Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Osad na zębach pomocy!

Polecane posty

Gość gość

Między niektórymi zębami mam brązowy osad, nie wiem dokładnie co to jest, ale od kilku lat nic się nie zmieniło i nie pojawiły się dziury, więc próchnica to na pewno nie jest. Tylko chyba kamień? I przy dziąsłach żółty nalot... Jak pójdę do dentysty to mam powiedzieć, że co to jest? Co bym miała robione, żeby to usunąć i czy będzie bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do dentysty i zapytaj. Jeżeli okaże się że to zwykły osad nazębny wtedy wystarczy zrobić piaskowanie ( dla niektórych nieprzyjemne ale nie boli ) Ale brunatne plamy ? Może to zaawansowany stopień złogów nazębnych,dentysta zrobi ci skaling i po problemie .Mam nadzieję że to nie jest się nic poważniejszego , trzymaj się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. :) tak już od dawna zastanawiam się nad tym zabiegiem czyszczenia u dentysty (skaling, piaskowanie, fluoryzacja). A nieprzyjemne to może i jest, grunt, że nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to 'od dawna sie zastanawiasz'? Usuwanie kamienia to podstawowa higiena jamy ustnej, co 3-6 miesiecy. Jakich ty masz dentystow ze ci tego standardowo nie wykonuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W profesjonalnym gabinecie taki usuniecie takiego osadu to żaden problem. Zgłoś się do http://dens.com.pl/ maja naprawde wysoki poziom uslug :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A probowalas nici dentydtycznej ? Ja wiele lat nie uzywalam bo mialam wrazliwe dziasla ale kupilam sobie taka miekka i wszystko mi czysci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nić dentystyczna to na pewno takiego osadu nie usunie, nie zastanawiaj się tylko idź do dentysty. Taki kamień czy osad trzeba regularnie usuwać, żeby nie przyplątała się jakaś choroba dziąseł. Ja chodzę tutaj www.bezbolesnie.pl, jeśli jesteś z Zamościa to polecam, naprawdę świetni stomatolodzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej iść do dentysty i tyle, on będzie wiedział co i jak oraz doradzi, co można z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia8787
Ja też między jedynką a dwójką miałam takie plamki, kiepsko to wyglądało ale żaden dentysta nic z tym nie chciał zrobić, dopiero dr Obłoj z warszawskiego Odentu się nimi zajęła. W końcu nie ma wstydu podczas uśmiechania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam piaskowanie w tym gabinecie www.nzozalmadent.pl . Szybko i co najważniejsze bezboleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci wizytę u stomatologa, najlepiej w sprawdzonym miejscu. Ja chodzę do Dent SM, http://dentsm.pl, robiłam tam m.in. piaskowanie, które pozwoliło mi się pozbyć osadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym zabiegiem na pozbycie się osadu, kamienia nazębnego daje piaskowanie. Ja taki zabieg przeprowadzałam w www.apexcentrum.pl. Byłam zaskoczona efektem bo nawet nie przypuszczałam jaki mam osad na zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale osad na zębach z pewnością jest objawem negatywnym. Na 90% źle szczotkujesz zęby. Tutaj poradnik ode mnie: poczytaj o tym i zakup sobie szczoteczkę elektryczną. Obojętnie jakiej firmy, z pewnością pomoże Ci to w szczotkowaniu. Kolejna rzecz - nitka dentystyczna. Najwięcej osadu gromadzi się zawsze między zębami, ponieważ tylko nieliczni używają nitki dentystycznej... Zakup sobie (są to groszowe sprawy) i zacznij jej używać :) Kolejną rzeczą są choroby dziąseł, ale tutaj towarzyszyłyby jeszcze inne objawy, możesz przeczytać i spróbować zdiagnozować tutaj: https://www.listerine.pl/choroba-dzi%C4%85se%C5%82-zdrowe-dzi%C4%85s%C5%82a/objawy-choroby-dzi%C4%85se%C5%82 - w takim wypadku, niestety, konieczne byłyby systematyczne wizyty u stomatologa, który pomoże wyleczyć dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×