Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szczerbata lala

Ząb z ropą - długo sie leczy?

Polecane posty

Gość EwaM8423
Słuchajcie a jak zejdzie ropa to mozna uratowac ten zab czy zawsze sie rwie?? a co radzicie na uspokojenie nerwow przed dentysta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesio99
Witajcie. Ja mam problem z ropnym zębem. Ząb ten miałem robiony kiedyś i któregoś dnia zaczął mnie boleć. Po jakimś tygodniu poszedłem do dentysty bo nie przestawał boleć. Domyślałem się,że zgromadziła się ropa. Dentystka przewierciła zęba, wsadziła trutkę i zakleiła. Za kilka dni miałem wyjazd za granicę to powiedziała mi,żebym przyszedł jak wrócę za trzy miesiące, a jak ząb zacznie boleć to miałem wydłubać sobie to miekką plombę i miało być po sprawie. Ta miekka plomba po jakimś czasie wypadła a raczej się rozmyła i zostałem z dziurą w zębie. Po jakimś czasie zaczęła sączyć się ropa. I mam tak do dzisiaj od jakoś połowy lipca, może od sierpnia. Ropa cały czas się sączy a mi nie po drodze do dentysty. Ale jutro planuję go odwiedzić. Jeszcze mi się nic nie stało typu infekcja mózgu itp. Dlatego lecę,wolę nie ryzykować, nie chcę już dłużej czuć tego nieprzyjemnego smaku i zapachu. To jedyny ząb zepsuty.Reszta zdrowiutka i poleczona. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaiste dziwne metody leczenia ropy przy zebie nadajecie :-O Rok temu, spuchl mi policzek, ale nic nie bolalo. Bania nad górna czwórka, mam tam od wielu lat korone. Dentysta otworzyl ropien, wyczyscil, usunal reszte korzenia, wlozyl nieco masy kostnej- sztucznej, zaszyl, dal penicyline w tabletkach na 3 dni. Po tygodniu szwy sciagnal. W sumie pare dni bylo spuczniete po zabiegu, ale chlodzenie policzka lodem duzo dawalo :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez milam kiedys
zeba z ropą. Rozwierciła, włozyła waty, zaklepiła i tak co 3 dni. W koncu ropy juz nie bylo i załozyła plombe. A tez mowiła ze jest do wyrwania, a jednak udało sie go utratowac. Był leczony kanałowo, bo był cały pusty w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam14
mam 2 zeby ropne czy to boli leczenie u detysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssmmaall
Ja mam 4 razy wiekszy prawy policzek od lewego. Caly czas boli lecz do wytrzymania. Mialem zamiar to przeczekac. (Zaznaczam , ze jestem bardzo leniwy) Ale tyle tu pewnych siebie rad , ze chyba raczej sie wybiore do "kata" To dopiero 2 dzien , byc moze jutro sie poprawi ... Pozdrawiam czytelnikow i zycze szybkiego powrotu do zrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubkuss
witam. tak jak wam ponad rok temu pojawiła mi sie gólka z ropa.strasznie bałam sie dentysty.ogolnie zab nie bolał.rope sama wyciskałam.po kilku dniach nie było po ropie sladu. i dentysty tez nie odwiedziłam. ostatnio zab strasznie zaczoł mnie bolec.musiałam miec ciagle otwarta buzie bo gdy dotknełam zeba(dolna 4) gornym to miałam uczucie jakby trafiał prosto w nerw.cały zab mnie strasznie bolał. wybrałam sie do dentysty.chciałam go wyrwac.ale znieczulenie wogóle nie działało.stomatolog wywiercił mi dziure w zebie i igła wkłuwał mi sie w kanaliki korzenia bo okazało sie ze tam mam rope. ropa wypłyneła.dał mi trutke jak wacik i tak chodziłam ponad miesiac bez zadnego bołu.dzis w nocy znowu zaczoł mnie tak strasznie bolec. po południu wybieram sie do niego jeszcze raz. nie chciałabym go wyrywac. mam nadzieje ze znowy powkuwa sie igła ropa wyleci i bedzie dobrze. i ze teraz go juz zaplombuje. zycze zrowiutkich zabków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martinna
tez mam ten problem . od 4 dni napieprza mnie ząb ... i mam spuchnieta twarz.... nad zebem kotry mnie boli jest ropa :(((( wygladam jak świna :( ;/ wczoraj byłam u dentysty a ten sobie wolne wzioł :(((( i musze jechac autobusem do miasta zeby mi zorobił ...bo strasznie boli :((( tak bym chciała zeby go wyrwał i miec swiety juz spokoj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krisuk
a ja dostałem amoxicillin - 50mg dihydrocodeine 30mg zobaczymy czy ropsko zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyniątko
Pewnego dnia zaczął mnie boleć ząb...Potwornie, a był już kiedyś leczony. Nie spuchłam wcale, ale to podobno tylko niektórych dotyka. Nie wytrzymałam z bólu i poszłam na drugi dzień do dentysty, który jako jedyny mnie przyjął bez problemu (inni kazali mi czekać z bólem tydzień co najmniej:/). I tak się zaczęło - okazało się, że mam zgorzel i trzeba zrobić trepanację zęba i leczenie kanałowe. Dostałam antybiotyk i po kilku dniach zgłosiłam się na czyszczenie kanałów - to dopiero okazał się ból - w skali od 1 do 10 swobodnie przekraczał 10, ale tylko dlatego, że na żywca miałam robione. Na następne czyszczenie absolutnie nie zgodziłam się bez znieczulenia. i nic nie bolało. Dopiero potem leczenie kanałowe - prawie wcale nie bolało, a było bez znieczulenia. Dopiero teraz idę na wypełnienie. Nareszcie, bo chyba nigdy nie wydałam tyle pieniędzy na jednego zęba. Ale przynajmniej doktor go uratował, nie trzeba było rwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wokjjj
jezus maria u kogo ty sie leczysz, przepisz sie do rozwadowskiego, dobrze radze, niz bedzie za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jude22
a ja mam ząb z ropą tylko tyle że mi ta ropa nigdzie nie uchodzi :/ nic na dziąśle niemam twarzy też niemam spuchniętej a ząb boli a jak już dotkne zębem o ząb to nieda się wytrzymac taki ból co robić>?? do dentysty nie pójde !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfg
mam zeba ropnego,ale mnie wcale nie boli. ta ropa mi sie zbiera pozniej sam ten pecherzyk peka i pozniej znow sie robi , mial ktos tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do asdfg: ja tak miałam - co jakiś czas pojawiał się pęcherzyk, który sam pękał, wiec to olewałam... aż do momentu, kiedy strasznie mnie ten ząb zabolał, a następnie zrobił się ropień. Tym razem juz od początku czułam, że nie bedzie tak łatwo, jak do tej pory;). Ropień zrobił sie o wiele większy i był niżej niż do tej pory, spuchła mi lewa część twarzy. Okazało się, że stan chorobowy dotarł już do kości.Myslałam, że po zębie:( jednak Pani doktor zaproponowała leczenie kanałowe, rozcięła mi tez ropień, dała antybiotyk. Nie bolało - poważnie. Jestem w trakcie leczenia. Dobrze radzę, idź jak najprędzej. Ja tez strasznie się bałam, ale myslę, że gdybym poszła szybciej, byc może leczenie byłoby krótsze i mniej kosztowne:/ Samo się nie wyleczy, niestety:(. Trzymam kciuki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doraźnie polecam nadtlenek wodoru z weglanem sodowym czy potasowym do mycia paszczy:classic_cool:.skutecznie likwiduje bakcyle i odkwasza paszczę:classic_cool:.Niestety ale to nie uzupełni ubytków w ząbkach:O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ząb ropny powinien być leczony natychmiast! Pewnie czeka cię kanałówka, w polsce ceny wachają się średnio od 180 do 350 zł, ale taka ropa może być niebezpieczna zarówno dla zdrowia jak i życia , możesz stracić ząb... i bardzo boli więc...czemu nie chcesz iść do dentysty? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranosia
jak macie rope w policzku to płuczcie szalwia buzie to zejdzie ,sprawdziony sposob bo tez mialam cos takiego .a teraz mam nerw na wieszchu i boje sie zajebiscie dentysty bo jak raz poszlam i zaczela mi cos robic to myslalam ze ja zabije i ciaogalam ja za fartoch jak mnie bolalo . no i nie wiem co mam robic z tym zebem bo nic nie pomaga na niego a juz 3 noc nie spie a do detysty boje sie isc ale chba nie mama innego wyjscia ........... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy z ropnym zebem
Witam wszystkich "ropnych"Od 4 dni i ja do was naleze.Zaczne od tego ze od 12 lat co 3mies kontroluje uzbebienie u jednego stomatologa.Gdzies od 3 lat nad prawa czwórką(pod okiem)gdy naciskalem czulem leciutki ból i że w takich sprawach jestem panikarzem(pracuje na czarno za granica i jak tylko jestem w PL chodze na kontrole)na każdej wizycie pytalem sie o ten lekki bol a dentysta ktoremu zaufalem mowil ze ząb(czworka)jest martwy i jak boli tylko przy nacisku policzka to nie ma sie co przejmowac az do... 3dni temu zaczął mnie bolec ten zab a przy nacisku zeba juz nie mowie jak bolało."mój były"dentysta wział sobie 3-4 mies wolnego wiec jezdzilem po miescie i szukałem u prywatnych ale interesowało mnie tylko przyjecie juz i teraz(piatek) a dopiero w poniedziałek.U 5 prywatnych nie bylo miejsca wiec odpalilem internet i dzwonilem do bylo kogo jak leci z gory.Jedna babka mnie przyjela.Jako panikarz odrazu zarzadałem znieczulenie i jeszcze zel aby nie czuc igly.Coz z tego bo czulem i igle i potem podczas wiercenia.Mysle sobie k...rwa nie wierze-XXI wiek,prywatny dobrze wypasiony gabinet(nawet rtg na fotelu mi robili) ,pacjent ktory mowi ze zaplaci za wszelkie mozliwe znieczulenia i....boli????Jakos to wytrzymałem,na koniec mi zalozyla cos białego i kazała przyjsc w poniedziałek.Bol miałem cały czas podczas wizyty jak i po cały piatkowy wieczór i nocke.Co ja nie zazywał ketonale,ibupromy,apapy i nic.Mysle sobie musze szukac w sobote innego dentyste bo do pon mnie szlag trafi.Wizyte poniedziałkowa miałem zapisana na wizytowce z komorka i mysle ciul dzwonie.Nikt nie odbiera.Ale za jakies 15min sama oddzwania i mowi ze jest.......w gorach na nartach ale zadzwoni do swojej kolezanki(z tej samego gabinetu) i ze mam podjechac jak szybko moge.Od nowa moj tekst ze chce znieczulenie takie konskie ale moj zab uparta bestia caly czas go czulem.Dentystka go otworzyla,poczyscila,jakies igly mi wbijala(o dziwo tego nie czulem)i mowi ze mam duzo ropy i pasuje przeciac dziąslo.Nie wiem co zobaczyla w moich oczach ale zraza dodała ze jak sie boje to ona proponuje mnie puscic do domu z otwartym zebem,zeby ropa sama splywala,zapisała antybiotyk dalacin i mowila abym podczas jedzenia wkladał wate do dziury aby zarlo sie tam nie dostało.Mysle sobie i znowu jestem sam w sobote,niedziele az do poniedziałku.Ale wrocimy do soboty.w domu pozazywałem ibupromy,apapy(juz nie patrzylem na dawki ze wolno jedna na pare godzin -co godzinke jedna i.....bol zanikał,na wieczor tylko poczulem ze policzek jest jak bania ale skoro nie boli to tak ma byc.Nocke mimo obaw przespałem(nic dziwnego 2poprzednie byly calkowicie na otwartch oczach)Teraz jest niedziela 10.30 od rana nie zazylem ani jednej przeciwbolowej tylko ten DALACIN pilnuje co 8 godz.Mam nadzieje ze 26 godz(tyle mam do wizyty)jakos zleci,obawiam sie tylko co wymysli dentystka na moja spuchnieta morde(to juz nie jest twarz) A co do kosztow poki co 1sza wizyta 100,druga 30,Antybiotyk plus wata 18 ,apapy ibupromy ketonale 30no ale jeszcze ich nie zuzylem) Mysle ze to dopiero dno studni i ze wyjdzie cos ok 500.Jutro opisze ciag dalszy.Moral tej bajki jest taki ze jak juz jest ropa to znieczulenia mozna sobie wsadzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy z ropnym z
A więc wizyta w poniedziałek odbyła sie przy bardzo niewielkim bólu(tylko jak mocno naciskała dziąsło aby wypychac rope)samo odsysanie i nakłuwanieropy nic a nic nie bolało,ząb dalej otwarty,nakazane płukanie dentoseptem, i dalej antybiotyk.Koszt wizyty 30zł,nast wizyta w czwartek.Do tego czasu w domu z zebem spokoj.Wiadomo,zatykanie watka jak sie je,z dolegliwosci to tylko pobolewanie brzucha.W czwartek identycznie jak w pon,znow 30zł a jak powiedziałem o bolu brzucha to mowi ze to normalne jak .......NIE STOSOWAŁEM TABLETEK OSŁONOWYCH PRZY KURACJI ANTYBIOTYKOWEJ.A mi cisnienie 200.Moze ktos kto czesto sie leczy o tym wie ale ja okaz zdrowia ktory dotad 5 razy ogladał apap zanim zazyl skad mialem o tym wiedziec.Wiec pamietajcie o tabletkach oslonowych lub jogurtach.Nast wizyta we wtorek,jesli ropa zejdzie nastapi zamkniecie zęba,i wtedy zostanie jeszcze jedna wizyta ostateczna plomba.Moja zakładana kwota 500zl chyba staje sie mało realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hojnacy
Cześć mam 18 lat, bylem u dentysty z zebem rok temu i byl on leczony kanałowo, albo zatruty nie pamietam i na to bylo nalozone takie biale zeby sie wyleczyl. przestalem chodzic do dentysty i niedawno jakos miesiac temu zaczelo mi cos puchnac po przeczytaniu powyzszych postow stwierdzam ich mam rope... co robic? jakie beda skutki? mozna uratowac? i jeszcze jedno pytanie czy zab ktory byl leczony kanałowo i zostało zaprzestane to leczenie czyli zalatane zeby sie wyleczylo i to odpadlo(to białe takie) po jakims czasie, a potem chodzenie z takim zembew. mozna cos z tym zrobic? przepraszam za moja pisownie lecz sie na prawde spiesze. Prosze o odp. :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakiiTamChlopak
Hej też mam ząb z ropą, przepisali mi antybiotyk i kazali brac ropa zeszła i próbowali mi go wyleczyć ale nic sie nie da i mam termin na usunięcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hojnacy
ile trzymałeś/łaś ten zab ze nie mozna wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hojnacy
ludzie ta ropa byla dosyc duza i w jednym miejscu wygladalo jakby mialo zaraz wystrzyknac(czyt. jak pryszcz) no i stało sie zrobila sie dziurka i zaczelo wylatywac białe coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziomus
ale nobki z was... plucz szalwia i rumiankiem 5 razy dziennie zanim pojdziesz do dentysty i nie bd bolec(oczywiscie napar musi byc goracy) mozliwe ze po tym samo zejdzie. oczywiscie najlepiej isc do dentysty,wywierci ci dziurke w zebie i ropa sie spusci. jesli u dentysty sa zajete terminy to zadzwon i powiedz ze 3dni nie spisz i ze wizyta zajmie 5min tylko i zeby cie gdzies wcisnela dentystka,po wizycie powinno przejsc. elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam ten ból doskonale.... :/ Powinno minąc po 4 tab, ale bierz do tego jakies leki przeciwzapalne np, ketanol, i koniecznie łykaj priobiotyki. u mnie trwa jeszcze leczene i po antybiotykach bo zab jest ciezki do wyleczenia, wiec mozesz ale nie musisz nastawic sie na dalsze leczenie. Jeżeli ból nie minie to idz jak najszybciej do dentysty, bo może zbierać się ropa. A ty masz ząb otwarty??? czyli bez fleczera?? jak masz fleczer to go wydłób i ból natychmiast minie bo poprostu nie mogą wydostać się gazy i ci narywa ząb....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mam wyjac fleczer? czym to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyjmij go igłą - tylko odkaź ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DZIWNE ŻE tOBIE zostawiła stomatolog zatkany ząb i dała antybiotyki.. powinna zostawić ząb otwarty na pare dni a potem go zatkać, aby gazy się wydostały.. Mi od razu powiedziałą ze zostawia go aby pooddychał a do jedzenia mam zakładać watkę w dziurkę aby jedzenie się tam nie dostawało.... czasami płukaj szałwią lub solo fizjologiczną u mnie pomogło po 2 tyg ząb zaleczony .. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papiaxxxx
Hej :) Do dentysty chodzę jakoś co pół roku, ostatnio byłam w sierpniu i wszystko było ok. Od paru dni po mięsnym obiadku ( wiadomo co się robi ), wyczułam na wykałaczce dziwny zapach, a że miałam zęba z ropą dawno temu, wiem co to za zapach. Co do dolegliwości, to ten ząb był robiony rok temu, le nie kanałowo, czasami zaboli. Nie wiem skąd ta ropa mogła się wziąć, dbam o zęby, chodzę do dentysty... mam pewną myśl, ale pewnie głupią. Kupiłam szczoteczkę do zębów, która okazała się za twarda, ale z lenistwa używałam jej przez jakiś czas. Przez to czasem pojawiała się krew, właśnie z tego zęba. Ogólnie to jestem straszną panikarą, nie boje się dentysty, ale wizyta dopiero za dwa tygodnie. Nie wiem co mam robić żeby nie nabawić się sepsy itd. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi rozwiercono zęba i odkryto rope. Wcześniej nie bolał mnie ten ząb i nawet dziś z trutką nie boli. Miał ktoś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×