia tylko przerywaliśmy, rozumiem że u was jest to odstawienie zabezpieczenia po prostu) i normalnie żyliśmy zdając sobie sprawę z tego co by oznaczał brak okresu i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam zawsze że 'starają się' osoby które pomimo uprawiania normalnego, pełnego seksu w paru cyklach nie trafiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o to że staramy się o dziecko, fakt te starania dopiero się rozpoczęły, nie chodzi mi o to, że ' boże już dwa tygodnie i nic ' dopiero zaczęliśmy, wiem, po prostu chodzi po głowie to, że chciałoby się już, wydaje mi się że każda para która stara się o dziecko ma w głowie coś takiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie była to głównie radość z tego że niczym nie trzeba się przejmować :p. Trochę zdrowego podejścia i radości sobie włączcie :D. Wiadomo ja byłam trochę zawiedziona że zobaczyłam okres ale to raczej było niedowierzanie zwłaszcza że mamy ekhm.. wysokie libido ale następnego okresu już nie zobaczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne 2 tygodnie temu, trochę radości w związku z tym się przyda, radości i luzu! Co będzie, to będzie, hihi ;-) Tylko niestety trochę mnie wkurza to, że mój wybranek jeździ w trasy, i widujemy się w weekendy...:( ale trudno! ;-) Ale super,że Ci się udało już drugiego miesiąca, cudownie, gratuluję !;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajka1
Autorko, nie przejmuj się, chyba kazda która podjela decyzję o macierzynstwie mysli o tym na okraglo i wyobraza sobie jak to będzie. Powodzenia.:-) A z ciekawości- odczekalas jakiś czas po odstawieniu tabletek czu od razu zaczeliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze wydawało mi się, ze takie myśli oglądanie śluzu to dopiero jak juz któryś cykl przychodzi okres... My odstawiliśmy tabsy i wcale nie myślałam o ciaży- bardziej cieszyło mnie to, że można zawsze, wszędzie i libido większe :) Efekt taki, ze zaszłam w ciazę w pierwszym cyklu, co było szokiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze możesz sobie testy paskowe albo mikroskop owulacyjny np Afrodytę. Będziesz mogła potwierdzać własne interpretacje. co do drugiego pytania to możesz zajść w ciążę plemniki żyją ok 72h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do odczekania po braniu tabletek, nie nie czekałam! Lekarz Ginekolog stwierdził że nie ma na co czekać, organizm po zaprzestaniu antykoncepcji od razu jest wyczyszczony, a nawet wzrasta szansa na zajście w ciążę w pierwszych 3 miesiącach od odstawienia, mówi że mam się niczym nie przejmować tylko działać!;-) Ah, jak fajnie byłoby mieć niespodziankę jeszcze w tym miesiącu, zobaczymy, staram się nie przejmować głupotkami, tylko czerpać radość z bliskości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajka1
Mnie powiedzial to samo, więc tez zaczynamy działać. Podobno nie ma nawet badan udowadniajacych ze jest większe "ryzyko" ciąży mnogiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z tą ciążą mnogą to mi by nie przeszkadzało chyba tak bardzo, chociaż byłabym przerażona!! ;p No to trzymaj kciuki za mnie, ja za Ciebie, i jak coś to pisz! Ale ja po odstawieniu tabletek mam dziwne uczucie w brzuchu co chwile mi jeździ, teraz mam jakieś dziwne gęste upławy, nie wiem czy to owulacja ? ale druugi dzień? czy co to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajka1
Autorko, jak Wasze starania? My wstrzelilismy się idealnie w owulke (przypadkiem bylam wtedy na wizycie u gina i mnie uświadomił ze to teraz), natomiast dzis dostałam okres. Chwila zawodu i nawet lezka poleciala, ale coz- działamy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja odstawilam tabletki i staram sie juz 5 miesiecy i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16.50 a bylas u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byłam u lekarza bo moje cykle stały sie bardzo nieregularne i długie chociaz przed braniem tez mialam nieregularne.... moj przed ostatni cykl byl na tyle dlugi ze wywołałam go dufastonem lekarz mi go kazał brać w nastepnym miesiacu zrobilam sama na własna ręke badania taki jak , prolaktyna, ogolne rozszerzone badanie krwi i tsh wszystkie badania ksiażkowe odczekałam ten miesiać bez żadnych wspomagaczy i myslalam ze pewnie znow bedzie trwał około 45 dni ale ku mojemu zdziwieniu cykl trwał 36dni czyli jak na mnie to krótko na kolejnej z wizyt u mojego gin dostałam closibegyt brałam od 5dc do 9dc po 1 tabletce obecnie mam 18dc i czekam na efekty oczywiscie cały czas sie staramy ,,,monitoringu nie miałam bo mój lekarz uznał to za niepotrzebne ...ogólnie wrzuciłam na luz bo szczerze to za bardzo wszystko liczyłam przejmowałam sie oczywiscie teraz tez o tym mysle ale troche inaczej ciekawa jestem efektu clo mam nadzieje ze sie uda :) przepraszam za tak chaotyczną wypowiedz ale sie jakos tak rozkreciłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie najlepiej wrzucić na luzik, pomału i z przyjemnością się starać, a nie żeby tylko być w ciąży... ;-) ja staram się miesiąc, od odstawienia tabletek, okres miałam super 3 dniowy, nic nie bolało, a może to ciąża hihi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strajka, dopiero odczytałam, pisałam wyżej komentarz, że też właśnie dostałam okres, już po nawet, ale bardzo szybko zleciał 3 dni, nic nawet mnie nie bolało, robiłam test tydzień przed i niestety też zawód, i też łezka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słowo daję większych bredni nie czytałam! Czy wszystkie dzidy sa takie głupie???? Przecież jak to czytam, to słabo mi sie robi.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×