Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulululu

Wyrobienie tymczasowego dowodu osobistego w UK

Polecane posty

Gość lulululu

Hej, Jesteśmy w UK, moj mąż złamał sobie dowód :/ Tzn jest pęknięty na całej długości i ledwo sie trzyma na tych nitkach. Czy ktoś wie jak wyglada wyrobienie tymczasowego dowodu by wrocic do PL i tam zlozyc papiery o nowy? Ile kosztuje?Ile jest ważny? ile trwa wyrobienie? ( w sensie data np wylotu ile przed trzeba zlozyc by nie dostac za szybko i czas sie nie marnowal, tudzież za póżno) Z góry dzieki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adolf hitler :-D
do poki jetes w uk tasma przezroczysta naokolo i jest git sam taki mam a widzialem ludzi z prawkiem polamanym na 6czesci i poskladanym tzn potasmowanym i git dopiero jak bedziesz w pl zaczna z tego robic problem jak zreszta z wszystkiego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulululu
Po to dowód,. ze nie ma paszportu. Z tym sklejeniem tasma to podobno nie przejdzie zdecydowanie. Chodzi o tymczasowy dokument pozwalajacy na przelot do PL i tam wyrobienie dowodu ( do 2 tygodni w takich przypadkach to juz sie dowiedzielismy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulululu
Ten paszport tymczasowy w ambasadzie od reki- na ile jest ważny?? Ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała z domu
akurat mam info aktualne, bo sama ostatnio wracalam na starym paszporcie, a dowod dopiero wyrabiam po zmianie nazwiska (po 3 latach);) do Polski zostanie ZAWSZE wpuszczony na starym paszporcie albo polamanym dowodzie, jako obywatel panstwa polskiego, ktory wraca do siebie ale nie wroci na nim do UK, wiec musi podczas pobytu w PL wyrobic albo dowod, albo poszport, dowod musi odebrac osobiscie nie ma innej opcji, chyba ze wyrobi paszport w konsulacie w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulululu
O! dzieki za info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja maz przejchal granice na zlamanym paszporcie,sklejonym tylko tasma klejaca. Urzednicy mieli ubaw, ale prosili zeby go zmienic bo wiecej go nie przepuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulululu
Z uk jak sie wylatuje to wlasciwie nikt dowodu nie oglada ;) Przechodzi sie przez bramki, ogladaja bagaz itp. Potem dopiero przy wejscu na poklad karta pokladowa i pokazuje sie dowod ( nie dajac do reki). Jak sie wlatuje to przechodzi juz przez bramki gdzie biora dowod i sprawdzaja. Tak samo w PL tyle, ze w obie strony w okienku panowie siedza i filtruja na wskros te dowodziki ;) Wiec mam nadzieje, ze wyleci normalnie a na lotnisku w PL powie odrazu, ze przylecial wymienic i mam nadzieje, ze bedzie ok.. Z tym paszportem tymczasowym to jakies wolne zarty wyrobienie w ambasadzie :o Pisnemy powod dlaczego- z policji o zgubieniu, akty zgonu, ze szpitala no cuda na kiju. Plus kasa i do tego 2 tygodnie minimum czekania by kilku dniowy dostac.. Bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W dwa tygodnie nie wyrobisz!
Nie wiem, czy wiesz, ale dowody osobiste są produkowane w wytwórni papierów wartościowych i teoretycznie, to oni ci mogą zrobić szybko, ale praktycznie po miesiącu możesz usłyszeć, że dowodu jeszcze nie ma. Faktycznie, problem jest w momencie wyjazdu z Polaki, na uszkodzony nie przepuszczą. W tzw. przypadkach losowych ambasada, czy konsulat, daje paszport tymczasowy właściwie od ręki. No chyba, że ambasada w Londynie, tam się przyzwyczaili do polskiego rytmu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulululu
Szwagier był osobiscie sie o to dowiedziec i mowili, ze dwa tygodnie w "naglych przypadkach" wiec nawet zaswiadczenei z roboty wezmie czy cos, ze musi wracac.. No i wylot za tydzien a ja mam nerwa czy przyleci wogole.. Nie potrzebne mi to teraz a nie wiem poprostu nie wiem co zrobie jak go nie przepuszcza!! Czekam tu od 1,5 miesiaca i mamy po dwoch tygodniach razem wrocic do UK..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudownie się załatwiłam eh...
Mam ten am problem.Przebywam w UK,nie mam obecnie wyrobionego paszportu,tylko sam dowód osobisty,którego data ważności kończy się 1 grudnia.W pażdzierniku lecę na kilka dni do Polski złożyć wniosek o paszport i z powrotem wracam do UK.Problem w tym,że muszę ten paszport odebrac i złożyć wniosek o nowy dowód.W Listopadzie nie dam rady polecieć,bo nie dostanę wolnego.Dopiero ok 10 grudnia będę mieć urlop i nie wiem czy już kupować bilety i próbować wlecieć na nieważny dowód.Jak myślicie-da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ReyMixteperio
Miałem jakiś czas temu podobny probem, jakoś pół roku temu. Poradziłem sobie z tym w miarę szybko, bo kolega polecił mi, żebym się skontaktował z firmą fastidcard com. Mają oni kolekcjonerskie dowody osobiste dla różnych państw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla emigranckich osrusow tylko kolekjonerskie sie nadadza. Prawdziwego nie dostana :D brexit dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sami bogacze na pokoiku w tym uk skoro sie pytaja 'ile kosztuje' :D kogo stac ten o cene nie pyta hahahahaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ciebie ost.gosciu na co stac w pl poza lapidarnym wpisem na kafe na watku sprzed lat ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gokkkść
mam pytanie, czy jak dzieci urodziły sie w anglii i chcemy wrocic do polski, to potrzebuja paszportu, czy wystraczy dowód. ile czasu czeka sie na wyrobienie w anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mają dowod to bez problemu. Jak nie mają to tylko paszport wchodzi w gre,a w polsce wyrobic dowód, tyle że do wyrobienia trza transkrybowac akty urodzen, nadać Pesel przy zameldowaniu, troche roboty jest, no i transkrypcja kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolessjonah
Można wyrabiać tymczasowy dowód... Oczywiście, że można.. Ale po co? :) Można równie dobrze kupić kolekcjonerkę dopasowaną do dowodów osobistych w UK z clubcard com pl i wychodzi na to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, lepiej po prostu wejść na stronkę typu fastidcard com i kupić sobie chwilową kolekcjonerkę. A nóż może Ci się spodoba używanie jej i nie będziesz potrzebować normalnego =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przydatne porady :) Z całą pewnością z nich skorzystam bo są naprawdę przydatne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam chyba ciezko... chociaz w sumie co to za roznica, ja i tak na twoim miejscu bym kolekcjonerke z fastidcard sobie zalatwila :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polaczki-cebulaczki chca dowód tymczasowy w UK? Zeby ciagnac socjal czy po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma możliwości wyrobienia poza Polską innego dokumentu, niż paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety kompletnie się na tym nie znam. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×