Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przepuklina kręgosłupa Kraków

Polecane posty

Gość gość

Czy ma ktoś podobny problem?, znaczy przepukline kręgosłupa i był operowany w Krakowie? Poszukuje osób by doradzili co i jak, bo sie boje i nie mam pojecia na czym operacja polega, mam w planie stabilizacje kręgosłupa za pomoca implantu po usunięciu przepukliny oczywiście. Zna ktoś cenę może i jakieś szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o to, że ta miękka tkanka co jest w kręgosłupie wyłazi pomiędzy kręgami. Nie zazdroszczę, ból musi być potworny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz jest nieco lepiej, zażywam Biofenac dwa razy dziennie i da się żyć. Ale problem pozostał, przepuklina się nie wchłonie. Boje się operacji, ale jesli wogóle gdziekolwiek to właśnie Kraków, lub Bydgoszcz, ale tam nikogo nie znam... Bez tabletek nie da się nawet spać, ból wybudza. Nikomu nie życzę, masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam termin na styczeń. Już nie ma na ten rok pieniedzy z NFZ u mnie w mieście... Od miesiąca chodzę na taką terapię, ale bez spamu, może komuś ten artykuł pomoże... www.mckenzie.pl/main/pacjenci/ometodzie.html Musiałam się totalnie przestawić ze wszystkim, dziwne to było. Ale w końcu odstawiłam ketonal, a już powoli się bałam, że się uzależniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się boję operacji nie tylko dlatego, że jest ryzyko. Najbardziej tego, że po jednej będzie kolejna, słyszałam o takich przypadkach, wielu, że kolejne kręgi obsuwają się ku dołowi i powstają kolejne przepukliny w wyzszych partiach kręgosłupa. I co wtedy??? Ketonalu nie biorę, bo uszkadza żołądek, polecam Biofenac, na receptę, nie jest drogi, za to skuteczny, działa przede wszystkim przeciwzapalnie. Czytałam ulotkę mawialam z lekarzem i farmaceutą w aptece, polecają z uwagi na to, że mało szkodliwy, a to ważne przy dłuższym przyjmowaniu. U mnie w mieście nie ma wcale oddziału neurochirurgii, najbliżej mam do Kalisza, ale tam za nic na świecie bym sie nie dała pociąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do ćwiczeń- tak słyszałam o tych z linka powyżej, lecz mi dysk całkiem wypadł, jest w kanale i tu lekarze są zgodni co do tego, że lepiej żadnych ćwiczeń nie wykonywać, bo może być gorzej. Nie ma żartów, paraliż kończyn dolnych mi grozi lu nie trzymanie moczu, bo to odcinek lędźwiowy. Wolę nie rehabilitować się. jedynie basen podobno może pomóc, lecz nie umiem pływać i boję się wody, więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robioną operację na NFZ, więc nie wiem ile prywatnie kosztuje. To nic strasznego, tylko tak się wydaje. Jednak trzeba wiedzieć, że po każdej operacji kregoslupa najwazniejsza jest pozniejsza rehabilitacja. W szpitalu jeszcze podczas pobytu niby jest jakas rehabltacja, ale ja z niej nie bylam zadowolona. Dopiero jak wyszlam ze szpitala to poszlam do Fizjomedu w Krakowie i rzeczywiscie szybko przywrocili mnie do normalnej sprawnosci. Bolu kregoslupa nie mam. Myślę, że nawet jestem sprawniejsza niz kiedys, wiec polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarajewo
Dokładnie rehabilitacja . Ja szczerze mówiąc współczuje jak ktoś ma przepukline kręgosłupa . I co prawda to prawda - rehabilitacja po takim zabiegu to podstawa. W Krakowie jest bardzo dobry ośrodek RehaExpert. Ceny jedne z nizszych na rynku , doświadczeni fizjoterapeuci i do tego bardzo pomocni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×