Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomocy! Ile jedzą Wasze 4 latki i jak często robią kupę?

Polecane posty

Gość gość

Moja robi kupy co 2,3 dzień Robiła codziennie ale krótko a ostatnio to przez 5 dni nie robiła! Byłyśmy u lekarza jesteśmy w trakcie badań mamy skierowanie na usg. Nie działają na nią ani czopki ani lewatywy ani błonnik dodawany do żywności ani pojenie ani zmuszanie do jedzenia Ale może robię coś źle? Moja dziś zjadła: jajecznicę ze szczypiorkiem z jednego jajka i kromkę chleba z szynką i zielonego ogórka wypiła szklankę słabej herbaty. Potem zupę pieczarkową i gołąbki i sok Zjadła całego gołąbka i miseczkę zupy oraz wypiła sok ze świeżych pomarańczy całą szklankę Potem zjadła 1/5 drożdżówki z serem wypiła jogurt zjadła trochę suszonych owoców i chrupek kukurydzianych oraz jednego banana i wypiła 2 szklanki soku z malin ponieważ przez 3 godziny szalała na sali zabaw A po powrocie do domu jeszcze pół gołąbka zjadła i poszła spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinna mieć prześwietlenie z kontrastem by spr ułożenie jelit i ich proporcje, to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to się fachowo nazywa to poproszę o to lekarza niech nas skieruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kefir ,maślanka , kompot z jabłek i duzoooo wody Nie dawaj czopków nie rob lewatywy bo rozleniwiasz jej jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile tej wody? Czy mogę dodać do kefiru owoców bo naturalnych nie chce mi pić:(?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
RTG z kontrastem, z tym że to jest powazne badanie. Ilośc kontrastu czasem to 1litr a nawet 1.5l wprowadzana cewnikiem przez o***t. Zawsze istnieje ryzyko rekacji uczuleniowej etc, jednak to badania oraz manometria o***tu to taka podstawa diagnozowania zaparć. Poszukaj dobrego gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok poproszę lekarza o skierowanie do gastrologa. Ale czy to ma być jakiś dziecięcy gastrolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
często zaparcia występują przy niedoczynności tarczycy, colon c jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam dodać że mam też skierowanie na krew utajoną w kale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak skierowanie do poradni gastrologicznej. U nas było podobnie kupa co kilka dni najpierw mysli alergia, póznie ze stres przedszkole etc a pózniej wyladowalismy w klinice z podejrzeniem chirszprunga.. szkoda, ze tak pózno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie badanie na tarczyce jest? Ona szczupła bardzo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:25 i co było dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania wykazały że dziecko nie ma hirszprunga jednak inna wade która jest wrodzona, było to szokiem dla nas, bo problem zaparć ngdy nie kojarzył nam sie z powaznymi problemami zdrowotymi. Jest za pózno by to naprawić, ze tak powiem, zyjemy jak na bombie obawiajac sie o to co przyniesie kazdy kolejny rok, mam wyrzuty sumienia że nie trafilismy wczesniej do kliniki tylko podowalismy czopki glicerynowe i lactuloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyczytałam że ta choroba chirszprunga jest rzadkim schorzeniem genetycznym. Więc jak to się leczy? Wyszło Wam to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany. Co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przewlekłe zaparcia prowadza do patologicznych poszerzeń jelit, moga doprowadzić do stanów zapalnych- jak poczytałam o tym to spać nie mogłam kilka dni, szczeliny o***tu przepukliny i temu podobne dziadostwa, jednak zaparcia nie zawsze oznaczaja tak jak u naszego dziaecka wade wrodzona czy inna chorobe. Widzieliśmy rodziców z dziećmi i okropnymi zaparciami które jelita maj zdrowe a zaparcia wynikaja np z przyjmowania małej ilości płynów, alergii czy strachu dziecka przed załatwianiem sie. Nie ma co sie martwic na zapas, ale dla pewności sprawdzić dlaczego dziecko ma zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jednak wpadam w panikę bo widze jakie te kupy są szerokie i twarde. Boże ja chyba też coś przegapiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po tym ostatnim antybiotyku tak jej się zrobilo bo przed chorobą dawałam jej dużo owoców i picia a w czasie choroby miała biegunki bo miała rotawirusa chyba Trwało to 2 tygodnie piła wtedy ze 2,5litra dziennie i rzuciła jej się infekcja na uszy trzebabyło antybiotyk wlączyć i się zaczęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojego dziecka w pierwszym roku zycia nie było objawów. Zaczeło sie przy wprowadzaniu nowych pokarmów, i tak zasugerował lekarz w przychodni ze to alergia, pomyslałam no tak. Tak to trwało z rok, pózniej sie wkurzyłam gdy dziecko brudziło bielizne nie załatwiajac sie po 4 5 dni. Nigdy nie usłyszałam ze moje dziecko boli brzuch, pewnie bardziej bym sie przejeła. Kupy były małe twarde zbite, dziecko było całe czerwone podczas wyprózniania. I tak mamy szczęście że dziecko może zyć praktycznie normalnie, mamy diete ale były czas że dziecko nie wyprózniało sie wcale i wlewki miało co 2 dzień, było to koszmarem, płakałam jak głupia, ale powtarzam inni maja znacznie gorzej. Jezeli Twoje dziecko ma 4l i funkcjonuje normalnie to na pewno nie jest to nic strasznego, zagrazajacego wiec nie stresuj się bo powazne wady wykrywane sa w ciągu pierwszego roku, bo uniemozliwiaja normalne wypróznienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak problem robienia kup jak sięgam pamięcią występuje od urodzenia, bo nie robi kup codziennie. Czasami jak się za nią bierzemy i zmuszamy ją do jedzenia i picia to są okresy że codziennie o tej samej porze robi Ale trzeba jej pilnować na każdym kroku i zmuszać do picia i jedzenia bo sama z własnej woli to tylko 30% do max.60% zjada i wypija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to całe usg brzuszka na które idziemy za 2 tyg to coś wyjaśni? Jak to u Was było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wyjasni ponieważ lekarz oceni ile jest tych zalegajacych mas kałowych. Podobno niektóre dzieci załatwiaja sie fizjologicznie co 3 dni, i nie maja powążnych zalegań taka natura a u niektórych jest to problemem wynikajacym z czegoś innego. Naprawde jest całkiem dużo zdrowych dzieci z zaparciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×