Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klaudia10522

zęby mi się ruszają

Polecane posty

hej :) mam 14 lat i od niedawna ruszająmi się 4 przednie zęby w dolnej szczęce .boję się że mi wypadną POMOCYY !! dawniej niespecjalnie myłam zęby gdzieś 2 razy na tydzień . myję zęby pastą signal no i średnio twardą szczoteczką normalną .mam 170 cm i ważę 60 kg jem mało no i trochę mało się ruszam . rzadko jem słodycze myślę że tyle info wystarczy byście mi pomogli co mam zrobić , czego jeść więcej by się przestały ruszać i co mi pomoże  tylko proszę bez żartów bo to raczej nie pomoże tylko bardziej załamie POMOCY ! ps. ciocia mi mówiła , że ona gdy była w moim wieku to miała ząb który szedł jej do przodu i sobie go palcami wpychała a ja właśnie też to mam no i tak robiłam i w tedy zaczął mi się ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu dziecko do dentysty powinnas sie wybrac. Paradontoza mi tu smierdzi, czym predzej do lekarza bo szczerbata zostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem, czy autorka to przeczytać, ale może przeczytać ktoś inny komu to pomoże. Miałam podobne objawy -- rodzinna skłonność. Starsze pokolenie w rodzinie straciło zęby. Wygląda na to ze masz tzw agresywne zapalenie przyzębia (co sie potocznie nazywa paradontoze, błędnie, bo jest wiele rodzajów). Choroba ta nie jest związana z brakiem higieny, nie jest on jej przyczyną. Przyczyna jest genetyczna, nie można jej zapobiec. Można natomiast wyleczyć. Postępuje czterokrotnie szybciej niż paradontoza , która jest skutkiem zaniedbań higienicznych. Dotyka osoby młode, nastolatki, dwudziestolatki. Jest praktycznie bezobjawowa, tzn moze pojawić się trochę krwawienia, które niestety jest bagatelizowane przez dentystów. Albo i nie pojawia się. Nie ma opuchlizny, bólu i zaczerwienienia dziąseł, a kość pod spodem jest zzerana. Zauważamy dopiero wtedy, kiedy zęby są juz luźne. Żadne pasrty do zębów nie pomogą. Musisz iść do periodontologa. W Europie inw USA leczy się to skutecznie laserem Waterlase. Można się całkowicie wyleczyć. Ale zwykły dentysta tu nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale masz głupia rodzinę. Nastolatce się zęby ruszają i nikt nie zareagował?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szybko szukaj specjalisty periodontologa to można wyleczyć i nie czekaj na leczenie na NFZ, bo Ci specjalnie nie pomogą większość zabiegów jest i tak przy tym leczeniu odpłatna. Na NFZ mało skuteczna. Wiem bo w rodzinie też mam paradontozę i leczą się w Brentowskiej we Wrzeszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×