Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
blondi_28

Życie z POCS

Polecane posty

Witam! Może zacznę od początku. Otóż w ubiegłym roku zauważyłam, iż pomimo regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych miesiączkowałam nieregularnie po wizycie u ginekologa usłyszałam, że to normalne przy stosowaniu tabletek anty( brałam Yasminelle). Nie przyjęłam się tym zbytnio gdyż i tak miałam zamiar przestać brać tabletki i zacząć starać o dzidzię. Tabletki odstawiłam w czerwcu 2013r i wtedy zaczęły się problemy, po odstawieniu tabletek nie dostałam wogóle okresu, więc wybrałam się do ginekologa, stwierdził, że to jest normalne, że może się tak zdarzyć, i że jak miesiaczka nie wystąpi do 3 miesięcy to mam wrócić do niego. Po 3 miesiącach przyszłam zaś do gin. bo okresu nie było. Dostałam tabletki antykoncepcyjne miałam je brać 3 miesiące w tym czasie miesiączka normalnie występowałam po odstawieniu sytuacje się powtórzyła - brak miesiączki. Po badaniach krwi i usg lekarz stwierdził, ze mam PCOS a po wizycie u endokrynologa okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. W ciągu 6 miesięcy przytyłam 25 kg (można powiedzieć, ze nie tyłam tylko puchłam w zastraszającym tempie), wyglądałam jak kobieta w 7 miesiącu ciąży.Od endokryn. mam tabletki euthyrox 50, które zażywam raz dziennie. A od ginekologa od marca 2014r przyjmuje luteine od 16 do 25 dnia cyklu. Ponadto przypisał mi jeszcze metformax 500 aby schudnąć. Luteine biore od pół roku i dzięki niej miesiączkuje, metformax (biore prawie 3 miesiace) nie pomaga nic nie schudłam :( . Byłam na wizycie kontrolnej u endokrynologa tabletki, które mi przypisał "wyrównały" moja tarczyce ale zwiększył mi dawke , w 3 razy w tym biore podwójną dawke (też po toi aby waga spadała ale nie spada). Robię co miesiąc testy ciążowe ale niestety wynik negatywny ;( . Może znajdzie się tu ktoś, kto ma podobne problemy, może coś doradzić, a może poprostu podzielić się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam Was dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×