Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pośrednik 987203

pośrednik w obrocie nieruchomościami-praca,zarobki

Polecane posty

Gość pośrednik 987203

Zastanawiam się nad tym zawodem.Kończę magisterkę z Administracji na Uniwerku i zastanawiam się nad podyplomówką na pośrednika. Proszę ,ludzie z "branzy" napiszcie czy jest to opłacalny zawód!Słyszałam,że trzeba duzo jeździć samochodem,czy to prawda? a ja nie mam prawka,no ale na to mam czas. Ile zarabia się na początku,zaraz po podyplomówce i ile ogólnie najwięcej można wyciągnąc jak się ma już jakieś doswiadczenie? Bardzo proszę o wypowiedzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posrednik 92827
no tak,dlatego pisze ,ze cche zrobic podyplomowke.A licencje mialabym automatycznie,bo mam wyksztalcenie wyzsze,poki co licencjat z administracji ,ale niedlugo bedzie magister.Do 2008 r bylo tak ze kazdego obowiazuje egzamin,teraz tylko jesli ktos nie skonczyl studiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjaaaa
wszytsko zalezy od tego ile mieszkan uda Ci sie sprzedac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posrednik 841297190
aha,czyli nie ma żadnej stałej pensji? No ,ale tak generalnie,to jest to opłacalny zawód? Chodzi mi o średnie zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężki kawałek chleba, ale opłacalny. Licencji wcale nie będziesz miał automatycznie - powaliło? Musisz mieć studia odpowiadające programowo (wytyczne Ministra Infrastruktury), oraz odbyć praktykę (półroczną). A w jakim mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pośrednik 3492849
"miała"- jestem dziewczynką:) Mieszkam w Trójmieście. Co do tej licencji: źródło Wikipedia Do końca roku 2007, aby otrzymać licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, wystarczyło posiadać średnie wykształcenie, odbyć kurs, półroczną praktykę i zdać egzamin państwowy (pisemny i ustny). Z dniem wejścia ustawy nowelizującej (1 stycznia 2008) został zniesiony egzamin państwowy. Obecnie należy posiadać wykształcenie wyższe i ukończyć studia podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami lub posiadać wykształcenie wyższe z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz odbyć odpowiednio udokumentowaną praktykę. Ponadto osoba ubiegająca się o licencję musi być niekarana oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Osoba z wykształceniem średnim, która chce ubiegać się o licencję, nadal zobowiązana jest do zdania egzaminu państwowego. Licencję może uzyskać wyłącznie osoba fizyczna. Licencję nadaje Minister Infrastruktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupppppupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a umiesz lodadobrze zrobic
bez zahaczania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem na
tyle inteligentna i ładna ,że nie muszę się uciekać do takich sposobów żeby znaleźć pracę:) A Tobie współczuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posrednik 08231
blokers- czyli ogólnie rzecz biorąc uważasz ,że jeśli ktoś jest obrotny to gra jest warta świeczki i warto się tym zajmować?:) Moim problemem jest tylko,że nie mam prawka i nigdy nei jeździłam samochodem,a z tego co wiem to jedno z głównych narzędzi pracy pośrednika- samochód.Czy to prawda? W sumie mam na to czas,gorzej jak sie okaże ,że nie nadaje sie do tego(jeżdzenia autem:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posrednik 08231, tak uważam. Natomiast co do prawa jazdy, to można taki biznes zorganizować inaczej niż tradycyjnie. Nawet mam pomysł sprzed roku :P Ale... nie ma foty- nie ma gadki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość posrednik 0392842
haha , nie nie,wolę pozostać anonimowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ładny
szantażyk,ale nie,nie dam się namówić:) Mogę Ci tylko powiedzieć ,że przez kilka lat pracowałam jako profesjonalna modelka:) No podziel sie pomysłem:) proosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz na mój email (jest pod nickiem) bo pomysł jest bardzo dobry (skonsultowany ze specami) i jeśli go tutaj napiszę, to od jutra zacznie Ci rosnąć konkurencja :) Co do foty, to rozważę czy mimo braku podyskutować z Tobą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okmusze
teraz wyjsc, napisze Ci maila jak wrócę,dziękuje za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliszka
Powiem tak - kupując halę od Jartomu zarobiliśmy w skali roku 13%. Świetny interes. Jako pośrednik nie macie szans na taką kasę. Prostu musicie sami zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżozwierzowa
Ja również zamierzam wykształcić się w tym zawodzie. Moim zdaniem, jest on bardzo przyszłościowy i daje szanse na satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Zobaczcie zresztą ten artykuł: http://www.praca-sucha.pl/porady-dla-pracownikow/567/zawody-ktore-sie-oplacaja Według jego autora, jest - obok m.in. tłumacza i aktuariusza - jednym z najbardziej opłacalnych zawodów. Ostatnie lata były bardzo dobre dla branży budowlanej, a zapotrzebowanie na mieszkania i obiekty użyteczności publicznej sprawiło, że na rynku zaczęło brakować specjalistów od pośrednictwa nieruchomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×