Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szczerbata lala

Ząb z ropą - długo sie leczy?

Polecane posty

Gość szczerbata lala

Wyjezdzam gdzies dalej i mam zab z ropą, nie boli mnie, ale przy kazdym wiekszym wiaterku sie ujawnia ropa i czuje bardziej to wszystko... Zaniedbałam ten zabek no i teraz wszystko na ostatnią chwile. I zastanawiam sie czy nie isc przed tym wyjazdem do dentysty bo boje sie ze na wyjezdzie bedzie mnie jednak bolał, ale ile trwa leczenie? Ile kosztuje? sorka za pewnie głupie pytania, no ale zastanawiam sie czy nie isc juz po wyjezdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz i to zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już jest stan ropny, który utrzymuje się dłuższy czas to koniecznie powinnas iśc do dentysty przed wyjazdem!! Hmmm...juz dawno powinnas to zrobić :|. pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leć czym prędzej do dentysty
jak dostaniesz zapalenia ucha (u mnie zaczęło się od zęba a potem było ucho) to bedziesz wyła z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga6666
możesz stracic zab - o ilenie jest juz za pozno, pewno bedzie trzeba wyrwac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leć czym prędzej do dentysty
pewnie dostaniesz antybiotyk. przy leczeniu gutaperką jest drożej, przy tradycyjnym leczeniu za jakieś 100zł powinnaś go wyleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbata lala
:( wiem, ze powinnam isc... Macie racje, myslałam ze załatwie to jak wroce, ale widze ze lepiej nie ryzykować. Dzieki za wpisy i za minimalne pojechanie mnie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkoooo
szerbata lalo jak najszybciej do dentxsty, bo od tego moyna miec posocznice+ czyli zakazenie organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząb z ropą zalecza sie
antybiotykiem a potem usuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no coś ty
taki ząb można uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz812
a ja mam rope w PALCU! Kto mi coś poradzi? Od wczoraj mam. wczoraj nie bolało, dzisiaj bolało (do czasu). Gdzie mam iść. PS. Zostałem skaleczony nożem introligatorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mateusz812
Zrób sobie okład z wody utlenionej i zmieniaj go co jakiś czas. Samo się wyleczy bez antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz812
Tak, robiłem to wczoraj i się martwie. Ścsinąłem opuchnięcie i wyleciały 2 kropelki ropy :( :( :( Robiłem okłady ale to nic nie daje! Jestem niepewny co do tej porady. Zmieniałem czesto opatrunek, ale teraz palec troche jest ,,na dworzu''. Jednak dzieki za rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_85_23
chyba mam ząb ropny strasznie boli ale wiem ze rwanie taki zęba też tak boli bo już to przechodziłam co zrobić żeby tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadrga
lekarz przepisze ci antybiotyk, pobierzesz kilka dni i potem do usunięcia- wtedy nie bedzie bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgdfgf
Miałam coś podobnego pprzykładaj to pieprzem zmielonym i octem !! Pomaga jak ręką odjąć !!! Po 2 dniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Timmith25
nie chce nikogo straszyćale słyszałem o przypadku mężczyzny któremu ropa z zęba przeniosła się do mózgu.Gość wyladował w szpitalu na trepanację czaszki.Wg mnie to musiała byc rozległa infekcja.Wnisek z tego ze takich rzeczy nie wolno bagatelizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
Brałem antybiotyk, dodam że dentysta nawet mi go nie przepisał:(:( Antybiotyk brałem ok tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumTarara
widocznie nie ten antybiotyk co trzeba i dużo za krótko. ja brałam kiedys 2 tygodnie i dopiero po tym czasie ropa zeszł i ząb można było już bez bólu!!!!!usunąc. nie pamiętam nazwy antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
Aha a ta ropa jak zeszła????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumTarara
pękła, wypływała. jak antybiotyk zadziałał to i ból przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
To czyli ona musi jakoś wyjśc?? I ten antybiotyk to jej umożliwia i jednocześnie zwalcze ból??? A czy przez te 2 tygodnie brania antybiotyku bolał cie ząb???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumTarara
wyjsc musi, antybiotyk działa przeciwzapalnie i likkwiduje ten stan jednocześnie likwidując ból. p.s. a leczenie kanałowe? już nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
Aha a długo ta ropa wypływała??? I jak długo sie dziąsło goiło??? Nie wiem czy w chodzi w gre leczenie kanałowe bo dentysta chce go usunąć w sumie ja też chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
To co ja mam zrobić? Moge wychodzić na dwór? I czy jak już wszystko sie zagoi i jak bedę wyrywał zęba to będzie boleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumTarara
poradź się jeszcze innego dentysty. zapisze ci antybiotyk, może zaproponuje uratowanie zęba. w przyszłości może ci się on bardzo przydac np. do mostka. acha, prawdopodobnie (przed ewentualnym wyrwaniem) skieruje cie na prześwietlenie tego zęba. jak a się go jeszcze uratowac to ratuj. kanałowe leczenie po znieczuleniu nic a nic nie boli. zapewniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
Słyszałem inna wersje niż ty ,,czy leczenie kanałowe boli". No ok udam sie do innego dentysty. Pisałaś że wyrywałaś już zęba ropnego, bolało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumTarara
nic nie bolało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.n.m.j
Ja mialam kanalowe leczenie okazało sie ze jestem uczulonana ta trucizne i zrobila mi sie "Szuflada" czyli dziaslo odkeilo sie od zęba, niesamowity ból.. a teraz po wyleczeniu i zrobieniu kanalowki ..dziaslo mam jakis obsuniete i podchodzi ropa... nie chce mi sie wierzyc ze bede musiala isc znowu i meczyc sie z tym zebem ... czy ona mi zle to zrobila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukus
Dzieki brumTarara:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×