Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

martyna 33

Zarejestrowani
 • Zawartość

  1343
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Krzyż, na którym został okrutnie stracony Pan Jezus, jest miejscem skrajnego upokorzenia i opuszczenia. Bóg nie mógł nam dobitniej pokazać Swojej miłości, niż pozwalając się przybić w Swoim Synu właśnie do tego krzyża za nas. Przez Swoje cierpienie i śmierć Chrystus odkupił nas od śmierci. Dlatego uzyskał dla nas przebaczenie wszystkich grzechów. Mesjasz przez śmierć i zmartwychwstanie usunął nasz grzech oraz sprawił, że go już nie ma. "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata..." (Jan 1.29). Jezus odkupił nasze winy. Karę, jaką my powinniśmy ponieść, wziął na Siebie. To właśnie było tym wielkim dziełem, jakie miało miejsce na Golgocie. Bo przyniosło nam pokój. Mesjasz nie tylko dokonał dzieła odkupienia z grzechu, lecz teraz żyje i siedzi po prawicy Ojca. A więc, nie tylko usunął nasze grzechy. Ale Pan również sprawił, że nie ciąży już na nas Boży gniew.
 2. Krzyż, na którym został okrutnie stracony Pan Jezus, jest miejscem skrajnego upokorzenia i opuszczenia. Bóg nie mógł nam dobitniej pokazać Swojej miłości, niż pozwalając się przybić w Swoim Synu właśnie do tego krzyża za nas. Przez Swoje cierpienie i śmierć Chrystus odkupił nas od śmierci. Dlatego uzyskał dla nas przebaczenie wszystkich grzechów. Mesjasz przez śmierć i zmartwychwstanie usunął nasz grzech oraz sprawił, że go już nie ma. "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata..." (Jan 1.29). Jezus odkupił nasze winy. Karę, jaką my powinniśmy ponieść, wziął na Siebie. To właśnie było tym wielkim dziełem, jakie miało miejsce na Golgocie. Bo przyniosło nam pokój. Mesjasz nie tylko dokonał dzieła odkupienia z grzechu, lecz teraz żyje i siedzi po prawicy Ojca. A więc, nie tylko usunął nasze grzechy. Ale Pan również sprawił, że nie ciąży już na nas Boży gniew.
 3. martyna 33

  Życie świadome celu

  Krzyż, na którym został okrutnie stracony Pan Jezus, jest miejscem skrajnego upokorzenia i opuszczenia. Bóg nie mógł nam dobitniej pokazać Swojej miłości, niż pozwalając się przybić w Swoim Synu właśnie do tego krzyża za nas. Przez Swoje cierpienie i śmierć Chrystus odkupił nas od śmierci. Dlatego uzyskał dla nas przebaczenie wszystkich grzechów. Mesjasz przez śmierć i zmartwychwstanie usunął nasz grzech oraz sprawił, że go już nie ma. "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata..." (Jan 1.29). Jezus odkupił nasze winy. Karę, jaką my powinniśmy ponieść, wziął na Siebie. To właśnie było tym wielkim dziełem, jakie miało miejsce na Golgocie. Bo przyniosło nam pokój. Mesjasz nie tylko dokonał dzieła odkupienia z grzechu, lecz teraz żyje i siedzi po prawicy Ojca. A więc, nie tylko usunął nasze grzechy. Ale Pan również sprawił, że nie ciąży już na nas Boży gniew.
 4. Krzyż, na którym został okrutnie stracony Pan Jezus, jest miejscem skrajnego upokorzenia i opuszczenia. Bóg nie mógł nam dobitniej pokazać Swojej miłości, niż pozwalając się przybić w Swoim Synu właśnie do tego krzyża za nas. Przez Swoje cierpienie i śmierć Chrystus odkupił nas od śmierci. Dlatego uzyskał dla nas przebaczenie wszystkich grzechów. Mesjasz przez śmierć i zmartwychwstanie usunął nasz grzech oraz sprawił, że go już nie ma. "Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata..." (Jan 1.29). Jezus odkupił nasze winy. Karę, jaką my powinniśmy ponieść, wziął na Siebie. To właśnie było tym wielkim dziełem, jakie miało miejsce na Golgocie. Bo przyniosło nam pokój. Mesjasz nie tylko dokonał dzieła odkupienia z grzechu, lecz teraz żyje i siedzi po prawicy Ojca. A więc, nie tylko usunął nasze grzechy. Ale Pan również sprawił, że nie ciąży już na nas Boży gniew.
 5. Co zrobił Pan Jezus na krzyżu Golgoty?Chrystus poniósł straszną, bolesną i nieludzką śmierć na tym krzyżu. Z jednej strony jest Bożym Synem. Z drugiej jednak doznał cierpienia jak człowiek i doświadczył okropnego bólu oraz strachu. Przez Swoją makabryczną śmierć Mesjasz potwierdził, że rzeczywiście przemawiał w Imieniu samego Boga Ojca. A Bóg potwierdził to przez Jego zmartwychwstanie. Przez całe Swoje życie Pan Jezus pokazywał, że kocha ludzi. Tą miłość do nas pokazał szczególnie na Golgocie, gdzie wziął na Siebie wszystkie nasze grzechy (Hebr.9.28). Jesteśmy grzesznikami, bo tacy się urodziliśmy. Ale dzięki Jezusowi możemy powiedzieć, że jesteśmy świętymi. Bo Pan nam wybaczył. Chrystus, nasz Zbawiciel, wybrał krzyż. Aby ponieść winę świata i doświadczyć cierpień tego świata. W ten sposób przez Swoją doskonałą miłość znów przyprowadził świat do Domu Ojca.
 6. Co zrobił Pan Jezus na krzyżu Golgoty?Chrystus poniósł straszną, bolesną i nieludzką śmierć na tym krzyżu. Z jednej strony jest Bożym Synem. Z drugiej jednak doznał cierpienia jak człowiek i doświadczył okropnego bólu oraz strachu. Przez Swoją makabryczną śmierć Mesjasz potwierdził, że rzeczywiście przemawiał w Imieniu samego Boga Ojca. A Bóg potwierdził to przez Jego zmartwychwstanie. Przez całe Swoje życie Pan Jezus pokazywał, że kocha ludzi. Tą miłość do nas pokazał szczególnie na Golgocie, gdzie wziął na Siebie wszystkie nasze grzechy (Hebr.9.28). Jesteśmy grzesznikami, bo tacy się urodziliśmy. Ale dzięki Jezusowi możemy powiedzieć, że jesteśmy świętymi. Bo Pan nam wybaczył. Chrystus, nasz Zbawiciel, wybrał krzyż. Aby ponieść winę świata i doświadczyć cierpień tego świata. W ten sposób przez Swoją doskonałą miłość znów przyprowadził świat do Domu Ojca.
 7. martyna 33

  Życie świadome celu

  Co zrobił Pan Jezus na krzyżu Golgoty?Chrystus poniósł straszną, bolesną i nieludzką śmierć na tym krzyżu. Z jednej strony jest Bożym Synem. Z drugiej jednak doznał cierpienia jak człowiek i doświadczył okropnego bólu oraz strachu. Przez Swoją makabryczną śmierć Mesjasz potwierdził, że rzeczywiście przemawiał w Imieniu samego Boga Ojca. A Bóg potwierdził to przez Jego zmartwychwstanie. Przez całe Swoje życie Pan Jezus pokazywał, że kocha ludzi. Tą miłość do nas pokazał szczególnie na Golgocie, gdzie wziął na Siebie wszystkie nasze grzechy (Hebr.9.28). Jesteśmy grzesznikami, bo tacy się urodziliśmy. Ale dzięki Jezusowi możemy powiedzieć, że jesteśmy świętymi. Bo Pan nam wybaczył. Chrystus, nasz Zbawiciel, wybrał krzyż. Aby ponieść winę świata i doświadczyć cierpień tego świata. W ten sposób przez Swoją doskonałą miłość znów przyprowadził świat do Domu Ojca.
 8. Co zrobił Pan Jezus na krzyżu Golgoty?Chrystus poniósł straszną, bolesną i nieludzką śmierć na tym krzyżu. Z jednej strony jest Bożym Synem. Z drugiej jednak doznał cierpienia jak człowiek i doświadczył okropnego bólu oraz strachu. Przez Swoją makabryczną śmierć Mesjasz potwierdził, że rzeczywiście przemawiał w Imieniu samego Boga Ojca. A Bóg potwierdził to przez Jego zmartwychwstanie. Przez całe Swoje życie Pan Jezus pokazywał, że kocha ludzi. Tą miłość do nas pokazał szczególnie na Golgocie, gdzie wziął na Siebie wszystkie nasze grzechy (Hebr.9.28). Jesteśmy grzesznikami, bo tacy się urodziliśmy. Ale dzięki Jezusowi możemy powiedzieć, że jesteśmy świętymi. Bo Pan nam wybaczył. Chrystus, nasz Zbawiciel, wybrał krzyż. Aby ponieść winę świata i doświadczyć cierpień tego świata. W ten sposób przez Swoją doskonałą miłość znów przyprowadził świat do Domu Ojca.
 9. Powierz ten problem Stwórcy. Bo Bóg jest większy od wszystkich dotykających nas trudności. "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie!" (Jan 14.1).
 10. Cel życia ludzkiego określa sam akt stwórczy Boga. Bóg zrodził nas z miłości i przeznaczył do istnienia w miłości. Sam Stwórca i Jego miłość jest więc jedynym oraz ostatecznym celem życia człowieka. Człowiek jest najdoskonalszym dziełem Boga, które ukoronowało całe stworzenie. Bóg odbił w człowieku całą Swoją doskonałość. Człowiek po to jest stworzony, aby chwalił Boga. A chwalić kogoś to odkrywać piękno, które w nim istnieje. To ukazywać jego dobroć oraz miłość. Naprawdę chwalić można TYLKO BOGA. Bo tylko Bóg jest dobry i tylko On jest jedynym prawdziwym źródłem miłości.
 11. Nowy człowiek cieszy się Ewangelią i dla niego mowa o krzyżu nie jest głupstwem (I Kor. 1.17). Jest mocą Bożą, jest nowym światłem na ziemi. I pokazuje co daje zwycięstwo w tym, co niszczy nasz dom oraz nasze dzieci. Gdyby jednak ludzie mogli, to używaliby tylko Boga do własnych celów. Większa część współczesnego chrześcijaństwa właśnie tego szuka, a nie prowadzenia Duchem Świętym. Większość szuka Boga, który naprawiłby lata grzesznego życia. Odnowił to życie. Dał duży dom, dobrą pracę oraz rodzinę. A później lepiej wracał skąd przyszedł i czekał, aż Go znowu poproszą. A to Jezus jest Panem i nie będzie czekał. Chrystusa nie da się wyprosić. Pan Jezus będzie trwał w naszym domu, jeśli Go zaprosimy. Będzie żył w nas oraz będzie nam błogosławić. Jeśli będziemy prosić Go o miłosierdzie każdego dnia. I uwielbiać Pana Jezusa codziennie.
 12. Nowy człowiek cieszy się Ewangelią i dla niego mowa o krzyżu nie jest głupstwem (I Kor. 1.17). Jest mocą Bożą, jest nowym światłem na ziemi. I pokazuje co daje zwycięstwo w tym, co niszczy nasz dom oraz nasze dzieci. Gdyby jednak ludzie mogli, to używaliby tylko Boga do własnych celów. Większa część współczesnego chrześcijaństwa właśnie tego szuka, a nie prowadzenia Duchem Świętym. Większość szuka Boga, który naprawiłby lata grzesznego życia. Odnowił to życie. Dał duży dom, dobrą pracę oraz rodzinę. A później lepiej wracał skąd przyszedł i czekał, aż Go znowu poproszą. A to Jezus jest Panem i nie będzie czekał. Chrystusa nie da się wyprosić. Pan Jezus będzie trwał w naszym domu, jeśli Go zaprosimy. Będzie żył w nas oraz będzie nam błogosławić. Jeśli będziemy prosić Go o miłosierdzie każdego dnia. I uwielbiać Pana Jezusa codziennie.
 13. martyna 33

  Życie świadome celu

  Nowy człowiek cieszy się Ewangelią i dla niego mowa o krzyżu nie jest głupstwem (I Kor. 1.17). Jest mocą Bożą, jest nowym światłem na ziemi. I pokazuje co daje zwycięstwo w tym, co niszczy nasz dom oraz nasze dzieci. Gdyby jednak ludzie mogli, to używaliby tylko Boga do własnych celów. Większa część współczesnego chrześcijaństwa właśnie tego szuka, a nie prowadzenia Duchem Świętym. Większość szuka Boga, który naprawiłby lata grzesznego życia. Odnowił to życie. Dał duży dom, dobrą pracę oraz rodzinę. A później lepiej wracał skąd przyszedł i czekał, aż Go znowu poproszą. A to Jezus jest Panem i nie będzie czekał. Chrystusa nie da się wyprosić. Pan Jezus będzie trwał w naszym domu, jeśli Go zaprosimy. Będzie żył w nas oraz będzie nam błogosławić. Jeśli będziemy prosić Go o miłosierdzie każdego dnia. I uwielbiać Pana Jezusa codziennie.
 14. Nowy człowiek cieszy się Ewangelią i dla niego mowa o krzyżu nie jest głupstwem (I Kor. 1.17). Jest mocą Bożą, jest nowym światłem na ziemi. I pokazuje co daje zwycięstwo w tym, co niszczy nasz dom oraz nasze dzieci. Gdyby jednak ludzie mogli, to używaliby tylko Boga do własnych celów. Większa część współczesnego chrześcijaństwa właśnie tego szuka, a nie prowadzenia Duchem Świętym. Większość szuka Boga, który naprawiłby lata grzesznego życia. Odnowił to życie. Dał duży dom, dobrą pracę oraz rodzinę. A później lepiej wracał skąd przyszedł i czekał, aż Go znowu poproszą. A to Jezus jest Panem i nie będzie czekał. Chrystusa nie da się wyprosić. Pan Jezus będzie trwał w naszym domu, jeśli Go zaprosimy. Będzie żył w nas oraz będzie nam błogosławić. Jeśli będziemy prosić Go o miłosierdzie każdego dnia. I uwielbiać Pana Jezusa codziennie.
 15. Stworzyciel chce, aby to nowe życie było naszym stylem życia. Niestety często ludzie bardziej zajmują się sobą niż Jezusem Chrystusem w swoim życiu. Zbyt wielu oczekuje, co teraz Bóg powinien dla nich zrobić. Ale nigdy nawet nie pomyślą, czego Pan oczekuje od nich. Co oni teraz powinni zrobić dla Królestwa Bożego. Jesteśmy ludźmi, przez których Stwórca chce coś cudownego zrobić dla tego Królestwa. Tak więc, nasze otoczenie, znajomi powinni widzieć, że reprezentujemy Pana Jezusa. Życie Chrystusa w sobie pielęgnujemy. I chcemy, żeby świat widział w nas Pana. Bo my należymy do Niego. Ale Bóg nie egzystuje po to, aby spełniać nasze zachcianki. On chce, żeby to stare w nas umierało, a nowy człowiek w nas żył. Bo Bóg nie istnieje tylko po to, żeby ludzkość błogosławić. A tematem Biblii jest jak oddać chwałę i cześć Synowi Bożemu. Jak Go wywyższyć całym swoim życiem.
×