Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomocy pomocy.......

Proszę o pomoc mój mały ma strsznie odparzenie pieluszkowe........

Polecane posty

Gość pomocy pomocy.......

najpierw był sudokrem nie pomógł, alantan tez nie, mąka ziemniaczana odpada, teraz jak lekarz zalecil maruje fioletem takim jak na afty jest nieznaczna poprawa ale już tak długo to sie ciągnie co jeszcze moge wypróbować??????????????????????????????????????????????? Ma dużo odparzone jajeczka pod spodem i na pachwinkach. Kąpie go w nadmanganianie potasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbuj go wietrzyć czyli jak najdłużej przetrzymywac bez pieluszki. Fiolet jest dobry, wszystkie kremy tylko rozpulchniaja odparzenie więc nie polecam.. Musisz stosowac cos wysuszajacego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego mąka ziemniaczana odpada? nie mowie o posypaniu tylko o wykąpaniu w wodzie z mąką ziemniaczaną, zrobić krochmal poprostu, moze masc tormentiol, u nas pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Jak najwięcej wietrzyć, wietrzyć i wietrzyć. Myć pupę albo i cale ciałko szarym mydłem (mało atrakcyjne ale pomaga). Kąpać w wodzie z krochmalem W pachwinki zawsze sypać puder (lepiej wymienić go na makę zieminaczaną) tak jak i pod siusiakiem. Spróbować zmienić pieluszki (zazwyczaj jak uczula huggies, to pampers jest ok), tak było u mnie (lub też na odwrót). Powyższe stosowałam pzry dziecku z alergią na wszystko i pomagało. Ogólnie przy rumieniu zaleca się smarowanie sudocremem lub tormentiolem. Pierwszy pomógł mi od razu, bo zaczęłam og huggiesów i był problem. Przy odparzeniach, pęcherzykach z płynem surowicznym i podwyższonej temperaturze trzeba iść do lekarza. Przypisze antybiotyk. Przeciw odparzeniom jest też maść Linomag. powodzenia, może któraś rada się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocy pomocy.......
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Kurcze, jak patrzę na niektóre stopki to aż nie zazdrość bierze. Jak Wam udaje się rodzić takie małe dzieciątka? Mój miał być malutki a okazalo się że ma 58 cm i 3900 waży. Nie wiem gdzie on był przez 9 mcy bo po mnie nie było widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddf
PIMACUFORT CREM na rp ale rewelacja-blednie juz po 2 posmarowaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormentiol sa rozne opinie na temat tego kremu ale nam pomogl. meczylam sie z odparzeniami synka miesiac czasu. byl sudokrem, maka, inne kremy(3 rodzaje), byl fiolet, bylo wietrzenie. spal nawet bez pieluchy w dzien a ja zmienialam podklady pod pupa. nic nie pomogla. po tormentiolu zaczela sie poprawa po 2 dniach. pytalam pani doktor- powiedziala ze moge uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość X*Y*Z
Ja polecam LINOMAG! Mojemu małemu po SUDOCREMIE porobiły się normalnie strupki! Tak wysuszył skórke! Po LINOMAGU natychmiastowa poprawa! Od tamtej pory tylko LINOMAG i nic innego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie linomag nie pomogl. tzn u starszego owszem u mlodszego nie. jest jedna zasada- smarujcie kremam na sucha pupe. nie moze byc mokra bo nic nie dadza nawet najcudowniejsze kremy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
No cóź, można zastosować i maść Elocom. Na drugi dzień śladu nie będzie po odparzeniu. Tylko na małe kawałki skóry i bardzo delikatnie bo inaczej za bardzo wysuszy.I sporadycznie najlepiej. Ale działa cuda przy każdej dolegliwości skórnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam ELOCOMU. jestto masc na sterydach!!! najpierw spytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orawianka
jakie te pieluszki?? PAMPERSY??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienna mama
Przypisana przez pediatrę. Dlatego że na sterydach, leczy genialnie. Tylko że używać w sporadycznych wypadkach i delikatnie.Tylko z wypisu na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manika82
napisz najpierw jakich pileuch uzywaz!! jakis tanioch z biedronki? Uzywajac pampersów to niemozliwe no chyba ze dzieciak ma jedna pieluche na tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manika82
ona chyba trzyma dzieciaka w jednej pieluszce cały dziecn a wy sie tu produkujecie zmieniaj dziecku pieluchy czesciej i kup oryginalne pampersy problemu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo Zdziwiona
JAk w ogole mozna doprowadzic do tego zeby dziecko miało odpazenia!!!!!! Mama powinna dbać o dziecko a nie dac jedna pieluszke na dzień!!!!!!! Mam uczulenie na takie matki wiem jakie sa bo znam jedna!!!!!! Jak sie ma dziecko to powinno sie wiedzieć jak dbac o niego!!!!!Poza tym trzeba pomyśleć o tym ze chłopcy nie powinni PARZYĆ sie w pieluszkach bo przecież moga być bezpłodni!!!!!!!!!!Dlatego maja jaderka na zewnatrz ciała pn wewnatrz jest dla nich zbyt duza temperatura i trzeba uważać!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jakie mądre się znalazły:P Mój miał mega odparzenie zaraz po opuszczeniu szpitala, kiedy to rodzice są tak zestresowani nowym członkiem rodziny i obowiązkami, że przewijanie odbywa sie regularnie jak karmienie. I mimo to odparzył sobie tyłeczek do żywej skóry- z godziny na godzinę było coraz gorzej, coraz to nowe specyfiki nie pomagały, a ,mnie się plakac chciało gdy tylko odpinałam oryginalnego PAMPERSA. Dopiero tormentiol pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jesteście beznadziejne zamiast pomóc młodej mamie to się strasznie wymądrzacie. A w d***e byłyście i g***o widziałyście. Dziecku może się odparzyć pupcia mimo regularnego zmieniania pieluchy. Nie martw się tylko wietrz mu pupę i idź do pediatry po maść i będzie po problemie. I nie słuchaj tych wrednych przemądrzałych bab bo pewnie piernęły po jednym dziecku i się znają na wszystkim. Pozdrawiam Ciebie i te mądre zołzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na odparzenia bardzo dobry jest SUDOCREM. Efekt natychmiastowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko a może to skaza białkowa? Zrób mu Ige na alergię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myj mydłem, porządnie osuszaj, wietrz i zasypuj mąką ziemniaczana, a i nie używaj chusteczek nawilżanych dopóki się nie wygoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysalicoie ze autorka wam ODP??? To był 7 lat temu temat założony głupie pipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bepanthen maść kup, nie ma nic lepszego na odparzenia. Byłam z dzieckiem w szpitalu gdzie na sali była dziewczyna, której synek był odparzony aż do krwi, żywa rana. W szpitalu jej dawali do smarowania alantan :o g***o dawał. Dopiero jak jej bepanthen dałam to poprawa była następnego dnia a po 3 dniach ani śladu po odparzeniu. Ja stosuję tylko bepanthen u synka i nigdy się nie zdarzyło doprowadzić jego skóry do takiego stanu żeby była czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ni czytałam wszystkiego ale z całego serca polecam bepanthen ale maśc nie krem oraz bardzo tani tormentiol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu synkowi też się robią odparzenia. Ale jest to ZAWSZE reakcja alergiczna. Jeżeli karmisz piersią to na coś, co Ty zjadałaś. Albo na coś co on je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×