Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

w zycie weszla ustawa o odwroconym kredycie hipotecznym co myslicie o tym

Polecane posty

Gość gość

prawdopodobnie konsekwencją będzie brak mieszkan dla mlodych i skoncza sie spadki po dziadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dziadkowie po kilku latach wylądują pod mostem już teraz różni hochsztaplerzy wykupują za bezcen mieszkania takich staruszków co to sfiksowali i nie chcą zostawić spadku rodzinie tylko chcą zarobić trochę grosza a potem zdziwienie że komornik wywala ich na bruk tylko głupi pójdzie na taki układ nie mając pewności czy faktycznie będzie mógł dożywotnie mieszkać w swoim domu czy mieszkaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie ma byc tak, ze taki dziadek mieszka do smierci w tym mieszkaniu i dostaje od banku kase a po jego smierci bank dostaje jego dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważam to za bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi którzy teraz będą mogli przy pomocy swojej własności dożyć końca swoich dni w swoim domu wspomagani jakąś sumą pieniędzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwierzę jak zobaczę na bank okaże się że są luki prawne i nieścisłości w ustawie i np. po 10 latach wypłacania "pensyjki" dziaduś czy babcia wylądują na bruku a bank zagarnie mieszkanie jakim trzeba być sknerą by zostawiać spadek bankowi zamiast rodzinie znasz przysłowie: "chytry dwa razy traci" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moim zdaniem trzeba nie myslec zeby sie zgodzic na taki uklad dziadek moze pozyje z 5 lat i dostanie od banku łacznie kilka tysiecy a dom lub mieszkanie warte 10 razy tyle lepiej sprzedac i kupic cos mniejszego i zyc z pieniedzy ze sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie rozwiązania istnieją w wielu innych krajach - dlaczego u nas miałoby to nie wypalić ?Wszystko jest kwestią doprecyzowania i prędzej ju jakiś niecierpliwy pociotek wysiuda staruszka z domu pod byle pozorem niż bank ,kory musi trzymać si swoich własnych zapisów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego dziadek miałby sie kłopotać wartością domu ?:) on dostanie forsę ,pozyje jeszcze za ną a co go obchodzi co bedize po jego śmierci ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto da gwarancję że np. umowa z bankiem będzie respektowana np. po likwidacji banku lub jakiś cesjach ? albo że warunki ustawy nie będą zmieniane w trakcie jej trwania ? ten pomysł przypomina mi hasła w których już ktoś przebąkiwał że np. OFE będzie wypłacać "emeryturę tylko przez jakiś okres czasu a nie dożywotnio, a na początku gdy wszyscy się zapisywali to obiecywano złote góry i snuli wizje pogodnej złotej jesieni na emeryturze jak dobrze pójdzie to emerytur nie będzie wcale a naiwni staruszkowie zostaną dodatkowo ograbieni z mienia dzięki kredytom hipotecznym ktoś to mądrze wymyślił: wykończmy staruszków finansowo, niech zdychają z głodu, nie pracują więc i tak nie ma z nich pożytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie muszą się bać spadkobiercy ,którzy wykazują isę troską i dbałością o swoich seniorów , ale rozumiem ,że ta ustawa wzbudza popłoch wśród tych , którzy tylko do spadków śą chętni , natomiast brak ich przy pomocy ludziom starszym czy partycypowaniu w kosztach ich utrzymania . Ta ustawa to bat na takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta ustawa to bat na mlodych zeby musieli brac 30 letnie kredyty i byc niewolnikami do konca zycIiia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto nie myślisz racjonalnie wystarczy ze bank stwierdzi że należy ponownie wycenić wartość mmieszkania bo zmieniła się koniunktura, w okolicy zrobili obwodnicę lub hipermarket i okaże się że mieszkanie np. warte 200 tyś dla banku jest warte tylko 100 tyś jakoś nie mam zaufania do takich pomysłów tak jak do kredytów, ludzie brali kredyty we Frankach bo tak super to wychodziło a teraz są w palcem w dooopie myślę że to samo będzie z kredytami hipotecznymi poza tym jak myślisz jak zareaguje rodzina takiej osoby wiedząc że dziaduś się na nich wypiął i woli przepuścić kasę niż zapisać im mieszkanie ? dziaduś jak zachoruje zostanie sam z kasą a rodzina nawet nie zainteresuje się czy np. nie przewrócił się, złamał nogę i zdycha z głodu leżąc od dwóch tyg na podłodze swojego mieszkanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że znajdą się chętni w konkretnej sytuacji życiowej. znam kilkoro starszych ludzi, którzy nie mają żadnej rodziny. nie mają komu ((lub nie chcą) zostawiać spadku i w zamian za dodatkową emeryturę oddadzą dom po śmierci. przecież nie zabiorą go do grobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie muszą się bać spadkobiercy ,którzy wykazują isę troską i dbałością o swoich seniorów , ale rozumiem ,że ta ustawa wzbudza popłoch wśród tych , którzy tylko do spadków śą chętni , natomiast brak ich przy pomocy ludziom starszym czy partycypowaniu w kosztach ich utrzymania . Ta ustawa to bat na takich " g****o wiesz o życiu, często starzy są sfiksowani i psychicznie chorzy, nie podejmują racjonalnych decyzji bo mają psychozy i wierzą że rodzina chce im zaszkodzić taka przywara tego wieku i demencji zobacz co zrobiła Violetta Vilas, odtrącała syna bo wierzyła swojej przyjaciółce, a ta ją katowała, głodziła i nawet nie wezwała lekarza gdy ta miała złamaną nogę i zapalenie płuc ta ustawa tylko sprawi że głupi staruszkowie przepuszczą kasę i odizolują się od własnej rodziny powodowani chytrością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idiotów nie sieją jedni biorą kredyty na 30 lat by kupić mieszkanie drudzy biorą chwilówki (na zakup rzeczy których nie potrzebują ) by potem spłacać dodatkowo 20% i zaciągać kolejne na ich spłate a jeszcze inni kombinują jak sprzedać mieszkanie w którym chcą nadal mieszkać (to jak chcieć zjeść ciastko i je mieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biora kredyty na 30 lat bo jakie maja inne wyjscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może niektórzy nie kojarzą ale ja was uświadomię jak to bywa z bankami.... moja babcia gdy byłam jeszcze mała, w latach 70tych założyła mi książeczkę mieszkaniową w PKO, na te czasy, pieniądze które wpłaciła były równowartością mieszkania trzypokojowego....minęło 20 lat i gdy chciałam zlikwidować książeczkę, bank robiąc staranne obliczenia rewaloryzacje i inne hocki klocki wypłacił mi 20 tyś :-) a wszystko w majestacie prawa coś mi się zdaje że podobnie stanie się z tymi kredytami hipotetycznymi i okresem wypłacania pensyjki jak i wartoscią tego mieszkania jak ktoś chce podpisywać cyrograf, proszę bardzo, droga wolna głupich nie sieją nie wszystko złoto co się świeci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiekujcie isę swoimi samotnymi seniorami a dostaniecie po ich śmierci a moze nawet wcześniej ich dobytek :) nie bedizecie musieli si bać ,że przejdzie wr ece banku . Ale jak ktoś chciałby tylko brać nic nie dając w zamian ... bardzo dobrze ,ze weszła taka ustawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i słusznie ktoś pisze - ludzie podejmują taka decyzję nie ldatego że ich forsa rozpierai nie wiedza co z nia zrobić ale dlatego że musza często rozstrzygać dylematy co zrobić - kupić wegiel czy leki . i co ciekawe kochająca ;) rodzinka nie widzi potrzeby pomocy ,dopiero jak mieszknie czy dom przechodzi w ece banku zaczynają si płaczei lamenty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomyślcie racjonalnie: bank wyceni wartość mieszkania, ustali wypłacane transze i co będzie wypłacać np. je przez 10 lat ? a co jeśli w międzyczasie wartość mieszkania spadnie ? bank nadal będzie wypłacał więcej kasy niż de facto jest warte ? tymczasem dziaduś będzie żył kolejne 10 lat a bank będzie czekał by przejąć mieszkanie które jest mniej warte niż było przed podpisaniem umowy ? wierzycie że banki zawierałyby umowy na których by traciły ? knyf jest pewnie taki że banki podpisując umowę będą maksymalnie zaniżać wartość mieszkania do złodziejskich stawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się nie boję tylko chodzi o to że możesz się opiekować babcią, dziadkiem a po fakcie okaże się że babcia zrobiła cię w ciula miałam taki przypadek w rodzinie, zmarła ciocia i okazało się że nabrała masę kredytów, o których rodzina nie miała pojęcia i jak zapobiec takim sytuacjom ? odebrać staruszkom dowody by nie mogli iść do banku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium jaka ty głupia jesteś i życia nie znasz czasem w rodzinie jest tak że możesz komuś nieba przychylić a jak ten ktoś ma p*****lnik w głowie to i tak zrobi tak jak chce chyba masz to szczęście że nie trafiłaś nigdy na takiego sfiksowanego staruszka z demencją i urojeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
allium p******is/z jak potłuczona :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Allium a wymien te kraje w ktorych taka ustawa wystepuje? Bo ja jezdzilam po wielu krajach i nigdzie z czyms takim sie nie spotkalam. No chyba ze wymienisz USA, ktore obywateli caly czas ograbia z uch majatku... Przyklad, chociazby domy z kartonu na ktore biora kredyt 30 lat i po tych 30 latach te domy nadaja sie tylko do rozwalenia... Placa podatki, a i tak musza dodatkowo wykupuwac ubezpieczenia zdrowotne, placic za edukacje itd. W takim kraju, gdzie za wszystko musisz placic podatkow nie powinno byc wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×