Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szczerbata lala

Ząb z ropą - długo sie leczy?

Polecane posty

Gość gość
No z trutka to napewno nie boli,bo jak juz zaboli to zab do wyrwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość798
A co zrobić jak ma się ropę w martwej jedynce.Biorę już 3 antybiotyk,najpierw Unidox-2x,teraz Dalacin i ropa nie przechodzi.Gdyby to był ząb kątny to bym wyrwała,ale nie jedynka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juznieobolala
Romanbak, byłam w identycznej sytuacji, u mnie wyglądało to tak :w piątek pojechalam z bólem i gorączką do dentysty, przepisał antybiotyk i za 6dni kazał przyjść na wyrwanie, zab nadlamany bez próchnicy, nie otworzył zęba. Po dwóch dniach i nocach ogromnych cierpień, kiedy nawet już ketonal nie zadziałał postanowiłam pojechać na pogotowie stomatologiczne, była to niedziela. Dentystka od razu powiedziała, że cierpialabym dalej gdybym nie przyjechała, bo zęba trzeba otworzyć żeby się oczyścil . Po otwarciu zeba strzeliła ropa a ja poczułam ulgę, mam tak chodzić z otwartym żebym do końca brania antybiotyku tj. Do czwartku. Piszę ten post z przestrogą, jeśli czujecie że po antybiotyku nie ma poprawy tylko ból się nasila, oznacza to że trzeba się udać do innego lekarza bo ten pierwszy może okazać się paprakiem i zniszczyć nam zdrowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc28392839
czy szybko sie wyleczy ząb bo dzisiaj zaczol mnie boleć i sie robi ropa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolitkajolka
U mnie zaczęło się w połowie kwietnia od dolnej jedynki najpierw rozwiercenie i wyciek ropy, trzy dni z ogromnym bólem, nawet nie pamiętam ile proszków przeciwbólowych wzięłam i jakich łącznie z tymi na receptę. Potem inny dentysta i zrobienie większej dziurki, antybiotyk doustny i otwarty ząb. Kilka dni i wyczyszczenie kanałów już bez zatrucia bo ząb sam ,,zdechł", do środka antybiotyk. Po 10 dniach ponowne czyszczenie kanałów ale niestety dalej ropa pod zębem, czekamy kilka dni znowu zaczyna puchnąć dziąsło i ropa pod kolejnym zębem 2, otwarcie 2 i okazuje się, że też jest już martwa. Rentgen, ropa pod kolejnymi zębami lewą 1 i 2, otwarcie zębów, wyciek ropy, Kolejny antybiotyk doustny. 4 otwarte zęby, wizyty co 2 dzień, antybiotyk w zębach i zero poprawy, znowu czyszczenie i otwarte zęby i tak do połowy lipca. Moja pani doktor dała mi skierowanie na Miodową bo ona już wyczerpała pomysły na leczenie (może tylko usunąć) Wizyta na Miodowej, otwarcie zębów i włożenie jodu na ok 2 tygodnie, pierwszy raz od bardzo długiego czasu zęby nie bolą, mogę jeść normalnie. Niestety na następnej wizycie okazało się, że ropa dalej jest pod zębami, znowu antybiotyk w zęby. Mija kilka dni i znowu spuchły mi dziąsła, Masakra i strasznie boli. Jutro wizyta i nie wiem co dalej. To już 4 m-ce walki o uratowanie zębów i dalej wielka niewiadoma. Odezwę się po wizycie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja byłam dzisiaj u stomatologa całą noc nie spałam bardzo mnie zab bolał okazało się stan zapalny otworzono zab wyleciała krew założono antybiotyk do zęba i przepisane mi antybiotyk dalacin c byłam 2 godz temu i juz nie boli jestem dobrej nadziei a naprawdę cierpiałam bardzo w sumie kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiula88
Ja z kolei miałam juz powtórnie kanałowe zęba bo zrobił mi się stan zapalny kanałów. Po ok 4 latach zaczął boleć dostałam antybiotyk clindamycyne 600 na 6 dni z tydzień bylo ok po czym pojawiła sie ropa. Obecnie czekam na wizytę :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmocz wacik w spirytusie lub wudce i nałuż na bolącego zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak12
Jestem w 24 tygodniu ciazy. W niedziele zaczal mniw bolec zab a w poniedzialek rano obudzilam sie ze spuchnietym policzkuem. Poszlam do dentystki, rozwiercila mi go, przeczyscila kanal i lekko naciela dziaslo. Troche ropy wycieklo i tyle. Kazala robic zimne oklady i za 2 tygodnie do dalszego leczenia kanalowego. Zadnego antybiotyku nie dostalam ze wzgledu na ciaze. Czy ktos wie jak dlugo ta opuchluzna bedzie sie utrzymywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia8500
Wydaje mi się, że powinnaś iść do innego lekarza, który od razu coś zrobi, bez czekania. Ja od lat nie mam problemów z zębami bo chodze do zaufanego lekarza w Soldencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja Krycha
Witam ! Mam 12 lat mieszkam w Krakowie i na to forum trafiłam z takim samym problemem co wy tylko że ja mam stan ropny w dziąśle po wyrwanym zębie szóstce dolnej prawej . Na samym początku gdy zeszło znieczulenie nic mnie nie bolało . Ale potem czułam ucisk na dziąsło i ból. Mam szczęście że dziś piątek i że, idę do dentysty. Ale już w pierwszej dobie nie miałam apetytu , cierpiałam na tak zwaną bezsenność , byłam cały czas na środkach przeciwbólowych i miałam śmierdzące zapach w buzi . Już miałam raz przypadek ze miałam stan ropny ale w zębie a dokładniej w szóstce dolnej lewej która była już leczona kanałowo . Pani doktor miała mi ją usunąć , byłam już znieczulona i jak zaczęła rwać to tak piszczałam że moja mama stwierdziła, że pani doktor ma przestać . dentystka zrobiła mi prześwietlenie i stwierdziła że mam zapalenie ropne . Dała mi antybiotyk po 3 dniach zgłosiłam się na wyrwanie zęba do stomatologii chirurgicznej a dokładnie na Plac Świętego Ducha . Trafiłam na fantastyczną młodą lekarkę wytłumaczyła mi co teraz będzie robiła . Dała mi tak zwane końskie znieczulenie czyli bardzo silną dawkę znieczulenia , ale gdy zaczęła wyrywać zęba niestety bardzo mnie to bolało po tej całej męczarni która trwała 4 godziny bo ja oczywiście panikowałam a samo wyrywanie trwało zaledwie koło 15 minut . Wróciłam do domu położyłam się spać . i wszystko było dobrze . Teraz trochę się martwię bo to nie jest w zębie tylko na dziąśle i teraz jak to pisze jest godzina 6:12 oczywiście rano na 9:30 wizyta u mojej ulubionej pani stomatolog . Troszeczkę się stresuje bo wstałam o 5:30 a zaczęłam pisać to wszystko o jakiejś 5:50 . A żeby było śmieszniej to dziś miałam mieć wyrywana szóstkę górną lewą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I choć bym nie chciał musiałem dołączyć do grona ropniaków :) Miałem kiedyś robioną dolną ósemkę i najzwyczajniej kawałek się ułamał, plomba była nic nie bolało wiec uznałem że jest w porządku, po chyba ponad roku czyli w czwartek 8.09 2016 zaczął pobolewać więc udałem się w piątek do dentysty ale już z opuchlizną i bez jedzenia gdyż buzię mogę otworzyć tylko na szerokość palca, dentysta zajrzał i stwierdził że ósemka do usunięcia chirurgicznie, dal skierowanie i przepisał delacin c, od razu miałem wziąć 2 tabletki a potem co 8h, fakt ząb przestał boleć już na wieczór ale dziś jest 11.09.2016 i nadal nie mogę otwierać ust przez tą ropę, ból podczas otwierania ust dochodzi aż do ucha. Zostało mi jeszcze 8 tabletek, jak myślicie jak po 3 dniach nie ma żadnej reakcji na antybiotyk iść jeszcze raz że nie pomaga czy łykać dalej delacin i czekać? Strasznie mnie irytuje jedzenie ciągłych papek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×