Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Pro-familia

Zarejestrowani
  • Zawartość

    0
  • Rejestracja

  • Ostatnio

    Nigdy

Reputacja

0 Neutral
  1. @Do tej pory, możemy Ci tylko pogratulować i pokazać Cię jako dowód na to, że kobieta po porodzie może szybko wrócić do wyjściowej wagi. Warunkiem jest oczywiście odpowiedni styl życia, sposób odżywiania w ciąży jak i przed ciążą. Nie tylko przyszłym mamom zalecane są warzywa, które nie zawierają tyle cukru co owoce. Naturalnie w te drugie również należy uzupełniać dietę, ale z racji odkładania się związków cukru w organizmie lepiej zajadać się owocami do południa, kiedy metabolizm jest „ w rozruchu. Drogie ciężarne, nie martwcie się o to, że przytyjecie bo w ciąży jest to normalne. Regularne ważenie i porady lekarza uchronią Was przed problemem zbytniego utycia. Pamiętajcie też o zdrowej i regularnej diecie (nie tylko będąc w ciąży), wszak je się DLA dwojga a nie ZA dwoje.
  2. Kontrolowanie wagi w ciąży to ważny element, ale nie może on zakłócić pięknego okresu oczekiwania na dziecko. Tycie bowiem jest naturalnym sposobem zapewniania dziecku właściwego rozwoju, a przybrane kilogramy znikną po porodzie. Przyszła mama powinna przytyć od 11 do 16 kg. Panie, które przed ciążą były zbyt szczupłe, mogą sobie pozwolić na nieco więcej, bo do 18 kg. Oczywiście zalecenia dla kobiet z nadwagą lub otyłością, są niższe. Zarówno niedowaga jak i nadwaga mogą mieć niekorzystny wpływ na dziecko i poród, jak i przebieg samej ciąży.
  3. Po zapłodnieniu temperatura zazwyczaj wzrasta powyżej 37 stopni. Nie jest to jednak regułą. Istotniejszy jest wzrost temperatury w ogóle, tzn. np. ze średniej 36,4 sprzed owulacji np. 36,8. Nie jest to jednak skuteczna metoda wykrywania ciąży, ze względu na to, że w zwykłym cyklu także następuje niewielki wzrost temperatury.
×