Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nieugieta

Profilaktyka zdrowotna, czyli jak, gdzie, po co i dalczego

Polecane posty

Hej. Wszyscy poświęcamy dużo czasu i kasiory na swój wygląd i dobre samopoczucie, a przyznajcie szczerze jak często robicie badania profilaktyczne? Czy zaglądacie w ogóle do lekarza, kiedy nic Wam nie dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co? Idziesz i usłyszysz: Boli coś panią? Nie? To nie ma sesnu robić badań, Zresztą limity się wyczerpały a zapisy są na rok 2023.. buziaki TWOJA Służba Zdrowia. A jak wymusisz siła i coś ci wyjdzie to jaki masz dostęp do leczenia przy załozeniu że nie dysponujesz dużymi środkami na leczenie prywatne?? No..stres cię szybciej połozy do grobu niż choroba, którą ci zdiagnozowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech... i tak wygląda spojrzenie na nfz:( Przykre, ale prawdziwe. Osobiście nie pracuję na etat i nie jestem ubezpieczona, więc leczę się prywatnie. Jak mam zapłacić 130zł za wizytę raz na rok to naprawdę nie majątek, a przynajmniej nie czekam nie wiadomo ile na wizytę. Niemniej wracając do tematu, jakie badania wykonywać i jak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny temat. Podobno nalezy nam sie morfologia raz na rok, ale moja lekarka daje mi skierowanie, jesli znajde pretekst, bo tak o mi nie daje, zebym zrobila tak dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy w ramach tej morfologii to jest robione OB i homocysteina czy to trzeba zrobić oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewka33
Dlatego ja nie liczę na nfz, wolę zrobić sobie kompleksowe badania raz na jakiś czas w miejscu, gdzie nie muszę stać w kolejkach i prosić się o skierowanie na badania. Takie badania robię w Noble Medicine w Warszawie. http://noblemedicine.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To powie ktoś może jakie te badania wykonywać? I czy np. jak już robię jakieś badanie typu krew to powinno to być rozszerzone badanie? Tak samo z moczem - podstawowy czy z posiewem itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od tego w jakim kierunku badania robisz - jezeli np, w twojej rodzinie byly problemy nowotworowe to mozesz zrobic badania genetyczne albo markery, jezeli ktos chorowal na tarczyce warto zebys badala hormony raz do roku, co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno te markery to powinny robić osoby po chemio lub radioterapii w celu sprawdzenia wzrostu komórek nowotworowych, a dodatkowo nie zawsze ich wzrost ozncza raka:/ Co do hormonów to robiłam dwukrotnie, ale ja mam podwyższone ze względu na kortyzol, straszny ze mnie stresuś! A jak to jest z badaniami genetycznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robie badania i nie tylko, zmieniłam kompletnie styl jedzenia bo wszystkie choroby biorą się z tej chemii, którą szprycują żywność. Przestawiłam się na jedzenie ekologiczne i duzo lepiej się teraz czuję, znikneły bóle brzucha oraz trądzik z twarzy. Ważne jest tylko żeby wybierać te produkty, które mają certyfikat, że nie były nawozone, pryskane itd. Takie produkty można kupić np. na http://hh-life.pl/shop/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zortex
Najlepiej zrobić porządny wywiad w rodzinie, dwa pokolenia w głąb i przyjrzeć się schorzeniom rodzinnym. Jeżeli w rodzinie występują obciążenia genetyczne np. choroby tarczycy, a Ty odczuwasz objawy, lekarz powinien dać skierowanie na badanie poziomu w tym wypadku hormonów. Warto przygotować sobie takie argumenty na kartce, żeby o nich nie zapomnieć. Jeżeli w takim wypadku lekarz odmówi Ci wydania skierowania, poproś o uzasadnienie i podpisanie się po nim owego lekarza, w celu przedłożenia uzasadnienia ordynatorowi lub dyrekcji przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zortex, dziękuję za wskazówkę - nawet nie wiedziałam, że tak można. Co do jedzenia to staram się jeść zdrowo, ale nie będę jedzenia zamawiać przez internet:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko komu ufać jak nie lekarzom? Sam sobie człek nie zdiagnozuje choroby i nie wypisze odpowiedniej recepty. Niestety, ale jesteśmy niemalże zmuszeni do tego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz ma na celu twoje dobro wiec musisz mu zaufac jezeli ma ci pomoc. Oczywiscie jak kazdy na tym swiecie i on moze sie mylic. Badania genetyczne to dobry sposob na wprowadzenie do swojego zycia odpowiednich i regularnych badan. Mozesz je zrobic na przuklad w monogen life prywatnie i od reki albo czekac prawie rok panstwowo. Badanie nie jest jakos specjalnie drogie bo kosztuje tyle ile normalna wizyta w prywatnej klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam o tych badaniach, wcześniej o nich nie słyszałam! Ciekawa sprawa. Może się nawet zdecyduję, ale robił ktoś coś takiego, warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie genetyczne jak każde inne - robisz morfologię to pobierają krew, robisz genetyczne to wymaz z policzka. I tak idąc tym tropem: masz za wysoki cukier to każą Ci kontrolować, żeby sprawdzić, czy nie cukrzyca; przy badaniu genetycznym dostajesz taki kalendarz badań profilaktycznych kontrolujących to Ci zagraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×